Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 17:59

Держспецзв’язку не знає, що за обладнання хоче встановити СБУ в інтернет-провайдерів – активісти


Державна служба спеціального зв’язку не знає, яке саме обладнання мають намір встановити в українських інтернет-провайдерів для перевірки блокування заборонених сайтів, повідомляють активісти ініціативи «Лабораторія цифрової безпеки».

Як ідеться у відповіді Держспецзв’язку на запит інііціативи, їм не надали ніяких документів з описом технічних характеристик обладнання для такого моніторингу, який має здійснювати СБУ.

«Тобто документ про закупівлю і встановлення обладнання є, а що це саме за обладнання буде і які можливості матиме – нема», – уточнюють активісти.

28 лютого Радіо Свобода також надіслало Держспецзв’язку запит щодо роз’яснення ситуації із цим обладнанням, але відповіді ще отримало.

20 лютого Нацкомісія з регулювання сфери зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила проект урядової постанови, що має врегулювати технічну перевірку блокувань сайтів з санкційного списку.

Проти цього виступили понад 15 громадських організацій та ініціатив, оприлюднивши відкритого листа.За їхніми словами, у проекті постанови Кабміну, спрямованої на врегулювання процедури перевірки того, чи справді блокуються заборонені в Україні сайти, декларується вимога встановлення таких пристроїв у провайдерів, але ніде не оприлюднено жодного опису технічних характеристик такого обладнання, що відкриває простір для зловживання.

У травні минулого року президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. Це рішення, зокрема, зачепило сервіс «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайт Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів. В Інтернет-асоціації України заявляли, що для здійснення блокування російських сайтів, що потрапили під санкції, провайдерам може знадобитися час і значні кошти на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG