Доступність посилання

ТОП новини
21 Лютий 2019, Київ 20:17

Іран: прокуратура підтвердила, що Верховний суд залишив у силі смертний вирок академіку Джалалі


Ахмадреза Джалалі

Прокуратура Ірану підтвердила, що Верховний суд залишив у силі смертний вирок ірано-шведському науковцю, досліднику Каролінського інституту в Стокгольмі Ахмдрезі Джалалі, якого засудили до страти за звинуваченням у шпигунстві.

За словами прокурора, Джажалі зізнався, що передавав агентам ізраїльської спецслужби «Моссад» інформацію про ядерні й оборонні плани Ірану та персонал, а також сприяв зараженню комп’ютерних систем Міністерства оборони вірусами.

12 грудня про вирок Верховного суду повідомляла правозахисна організація Amnesty International.

Джалалі був заарештований під час візиту на конференцію в Тегерані у квітні 2016 року, пізніше його засудили за шпигунство. Він та його сім’я заперечували звинувачення. Правозахисні групи критикують арешт Джалалі.

17 грудня на державному телеканалі Джалалі заявив, що передавав інформацію закордонним службам розвідки про іранських науковців-ядерників, яких пізніше вбили. Після цього він повідомив, що його змусили зробити зізнання, обіцяючи відпустити.

Джалалі має іранське громадянство, але перед арештом проживав у Швеції. Згідно з даними журналу Nature, він працює над покращенням заходів екстреного реагування лікарень на збройний тероризм та радіологічні, хімічні та біологічні загрози.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG