Доступність посилання

ТОП новини

Багато «кібершахраїв» працюють із місць позбавлення волі – голова кіберполіції України


Сергій Демедюк

Багато «кібершахраїв» працюють із місць позбавлення волі, заявив голова кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв’ю «Європейській правді».

«У листопаді 2017 року ми затримали організатора масштабної шахрайської схеми «Ваш родич у поліції». Ним виявився в'язень однієї з колоній на непідконтрольній Україні території. Він там відбував покарання понад два роки. Більшість таких шахраїв вчиняють злочини, перебуваючи в місцях позбавлення волі», – сказав Демедюк.

Він зазначив, що це міжвідомче питання Національної поліції й Державної кримінально-виконавчої служби.

«Ми цим дуже занепокоєні. Ця проблема існує на рівні пенітенціарної служби. Через неї ця служба зазнала реформ. Ми бачимо, що деякі пенетенціарні установи починають з нами співпрацювати… Поки не буде поборена корупційна складова в цих установах, злочини там будуть чинитися й далі. Група шахраїв, яку ми затримували останньою, мала за добу понад мільйон гривень обороту. Якщо віддавати якусь частку державним службовцям, які за це відповідають, то це для них легкі гроші», – повідомив Демедюк.

За його словами, у 2018 році правоохоронці будуть проводити цільові операції щодо викоренення подібних схем шахрайства.

Департамент кіберполіції створений восени 2015 року. До її завдань входять реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності, завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців та впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG