Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 03:34

ЄС запровадив санкції проти ще 16 осіб через хімічні атаки в Сирії


Медики допомагають дитині після хімічної атаки в місті Хан-Шейхун, Сирія, 4 квітня 2017 року

Європейський союз запровадив санкції проти ще 16 осіб через хімічні атаки в Сирії, повідомляє Рада ЄС.

«ЄС додав цих 16 осіб у зв’язку з їхньою роллю в розвитку і застосуванні хімічної зброї проти цивільного населення, згідно з політикою ЄС у боротьбі з поширенням і використанням хімічної зброї», – мовиться у повідомленні від 17 липня.

За даними Ради ЄС, до списку входять вісім високопоставлених військових і вісім вчених, причетних до поширення і використання хімічної зброї.

У Раді ЄС нагадали, що Євросоюз вже запроваджував санкції проти сирійських високопосадовців через використання хімічної зброї, востаннє – 4 березня 2017 року. Нинішнє рішення збільшує кількість осіб, проти яких запроваджені санкції, до 255. На них поширюється заборона на в’їзд до країн Євросоюзу і замороження активів. Крім того, було заморожено активи 67 юридичних осіб.

Крім цих санкцій, окремо ЄС також запровадив нафтове ембарго щодо Сирії і експортні обмеження на постачання до цієї країни обладнання і технологій, що можуть бути використані для внутрішніх репресій і для стеження за телефонним зв’язком і інтернетом і перехоплення телефонного й інтернет-спілкування.

Ці санкції Євросоюзу наразі чинні до 1 червня 2018 року.

Окремо схожі санкції через застосування режимом Дамаска хімічної зброї проти цивільних запровадили США.

Сирійський режим, а також влада Росії, що його підтримує, заперечують використання Дамаском хімічної зброї і звинувачують у цьому повстанців.

2013 року влада Сирії погодилася на міжнародну домовленість про те, щоб віддати її запаси хімічної зброї на знищення. Але підтверджень того, що були ліквідовані всі такі запаси, немає. І після завершення цієї операції надходили повідомлення про застосування такої зброї сирійськими урядовими військами.

Зокрема, на Заході вважають неспростовними докази використання урядовими силами Сирії хімічної зброї 4 квітня в місті Хан-Шейхун, унаслідок чого загинули не менш ніж 72 людини і потерпіли понад 550.

За даними розслідування ООН про попередні випадки використання хімічної зброї в Сирії, урядові сирійські війська використали хлор як хімічну зброю принаймні тричі у 2014–2015 роках.

Також було задокументоване використання хімічної зброї екстремістським угрупованням «Ісламська держава».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG