Доступність посилання

18 Квітень 2019, Київ 15:53

САП планує оскаржити відмову суду у відстороненні голови Держаудитслужби Гаврилової


Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляє про намір оскаржити рішення суду про відмову у відстороненні від посади голови Державної аудиторської служби України Лідії Гаврилової.

«САП обов’язково скористається своїм правом на його апеляційне оскарження, адже аргументи сторони обвинувачення є достатніми для відсторонення підозрюваної від посади – їй інкримінований тяжкий корупційний злочин, безпосередньо пов’язаний з перебуванням на цій посаді, та наявні ризики використання нею займаного посадового становища з метою перешкоджанню провадженню», – йдеться у коментарі САП.

Водночас у САП заявляють про втручання органів державної виконавчої влади у здійснення правосуддя.

«Особливої уваги заслуговує конкретний факт надання стороною захисту в засіданні на підтвердження своїх доводів листа за підписом керівництва Секретаріату Кабміну, у якому стверджується про недоцільність і відсутність підстав для відсторонення голови Держаудитслужби. Вважаємо це яскравим прикладом неприпустимого втручання органів виконавчої влади», – додають у прокуратурі.
Крім того, у САП зауважують, що цей лист до суду надійшов не офіційними каналами зв’язку, а був наданий в засіданні безпосередньо підозрюваною.

На думку обвинувачення, це «лише додатково підтверджує обґрунтованість тверджень про те, що підозрювана може використовувати свій вплив, займану посаду та набуті зв’язки для перешкоджання слідству та суду».

29 січня Солом’янський райсуд Києва відмовився задовольнити клопотання про відсторонення від посади голови Держаудитслужби. Наразі повний текст ухвали невідомий, його буде оголошено 5 лютого 2018 року. Перед цим суд застосував щодо Гаврилової запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, строком до 25 березня.

23 січня голові Державної аудиторської служби України Лідії Гавриловій детективи НАБУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 мільйонів гривень та декларуванні недостовірних даних.

За даними слідства, голова Держаудитслужби упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в місті Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку – у сумі 112,8 тисячі доларів та 8,5 тисячі євро.

Державну аудиторську службу України було створено в жовтні 2015 року. Ця інституція була реорганізована з Державної фінансової інспекції. В уряді метою такої реорганізації називали перехід від функцій контролю до аудиту задля уникнення нецільового використання бюджетних коштів та майна.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG