Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 19:32

МЗС попереджає росіян про загрозу арештів за запитами США в третіх країнах


Міністерство закордонних справ Росії попереджає росіян про загрозу затримання або арешту за запитами правоохоронних органів та спецслужб США в третіх країнах.

«Незважаючи на наші заклики налагодити співпрацю між компетентними органами Росії і США на основі двостороннього Договору про взаємну правову допомогу у кримінальних справах від 1999 року, американські спецслужби продовжують фактичне «полювання» на росіян по всьому світу», – йдеться в попередженні для російських громадян, що виїжджають за кордон, опублікованому на сайті російського МЗС.

Дипломатичне відомство рекомендує «російським громадянам під час плануванні поїздок за кордон ретельно зважувати всі ризики, особливо якщо «є підстави припускати наявність претензій з боку американських правоохоронних органів».

«У першу чергу це відноситься до виїздів до країн, що мають з Вашингтоном договори про видачу (список таких держав розміщений на сайті Держдепартаменту США)», – додають у МЗС Росії.

Напередодні Міністерство фінансів США оприлюднило очікуваний документ із потенційними об’єктами можливих майбутніх санкцій США проти росіян, які мають тісні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним. Цей список раніше назвали у пресі «Кремлівською доповіддю». Він, зокрема, містить імена 114 високопосадовців Росії та 96 «олігархів» у відкритій частині звіту і ще не відому кількість у засекреченій.
При цьому було наголошено, що цей список не означає запровадження ніяких санкцій чи обмежень щодо цих осіб, за винятком тих, щодо кого обмеження були введені раніше.

Згодом міністр фінансів США Стівен Мнучин пообіцяв, що нові санкції проти Росії за результатами публікації так званої «Кремлівської доповіді» обов’язково будуть, але дещо пізніше.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG