Доступність посилання

ТОП новини
20 Вересень 2019, Київ 12:31

Новини | Вибори 2019

«Слуга народу» має найвищу підтримку у наймолодших виборців – Національний екзит-пол

Підрахунок голосів на виборах 21 липня

Серед наймолодших виборців України (віком 18 до 29 років) партія «Слуга народу» має підтримку 58,8% учасників голосування 21 липня. Про це свідчать деталізовані дані Національного екзит-полу на позачергових виборах до Верховної Ради, які оприлюднили 30 липня на пресконференції в Києві.

Також у наймолодшій віковій групі «Голосу» віддали перевагу 9,4% виборців, «Європейській солідарності» – 7%, а «Партії Шарія» – 6,8%. «Опозиційна платформа – За життя» і «Батьківщина» в цій віковій групі не долають 5-відсоткового бар’єра.

Аналогічна послідовність у партій також за підсумками голосування виборців віком 30–39 років.

У групі виборців 40–49 років, як і в усіх інших, лідирує «Слуга народу» (48,4%), далі йдуть «Європейська солідарність» (11,2%), «ОПЗЖ» (7,5%), «Голос» (7,2%) і «Батьківщина» (5,2%).

Виборці 50–59 років поміняли місцями «ОПЗЖ» (11,6%) і «Європейську солідарність» (9,1%), а також «Батьківщину» (7,9%) та «Голос» (6,4%).

Серед виборців, старших за 60 років, за «ОПЗЖ» проголосували 20,1%. «Батьківщина» і «Європейська солідарність» у цій віковій групі набирають 11,6% і 8,6% відповідно, а «Голос» не подолав прохідного бар'єра.

На виборах до Верховної Ради 21 липня Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова провели Національний екзит-пол.

За його даними, до парламенту проходять партії «Слуга народу» (44,2% голосів), «ОПЗЖ» – 11,4%, «Євросолідарність» – 8,8%, «Батьківщина» – 7,4%, «Голос» – 6,5%.

Згідно з результатами опрацювання Центральною виборчою комісією 100% електронних протоколів, до Верховної Ради дев’ятого скликання проходять партії «Слуга народу» (43,16% голосів виборців), «Опозиційна платформа – За життя» – 13,05%, ВО «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,1% і «Голос» – 5,82%.

ЦВК визнала обраними перших 35 народних депутатів

Дострокові парламентські вибори відбулися 21 липня 2019 року

Центральна виборча комісія України визнала обраними перших 35 народних депутатів.

Згідно з повідомленням, народними депутатами визнали переможців виборів у 35 одномандатних округах:

 1. Ігоря Палицю (окург №22)
 2. Ірину Констанкевич (№23)
 3. Кирила Нестеренка (№26)
 4. Ганну Лічман (№30)
 5. Володимира Захарченка (№31)
 6. Романа Каптєлова (№36)
 7. Мусу Магомедова (№45)
 8. Юрія Солода (№47)
 9. Максима Єфімова (№48)
 10. Вадима Новинського (№57)
 11. Сергія Магеру (№58)
 12. Дмитра Лубінця (№60)
 13. Ігора Герасименка (№62)
 14. Богдана Кицака (№63)
 15. Василя Петьовку (№72)
 16. Владислава Поляка (№73)
 17. Геннадія Касая (№74)
 18. Романа Соху (№75)
 19. Дмитра Нальотова (№144)
 20. Юрія Шаповалова (№146)
 21. Костянтина Касая (№149)
 22. Олексія Мовчана (№150)
 23. Андрія Деркача (№159)
 24. Володимира Гевка (№167)
 25. Вікторію Кінзбурську (№171)
 26. Олександра Бакумова (№173)
 27. Євгена Пивоварова (№175)
 28. Дмитра Микишу (№181)
 29. Миколу Стефанчука (№187)
 30. Сергія Лабазюка (№188)
 31. Антона Яценка (№200)
 32. Максима Перебийніса (№212)
 33. Артема Дубнова (№213)
 34. Богдана Яременка (№215)
 35. Романа Грищука (№222)

Дострокові парламентські вибори відбулися 21 липня. Враховуючи результати виборів в одномандатних округах, «Слуга народу» отримує 254 місця у новому парламенті, «Опозиційна платформа» – 43, «Батьківщина» – 26, ЄС – 25, «Голос» – 20, інші партії – 10. Ще 46 депутатських мандатів здобули самовисуванці.

За даними ЦВК, явка на виборах склала 49,2%.

Новий склад Верховної Ради має зібратися на перше засідання протягом 30 днів після оприлюднення результатів виборів в офіційній пресі.

Житомирський суд зобов’язав перерахувати голоси на окрузі, де переміг член фракції БПП

Дострокові парламентські вибори відбулися 21 липня

Житомирський окружний адміністративний суд зобов’язав перерахувати голоси на дострокових парламентських виборах в 64 окрузі, де переміг чинний народний депутат, член фракції партії «Блок Петра Порошенка» Володимир Арешонков.

Суд задовольнив позов довіреної особи кандидата від партії «Слуга народу» В’ячеслава Сігачова.

Згідно з даними на сайті Центральної виборчої комісії, самовисуванець Володимир Арешонков отримав 27,63%, В’ячеслав Сігачов – 26,83%. Третє місце посів народний депутат від «Народного фронту», самовисуванець Сергій Пашинський (18,04%).

Дострокові парламентські вибори відбулися 21 липня. Враховуючи результати виборів в одномандатних округах, «Слуга народу» отримує 254 місця у новому парламенті, «Опозиційна платформа» – 43, «Батьківщина» – 26, ЄС – 25, «Голос» – 20, інші партії – 10. Ще 46 депутатських мандатів здобули самовисуванці.

Суд відмовив в оскарженні результатів виборів кандидату від «Слуги народу» у Кривому Розі

26 липня у Кривому Розі в окружній виборчій комісії №37 поліція здійснила слідчі дії – вивчала комп’ютери і виборчу документацію ОВК

Суд у Дніпрі відмовив у задоволенні позовної заяви кандидатові в народні депутати по 37-му виборчому округу (Кривий Ріг) Ігорю Фартушному, який домагався перерахунку голосів на окрузі «через численні порушення». Відповідне рішення у ніч на 27 липня ухвалив Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Як повідомив у коментарі Радіо Свобода Ігор Фартушний, подання до суду було ініційоване задля того, щоб привернути увагу до виборчих проблем на окрузі, зокрема, застосування «сірих» технологій, пов’язаних з кандидатами-«клонами».

«Наша мета була – не довести, що у Фартушного чи когось іншого більше голосів, а надати розголосу тій ситуації, яка склалась на 37-му окрузі в плані маніпуляцій думкою виборців із використанням «клонів», з використанням однофамільців, низки «брудних» технологій. Судовим процесом ми привернули увагу громадськості, щоб сказати «ні» використанню таких технологій у подальшому. Мені кажуть: це ж не заборонено законом – використання «клонів». Так, але є якість моральні поняття – чесність», – сказав Ігор Фартушний.

Він також підтвердив, що через порушення під час виборів на 37-му окрузі поліція відкрила кримінальне провадження.

26 липня у Кривому Розі в окружній виборчій комісії №37 поліція здійснила слідчі дії – вивчала комп’ютери і виборчу документацію ОВК у рамках розслідування кримінального провадження, яке відкрили за статтею 158 Кримінального кодексу України (фальсифікація виборчих документів).

У громадянській мережі «Опора» повідомили, що поліція Кривого Рогу відкрила справу за фактами, виявленими спостерігачами «Опори», – публікації недостовірної інформації про кандидатів на плакатах, розміщених на виборчих дільницях.

За даними «Опори», у день голосування на плакатах з інформацією про кандидатів виявилась невідповідність даних даним на сайті ЦВК. Так, було зазначено, що кандидат Микола Фартушний є висуванцем партії «Слуга народу», хоча насправді він був самовисуванцем. Поряд із недостовірними плакатами були плакати справжнього висуванця партії «Слуга народу» Ігоря Фартушного.

За підсумками голосування, оприлюдненими ЦВК, Ігор Фартушний – єдиний на Дніпропетровщині із 17 представників «Слуги народу» – мажоритарників, який програв вибори (33%). Попереду – самовисуванець Дмитро Шпенов (34,7%). Різниця між кандидатами складає 1 208 голосів.

ЦВК виявила порушення у фінансових звітах чотирьох партій-учасниць парламентських виборів

Жодна з партій, про порушення в звітах яких повідомила ЦВК, не пройшла до парламенту за результатами виборів

Центральна виборча комісія звернулася до Національного агентства з питань запобігання корупції у зв’язку з порушеннями в фінансових звітах партій «Соціальна справедливість», «Громадянська позиція», «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» та «Партія Шарія» – про це йдеться в повідомленні ЦВК 26 липня.

Згідно з ним, ЦВК передала НАЗК матеріали здійснених аналізів проміжних фінансових звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів цих партій.

«Рішення прийнято у зв’язку з тим, що під час здійснення аналізу вказаних проміжних фінансових звітів, затверджених постановою ЦВК від 18 липня 2019 року №1745, Комісією було виявлено низку порушень вимог виборчого закону», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Жінки, новачки, безробітні. Яким буде новий український парламент

Водночас у комісії не уточнюють, про які саме порушення йдеться.

Жодна з партій, про які повідомляє ЦВК, не коментувала публічно цю заяву.

Партії «Соціальна справедливість», «Громадянська позиція», «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» та «Партія Шарія» не подолали п’ятивідсотковий бар’єр за результатами виборів до Верховної Ради 21 липня. Водночас «Партія Шарія», заснована блогером Анатолієм Шарієм, отримає державне фінансування в розмірі 12,2 мільйона гривень через те, що набрала майже 2,5 відсотків голосів.

На ОВК у Кривому Розі поліція вивчає комп’ютери і виборчу документацію

Слідчі дії тривають у рамках розслідування кримінального провадження за статтею «фальсифікація виборчих документів», кажуть у поліції

У Кривому Розі у приміщенні окружної виборчої комісії №37 поліція здійснює слідчі дії – вивчає комп’ютери і виборчу документацію ОВК. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердили в Криворізькому відділенні поліції.

За даними поліції, слідчі дії тривають у рамках розслідування кримінального провадження, яке відкрили за статтею 158 Кримінального кодексу України (фальсифікація виборчих документів). Поліцейські, за рішенням суду, отримали доступ до комп’ютерів ОВК.

Як стало відомо Радіо Свобода, на місці присутні двоє членів ОВК і юрист.

У громадянській мережі «Опора» повідомили, що поліція Кривого Рогу відкрила кримінальне провадження за фактами, виявленими спостерігачами «Опори» на 27 виборчому окрузі, – щодо публікації недостовірної інформації на плакатах, розміщених на виборчих дільницях.

За даними «Опори», у день голосування на плакатах з інформацією про кандидатів виявилась невідповідність даних тим, що розміщені на сайті ЦВК. Так, було зазначено, що кандидат Микола Фартушний є висуванцем партії «Слуга народу», хоча насправді він був самовисуванцем. Поряд із недостовірними плакатами були плакати справжнього висуванця партії «Слуга народу» Ігоря Фартушного.

Водночас кандидат у народні депутати по цьому округу, висуванець партії «Слуга народу» Ігор Фартушний, який посів друге місце за офіційними підсумками виборів, повідомив Радіо Свобода, що через суд вимагає перерахунку голосів на окрузі.

За його словами, подання 26 липня розпочав розглядати Окружний адміністративний суд в Дніпрі, однак зараз у судовому засіданні оголошена перерва.

За підсумками голосування, оприлюдненими ЦВК, Ігор Фартушний – єдиний на Дніпропетровщині із 17 представників «Слуги народу»-мажоритарників, який програв вибори (33%). Попереду – самовисуванець Дмитро Шпенов (34,7%). Різниця між кандидатами складає 1 208 голосів.

Понад 90 тисяч виборців проголосували за кандидатів-двійників на виборах Ради – КВУ

За даними КВУ, у середньому в залежності від округу особи, які мають однакові прізвища із більш відомими кандидатами, отримували від 0,06% до 5% голосів виборців

90 878 виборців проголосували за кандидатів-двійників на позачергових парламентських виборах в Україні 21 липня, повідомляє Комітет виборців.

За повідомленням, у середньому в залежності від округу особи, які мають однакові прізвища із більш відомими кандидатами, отримували від 0,06% до 5% голосів виборців.

«У деяких округах кандидати-двійники відбирали голоси відразу у кількох претендентів на перемогу. Так, у Запорізькій області в ОВО №78 переміг кандидат Пономарьов Олександр Сергійович («Опозиційна платформа – За життя»), який отримав 36,84%. При цьому його кандидат-двійник Пономарьов Олександр Іванович (самовисування) отримав 4,79% або 3580 голосів. На другому місці в цьому окрузі розмістився кандидат від «Слуги народу» Боговін Віталій Вікторович («Слуга народу») із результатом 32,43%. При цьому його кандидат-двійник Боговін Василь Іванович (самовисування) отримав 5,17% або 3 860 виборців», – заявляють у КВУ.

У низці округів високий результат кандидатів-двійників прямо вплинув на переможця виборців, кажуть в організації. Зокрема, на Луганщині в ОВО №106 один із кандидатів програв вибори через двійника. Так, за результатами виборів друге місце в окрузі зайняв кандидат Фурман Юрій Анатолійович, якого підтримали 19,37% громадян. При цьому різниця між першим і другим місцем склала лише 2,12%. Це менше, ніж кількість голосів, відданих за його кандидата-клона – Фурмана Андрія Леонідовича, якого підтримали 3,44% або 1 622 виборці, вказують у КВУ.

«Технологія клонів показала свою дієвість на цих виборах. У результаті її використання десятки тисяч українських виборців помилилися при заповненні бюлетенів і проголосували за клонів, а не справжніх кандидатів. В умовах короткої виборчої кампанії ця технологія стала однією з найефективніших, оскільки в кандидатів не було достатньо часу, щоб ефективно донести до громадян інформацію про своїх двійників», – наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

Раніше КВУ повідомляв, що на виборах до Верховної Ради балотувався 161 кандидат-двійник, що висувався в 48 округах.

Центральна виборча комісія України опрацювала вже 100% протоколів на дострокових парламентських виборах.

До Верховної Ради проходять п’ять партій: «Слуга народу» (43,16%), «Опозиційна платформа – За життя» (13,05%), «Батьківщина» (8,18%), «Європейська солідарність» (8,10%) і «Голос» (5,82%).

Враховуючи результати виборів в одномандатних округах, «Слуга народу» отримує 254 місця у новому парламенті, «Опозиційна платформа» – 43, «Батьківщина» – 26, ЄС – 25, «Голос» – 20, інші партії – 10. Ще 46 депутатських мандатів здобули самовисуванці.

За даними ЦВК, явка на виборах склала 49,2%.

Новий склад Верховної Ради має зібратися на перше засідання протягом 30 днів після оприлюднення результатів виборів в офіційній пресі.

Перші кроки нової Ради
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Парламентські вибори: ЦВК опрацювала 100% протоколів

ЦВК: явка на виборах склала 49,2%

Центральна виборча комісія України опрацювала 100% протоколів на дострокових парламентських виборах.

До Верховної Ради проходять п’ять партій: «Слуга народу» (43,16%), «Опозиційна платформа – За життя» (13,05%), «Батьківщина» (8,18%), «Європейська солідарність» (8,10%) та «Голос» (5,82%).

Враховуючи результати виборів в одномандатних округах, «Слуга народу» отримує 254 місця у новому парламенті, «Опозиційна платформа» – 43, «Батьківщина» – 26, ЄС – 25, «Голос» – 20, інші партії – 10. Ще 46 депутатських мандатів здобули самовисуванці.

За даними ЦВК, явка на виборах склала 49,2%.

Новий склад Верховної Ради має зібратися на перше засідання протягом 30 днів після оприлюднення результатів виборів в офіційній пресі.

Перші кроки нової Ради
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

ЦВК майже завершила опрацювання електронних протоколів виборів до Ради

Центральна виборча комісія України опрацювала 100% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня

Центральна виборча комісія України опрацювала 99,99% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня.

Згідно з цими даними, «Слуга народу» набирає 43,16% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,05%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Читайте також: Повний тріумф. Скільки мандатів отримує «Слуга народу» за «мажоритаркою» – інфографіка

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Президент Зеленський і його прем'єр. Хто ним може бути?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:06 0:00

Прем'єр Гройсман і міністр Аваков непублічно відвідували олігарха Пінчука – «Схеми»

Ввечері 14 червня прем’єр Гройсман і міністр Аваков одночасно відвідували олігарха Пінчука

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков одночасно відвідували олігарха Віктора Пінчука ввечері 14 червня. Це зафіксували журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»), йдеться у розслідуванні «Пін-код до влади».

​Як помітили журналісти, першим на територію заміського маєтку Віктора Пінчука заїхав кортеж із двох автівок, яким користується очільник МВС. На узбіччі неподалік будинку олігарха їх зустрів позашляховик, який, як правило, за спостереженнями «Схем», супроводжує кортеж Віктора Пінчука.

Біля маєтку Пінчука кортеж з авто, якими користується Аваков, зустрів позашляховик, який, як правило, супроводжує кортеж самого олігарха
Біля маєтку Пінчука кортеж з авто, якими користується Аваков, зустрів позашляховик, який, як правило, супроводжує кортеж самого олігарха

​У супроводі цього авто машини і заїхали на закриту територію.

Кортеж автівок, яким користується голова МВС, повертає маєтку Пінчука
Кортеж автівок, яким користується голова МВС, повертає маєтку Пінчука
Його будинок розташований на закритій території
Його будинок розташований на закритій території

За дві години після цього до воріт маєтку Пінчука під’їхав Mercedes, яким, за даними джерел «Схем» у правоохоронних органах, користується прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За дві години до маєтку Пінчука під’їхав Mercedes, яким, за даними джерел «Схем», користується Гройсман
За дві години до маєтку Пінчука під’їхав Mercedes, яким, за даними джерел «Схем», користується Гройсман

​О 23:00 автомобіль охорони Арсена Авакова залишив територію заміського маєтку Пінчука. Їх провело авто охорони Віктора Пінчука, яке згодом повернулось.

​О 11-тій автомобіль охорони Авакова залишив територію маєтку Пінчука
​О 11-тій автомобіль охорони Авакова залишив територію маєтку Пінчука

Mercedes, яким користується сам міністр, поїхав звідси через чотири години після прибуття.

Mercedes, яким користується сам Аваков, поїхав звідси через 4 години після прибуття
Mercedes, яким користується сам Аваков, поїхав звідси через 4 години після прибуття

​«Автівки українських високопосадовців мають номерні знаки прикриття, тому, аби довести, що це саме Гройсман відвідував Пінчука, журналістська група дочекалась Mercedes, яким користується прем’єр-міністр, щоб провести його додому» – йдеться у розслідуванні.

О 23:37 згаданий автомобіль виїхав з території маєтку Пінчука і на великій швидкості поїхав у бік Києва, а там взяв напрямок до Печерського району міста.

Пізніше журналістів, схоже, помічає охорона прем’єра: Mercedes зупинився і чекав, поки група проїде вперед.

​А вже на під'їзді до повороту у комплекс «Новопечерські липки», де мешкає прем’єр, цей Mercedes не повернув і проїхав повз.

Автівка не виконала поворот біля житлового комплексу, де мешкає, а проїхала повз
Автівка не виконала поворот біля житлового комплексу, де мешкає, а проїхала повз

​За півгодини журналісти помітили там авто супроводу кортежу Гройсмана.

Вже за день після неафішованого візиту до маєтку Віктора Пінчука Володимир Гройсман взяв участь у прямому ефірі одного з телеканалів олігарха. А пізніше на своїй сторінці у фейсбуці він опублікував відеоролик, де експрезидент Польщі Олександр Кваснєвський, а нині голова спостережної ради форуму YES, який в Україні щороку організовує Пінчук, схвалює дії Гройсмана як прем’єр-міністра.

«Схеми» звернулись до голови уряду та міністра внутрішніх справ з проханням пояснити вечірній тривалий візит до заміського маєтку олігарха Пінчука.

Відповідь вони поки не надали.

Також журналісти відправили запит Вікторові Пінчуку із запитаннями, як він пояснює візити українських політиків до заміського маєтку, в якому він мешкає, і чи вдалось про щось домовитися. Редакція чекає на відповідь.

«Будь-якому олігарху України від влади завжди потрібно тільки одне: щоб у нього все було добре, щоб він не став об'єктом на розрив. І щоб його фінансові і економічні інтереси не чіпала нова влада, – пояснює журналіст видання «Наші гроші» Юрій Ніколов. – Таким чином, Пінчук проіснував з моменту свого злету при його тесті Леонідові Кучмі, він дуже добре працював при Ющенкові, при Януковичі і при Порошенку».

«Він із такого олігарха, який має вплив на політику, перетворився на великого бізнесмена, який, тим не менше, має певний вплив на політику, але не з тим, щоб примножувати свої бізнеси, а з тим, щоб його ефективно захищати», – додав аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Раніше «Схеми» також зафіксували непублічні зустрічі лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко з Віктором Пінчуком.

Віктор Пінчук – один із семи українців, які увійшли у рейтинг найбагатших людей світу за версією журналу Forbes у березні цього року. Його активи оцінюють в 1,4 мільярди доларів.

Пінчук одружений на доньці другого президента України Леоніда Кучми за каденції якого, за спостереженнями, і була створена олігархічна система. Олігарх володіє низкою телеканалів, банком, трубоколісною компанією Interpipe, міжнародною інвестиційно-консалтинговою групою компаній EastOne Group.

Кандидати у депутати на Дніпропетровщині намагаються оскаржувати результати виборів

Позачергові парламентські вибори в Україні відбулися 21 липня

Кандидат у народні депутати України від партії «Слуга народу» Ігор Фартушний, який посів друге місце за підсумками виборів у №37 окрузі (Кривий Ріг), подав до суду. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердив сам кандидат.

За його словами, у Дніпропетровському окружному адмінсуді він домагається перерахунку голосів на своєму окрузі.

Як зазначив кандидат, з одного боку, у період передвиборних перегонів на окрузі були зареєстровані кандидати-«клони». Також, як він зазначив, мали місце порушення у ході голосування, підрахунку голосів і транспортування бюлетенів.

«Є розбіжності в даних протоколів і на сайті ЦВК, були порушення під час голосування, порушення під час транспортування документації. ЦВК повернула на уточнення частину протоколів. У суді ми ставимо питання про перерахунок голосів. Якщо перерахунок підтвердить, що були порушення, то вимагатимемо перевиборів», – сказав Ігор Фартушний.

За підсумками голосування, оприлюдненими ЦВК, Ігор Фартушний – єдиний на Дніпропетровщині зі 17 представників «Слуги народу» – мажоритарників, який програв вибори (33%). Попереду – самовисуванець Дмитро Шпенов (34,7%). Різниця між кандидатами складає 1 208 голосів.

Перші кроки нової Ради
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Водночас на 25-му виборчому окрузі (Дніпро) через скаргу довіреної особи кандидата у депутати Загіда Краснова, який також програв вибори, окружком визнав недійсними результати голосування на одній зі спецдільниць – у лікарні №21 – і постановив перерахувати голоси.

Як повідомили в регіональному представництві Громадянської мережі «Опора», скарга стосувалась дій ДВК – «члени комісії вносили зміни до списку виборців у день голосування без рішення суду (63 особи)».

На 25-му виборчому окрузі, за даними ЦВК, найбільше голосів набрав висуванець партії «Слуга народу», блогер Максим Бужанський (28,21%). Самовисуванець Загід Краснов – на третьому місці (14,67%).

Центральна виборча комісія України опрацювала 99,94% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня.

Згідно з цими даними, «Слуга народу» набирає 43,16% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,04%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,10%, «Голос» – 5,82%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Читайте також: Повний тріумф. Скільки мандатів отримує «Слуга народу» за «мажоритаркою» – інфографіка

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

ЦВК залишилося опрацювати 0,15% протоколів виборів до Ради

Центральна виборча комісія України опрацювала 99,85% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня.

Згідно з цими даними, «Слуга народу» набирає 43,17% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,03%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Читайте також: Повний тріумф. Скільки мандатів отримує «Слуга народу» за «мажоритаркою» – інфографіка

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Президент Зеленський і його прем'єр. Хто ним може бути?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:06 0:00

Вибори до Ради: ЦВК залишилося опрацювати пів відсотка протоколів

Центральна виборча комісія України опрацювала майже 99,48% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня.

Згідно з цими даними, «Слуга народу» набирає 43,18% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,01%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,11%, «Голос» – 5,83%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Читайте також: Повний тріумф. Скільки мандатів отримує «Слуга народу» за «мажоритаркою» – інфографіка

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Президент Зеленський і його прем'єр. Хто ним може бути?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:06 0:00

ЦВК залишилося опрацювати близько 1% протоколів

Центральна виборча комісія України опрацювала майже 99% протоколів на дострокових парламентських виборах, що відбулися 21 липня.

Згідно з цими даними, «Слуга народу» набирає 43,14% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,02%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,12%, «Голос» – 5,84%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Читайте також: Повний тріумф. Скільки мандатів отримує «Слуга народу» за «мажоритаркою» – інфографіка

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Президент Зеленський і його прем'єр. Хто ним може бути?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:06 0:00

Поліція направила спецпризначенців до ОВК на Донеччині

Спецпризначенці, зокрема, будуть задіяні для транспортування виборчої документації до Центральної виборчої комісії

Національна поліція повідомляє про відрядження загону спецпідрозділу тактико-оперативного реагування 23 липня у Донецьку область для забезпечення правопорядку під час підрахунку голосів на ОВК №50 у Покровську.

За повідомленням пресслужби поліції, рішення ухвалили «після аналізу оперативної обстановки й інформації про події, через які робота окружної виборчої комісії №50 призупинялася».

Спецпризначенці прибули на місце вертольотом Мі-8. Вони, зокрема, будуть задіяні для транспортування виборчої документації до Центральної виборчої комісії.

22 липня Нацполіція повідомляла, що відправила спецназ на Житомирщину для захисту виборчого процесу.

Позачергові парламентські вибори в Україні відбулися 21 липня. У МВС заявляли, що системних порушень під час голосування не було.

До Центральної виборчої комісії надійшла інформація про замінування

Члени ЦВК опрацювали 98,34% протоколів

До Центральної виборчої комісії України в Києві надійшла інформація про замінування будівлі.

Будівля ЦВК перебуває під посиленим патрулюванням.

Центральна виборча комісія продовжує підрахунок голосів на дострокових парламентських виборах. Наразі члени ЦВК опрацювали 98,34% протоколів.

Партія «Слуга народу» набирає 43% голосів у багатомандатному окрузі, «Опозиційна платформа – За життя» – 13%, «Батьківщина» – 8%, «Європейська солідарність» – 8%, «Голос» – майже 6%.

За даними ЦВК, явка виборців склала 49,84%. Наразі «Слуга народу» здобуває понад 250 депутатських мандатів.

Разумков про Кабмін: ми б хотіли там бачити людей не за партійним принципом

Разумков: повинен бути принцип професіоналізму

«Слуга народу» хоче відмовитися від партійного принципу під час формування Кабінету міністрів, повідомив лідер партії Дмитро Разумков в інтерв’ю виданню «РБК-Україна».

«Ми не вважаємо, що повинен бути квотний принцип. Ми вважаємо, що повинен бути принцип професіоналізму. Я вважаю, що це абсолютно правильна і коректна позиція», – сказав Разумков.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. За даними ЦВК, явка виборців склала 49,84%. Наразі «Слуга народу» здобуває понад 250 депутатських мандатів.

Членів Кабінету міністрів затверджує Верховна Рада.

«Слуга народу» готова обговорювати коаліцію, попри монобільшість – Разумков

Разумков: у нас немає такого підходу, що «ми не будемо напружуватися»

«Слуга народу» збирається вести переговори про коаліцію, попри здобуту монобільшість у парламенті, заявив лідер партії Дмитро Разумков в інтерв’ю виданню «РБК-Україна».

«У нас немає такого підходу, що «ми не будемо напружуватися». Ми були готові і готові зараз говорити про коаліцію з політичними силами, які близькі нам за ідеологічними підходами, за ціннісними речима. Дійсно, ми хотіли б бачити в коаліції нові політичні сили, такі ж, як і ми. Єдине, у них повинно бути адекватне бажання співпраці. Бути в коаліції і працювати разом в парламенті – це не завжди одне і те ж», – сказав Разумков.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. За даними ЦВК, явка виборців склала 49,84%. Наразі «Слуга народу» здобуває понад 250 депутатських мандатів.

Радник Зеленського розповів про переговори з кандидатами на посаду прем’єр-міністра

Устенко: те, що зараз обговорюється в медіапросторі українському, це просто нав’язаний порядок денний

Кількість кандидатів на посаду прем’єр-міністра значно більша, ніж обговорюють у ЗМІ, повідомив економіст, радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі Радіо Свобода.

«Я думаю, що пул експертів або потенційних кандидатів, з якими зараз обговорюється це питання президентом Зеленським, він набагато ширше, від того, що зараз обговорюється в українському медіапросторі», – заявив Устенко в ефірі програми «Ваша Свобода».

21 липня Зеленський заявив, що бачить прем’єром професійного економіста, який ніколи не очолював уряд або Верховну Раду та не був головою парламентських фракцій.

«Можна знайти декілька тисяч українських експертів, які підпадають під цей опис, хто ж має бути прем’єр-міністром. Те, що зараз обговорюється в медіапросторі українському, це просто нав’язаний порядок денний, який іде навіть не від ключових експертів із Атлантичної ради», – зазначив Устенко.

На початку липня експертка Атлантичної ради (Atlantic Council) Мелінда Герінг писала, що серед кандидатів на посаду були заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован, директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, секретар РНБО і ексміністр фінансів Олександр Данилюк та колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Відповідаючи на питання про своє можливе прем’єрство, Устенко наголосив: «Я б сказав би, що я не хотів би відповідати на такого плану питання».

Прем’єр-міністр України призначається на посаду Верховною Радою України за поданням президента України.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. За даними ЦВК, партія «Слуга народу» набирає 43% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13%, «Батьківщина» – 8%, «Європейська солідарність» – 8%, «Голос» – майже 6%. Наразі «Слуга народу» здобуває понад 250 депутатських мандатів.

Поліція заявляє, що запобігла спробі самоспалення на дільниці на Дніпропетровщині

За даними правоохоронців, спробу самоспалення намагався вчинити чоловік, який не зайшов себе у виборчих списках

На Дніпропетровщині правоохоронці запобігли спробі самоспалення на дільниці в Нікопольському районі, повідомив 23 липня заступник начальника обласної поліції Володимир Богоніс.

За його словами, спробу самоспалення намагався вчинити чоловік, який не зайшов себе у виборчих списках.

«Спрацювали правоохоронці – не дали можливості йому себе підпалити. Він затриманий і буде притягнутий до відповідальності», – зазначив Володимир Богоніс. За його даними є підозра, що чоловік був у стані алкогольного сп’яніння.

Окрім того, як повідомив заступник начальника поліції області, правоохоронці відкрили кримінальне провадження через дев’ять повідомлень про «мінування» виборчих дільниць. Жодне з них не підтвердилось.

Як уточнили Радіо Свобода в пресслужбі поліції, справа відкрита за статтею 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) Кримінального кодексу України.

Загалом, за інформацією Володимира Богоноса, на Дніпропетровщині поліція відкрила 26 кримінальних проваджень, пов’язаних із виборами.

Зокрема, це провадження через використання праці неповнолітніх у здійсненні так званих «соціологічних опитувань», вилучення зброї у спостерігачів. Також розслідують справи за фактом крадіжки бюлетеня і ймовірного підкупу виборців членом ДВК та через продаж випічки по 5 копійок.

Дострокові парламентські вибори відбулися 21 липня. Центральна виборча комісія України опрацювала понад 95% протоколів. За цими даними, у багатомандатному виборчому окрузі «Слуга народу» набирає 43,13% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,06%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,12%, «Голос» – 5,85%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Монобільшість «Слуги народу». Експерти аналізують результати виборів
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:09 0:00

Президент про доповідь щодо вбивства Шеремета: думаю, у нас буде результат

Журналіста Павла Шеремета вбили в липні 2016 року

Президент України Володимир Зеленський впевнений у позитивному результаті розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Його заява пролунала після доповіді голови Національної поліції України Сергія Князєва про хід розслідування злочину.

«Із того, що я побачив, не можу казати, в який термін, але я думаю, що в нас із вами буде результат. І, дійсно, ми знайдемо… Поліція, до них долучаться прокуратура і СБУ, допоможуть закінчити цю справу. І людей, які вчинили вбивство, буде знайдено», – сказав Зеленський.

Слідчі надали Зеленському доступ до частини секретних даних про вбивство Шеремета.

Журналіст Павло Шеремет був убитий 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Українська влада кваліфікує загибель журналіста як умисне вбивство.

Палаючий автомобіль, в якому був Шеремет, після cмертельного вибуху (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

ЦВК опрацювала понад 95% протоколів

«Слуга народу» набирає 43,13% голосів

Центральна виборча комісія України опрацювала 95,48% протоколів на дострокових парламентських виборах.

«Слуга народу» набирає 43,13% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,06%, «Батьківщина» – 8,18%, «Європейська солідарність» – 8,12%, «Голос» – 5,85%.

Усі інші партії набирають менше ніж 5%, необхідних для потрапляння до парламенту.

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Вибори до Ради: змінився «бронзовий призер»

Центральна виборча комісія підрахувала понад 92 відсотки протоколів

Центральна виборча комісія станом на 6:15 23 липня підрахувала понад 92,43 відсотка протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради України. Перше місце, за цими даними, по багатомандатному виборчому округу посідає партія «Слуга народу» (43,11%).

Значно відстає від лідера «Опозиційна платформа – За життя» (13,03%), а от із третьої позиції «Європейську солідарність» (8,15%) зміщує «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (8,18%). Останньою серед тих, хто потрапляє до парламенту, є партія «Голос» (5,87%).

За попередніми даними, більшість голосів у одномандатних округах отримали кандидати від партії Володимира Зеленського «Слуга народу». Найбільше мандатів за «мажоритаркою» представники президентської партії отримали в Дніпропетровській області, жодного – в Донецькій.

У столиці представники «Слуги народу», за попередніми даними, здобули підтримку в усіх 13 округах.

Читайте також: Відомі політики, які не проходять у Раду. Список

Явка виборців, за даними ЦВК, склала 49,84%. Це найнижча активність виборців на парламентських виборах в Україні.

Дострокові парламентські вибори

 • 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
 • На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
 • В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
 • ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».

На окрузі у Львові, до якого мав претензії Вакарчук, перемагає висуванка від «Голосу»

Святослав Вакарчук 22 липня звинуватив членів ОВК в тому, що вони вдалися до порушень щодо кандидатки від його політичної сили

Кандидатка від партії «Голос» Святослава Вакарчука перемагає на 118-му одномандатному виборчому окрузі у Львові. За даними підрахунку понад 99% голосів виборців, оприлюдненими на сайті Центральної виборчої комісії, Галина Васильченко набирає 31,51% голосів виборців, у той час, як її головний конкурент, депутат попереднього скликання Богдан Дубневич – 30,12%.

Різниця між кандидатами складає понад тисячу голосів.

Дубневич визнав поразку, у фейсбуці він написав, що тепер «шанс із наведення порядку на окрузі» випав його конкурентові.

Напередодні, згідно з екзит-полом, переможцем на окрузі називали кандидата від партії «Голос» Галину Васильченко, але зранку 22 липня, за даними ЦВК, лідирував самовисуванець, депутат попереднього скликання Богдан Дубневич.

Читайте також: Рекордна конкуренція мажоритарників: понад півтори сотні кандидатів від Львівщини на 12 місць у Раді

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук 22 липня на брифінгу звинуватив членів ОВК в тому, що вони вдалися до порушень щодо кандидатки від його політичної сили. Також, за його словами, ОВК оголосила про перерву до 11 ранку 23 липня.

У комісії звинувачення заперечили.

«Це надуманий конфлікт. Нас здивувала позиція Святослава Вакарчука, який на брифінгу назвав комісію корумпованою, що ми відстоюємо певного кандидата, хоча у нас немає представників від кандидатів серед членів. Нас звинуватили у зволіканні з підрахунком голосів. Представники партії «Голос» уночі, з 21 на 22 липня, і 22 липня намагались провокувати членів ОВК, перешкоджали проведенню підрахунку голосів. Члени ОВК обурені такими діями і наклепом, бо ми не затримували підрахунок і не припиняли роботу. До ОВК входить 139 дільничних комісій і на 9 ранку ми мали 89% опрацьованих протоколів», – заявив член Окружної виборчої комісії №118 Андрій Лозинський.

Дострокові парламентські вибори

 • 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
 • На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
 • В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
 • ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».

Волкер анонсував візит до України цього тижня

Подробиць про майбутній візит дипломат не навів

Спецпредставник США Курт Волкер анонсував візит до України цього тижня. Він написав про це у твітері 22 липня.

Волкер також привітав українців із проведенням позачергових парламентських виборів.

«Вітання народові України – сильний голос за реформи! Чекаю зустрічей цього тижня в Україні», – написав Волкер.

Подробиць про майбутній візит дипломат не повідомив.

Дострокові парламентські вибори

 • 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Їх призначив президент Володимир Зеленський у свої перші дні на посаді.
 • На 424 місця у Верховній Раді претендують майже шість тисяч кандидатів.
 • В Україні продовжує діяти змішана виборча система: 225 народних депутатів обирали за партійними списками та 199 – на одномандатних округах. Ще у 26 округах на Донбасі та в Криму вибори не проводяться, оскільки ці території нині непідконтрольні українській владі. Кожен виборець мав два бюлетені: один із переліком партій, другий – зі списком «мажоритарників».
 • ЦВК має встановити результати виборів до 5 серпня. Упродовж наступних п’яти днів їх мають оприлюднити в офіційній пресі. Відповідно до Конституції, на своє перше засідання Рада має зібратися до 9 вересня 2019 року включно, тобто «не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG