Мисливці на мамонтів

Обіг слонової кістки ретельно контролюється, тому особливим попитом зараз користуються бивні мамонта – насамперед, для експорту до Китаю. Новий вид золотої лихоманки повернув до життя одну з найдавніших професій – мисливців на мамонтів. У віддалених бідних селах Росії раптом з'явилися доларові мільйонери.

Шукачі мамонтових бивнів дозволили нашому журналісту Еймосу Чапплу побувати в одному зі своїх таборів за умови, що він не буде розкривати їхніх імен і місцезнаходження. Причини очевидні: методи видобутку нелегальні, а самі шукачі то ховаються від поліцейських патрулів, то перебувають в алкогольному угарі.

ЧАСТИНА I

МЕТОД

Активні пошуки бивнів мамонтів почалися кілька років тому, коли пішли чутки про те, що якісь агенти готові платити за них фантастичні суми.

Мамонтові тундростепи

Тундростепи були природним місцем існування шерстистих мамонтів в 100 000-10 000 роках до н.е., за часів так званого льодовикового максимуму.

3-layer-mapРосіяЯкутськ
Джерело: NASA, Джошуа Л. Худ

ЧАСТИНА II

ГРОШІ

Цей 65-кілограмовий бивень щойно витягли з вічної мерзлоти. Згодом його продали за 34 тисячі доларів. Двоє людей, які знайшли цей бивень, протягом тижня відшукали ще три, один з яких важив 72 кг.

ЧАСТИНА III

ЖИТТЯ

Більшість чоловіків проводять далеко від дому та сім'ї все літо.

ЧАСТИНА IV

ШКОДА

Порита земля – наочний результат роботи шукачів, проте наслідки для водної системи Якутії ще більш руйнівні.

Руйнування річок

Шукачі викачують воду з річок, щоб розмити вічну мерзлоту і дістатися до своєї здобичі.

runoff_wide
Войтек Гройец, Карлос Коельо