Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 11:07

Киргизстан: голова МВС взяв на контроль розслідування загибелі журналіста Радіо Свобода


28-річний Уланбек Егізбаєв загинув 22 липня

Міністр внутрішніх справ Киргизстану Кашкар Джунушалієв заявляє, що взяв на свій контроль розслідування загибелі журналіста-розслідувача киргизької редакції Радіо Свобода «Азаттик» Уланбека Егізбаєва.

Регіональний відділ внутрішніх справ раніше заявив, що смерть журналіста 22 липня на пляжі курорту Акун поблизу міста Чолпон Ата була «випадковою».

За даними киргизької служби Радіо Свобода, Егізбаєв нещодавно отримував погрози телефоном і поштою у зв’язку зі своїми матеріалами про корупцію.

Це викликало припущення в соцмережах, що смерть журналіста могла бути не випадковою.

Іссик-кульське регіональне відділення внутрішніх справ заперечило такі повідомлення і назвало їх «неправдивою інформацією».

За попередніми даними, 28-річний журналіст потонув. Проте фінальні результати розтину, а також токсикологічної експертизи, як, очікують, будуть готові через місяць.

Егізбаєв у 2013 році закінчив Факультет комунікацій Киргизько-Турецького університету «Манас». У 2015 році отримав диплом магістра політології в гуманітарному університеті Бішкека.

У 2016 році Уланбек Егізбаєв отримав премію Webby Awards за ролик «Мрія». Для отримання нагороди він їздив у Нью-Йорк разом із героєм ролика – Нургази.

Того ж року його нагородили почесною грамотою Киргизстану. Крім того, в 2017 році він отримав нагороду Міжпарламентської асамблеї СНД. Його роботу відзначили почесним знаком «За заслуги в розвитку преси та інформації».

Уланбек Егізбаєв останнім часом займався розслідуванням фактів корупції серед державних чиновників, в тому числі, незаконного продажу земель в елітних районах столиці Киргизстану і місць для поховання на кладовищі в Бішкеку.

Місяць тому – 22 червня – Уланбек Егізбаєв отримав нагороду «Золоте перо».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG