За даними Міноборони, Дебальцеве перебуває під контролем сил АТО, бойовики лише ведуть постійний обстріл його околиць.
Черговий конвой з «гуманітарною допомогою» із Росії прибув в суботу до Донецька. Українські прикордонники не брали участі в оформленні вантажу, тому про вміст не знають. Представник угруповання «ДНР» Ігор Білодід стверджує, що у вантажівках 450 тонн продовольства і бензин. (Відео Reuters)
Через постійні обстріли житлових кварталів ситуація з водо- і енергопостачанням у Донецьку за останні два тижні різко погіршилась – кажуть жителі міста. Деякі райони Донецька потрапили під обстріл і впродовж суботи, 31 січня. (Відео Reuters)
Головне правило «гібридної» війни: хто контролює мас-медіа – той контролює людей і територію. Яку ціну доведеться сплатити Україні для того щоб перемогти найпотужнішу у світі російську пропагандистську машину?
Чи потрібно вводити воєнний або надзвичайний стан на всій території України? На це питання відповідали сумчани. Хтось називає це занадто крайнім заходом, хтось говорить, що воєнний стан необхідний, щоб все закінчилось швидше.
У випуску «В об’єктиві Свободи» 26–30 січня 2015 року: Дебальцеве – спустошене місто; жертви війни; Україна вшанувала пам’ять Героїв Крут; у Польщі відзначили 70-річчя звільнення «Аушвіца». Огляд за матеріалами Радіо Свобода, Reuters підготували Юлія Сайко і Сергій Драчук.
Володимир Іонов, 75-річний пенсіонер, постійний учасник акцій протесту, зараз на підписці про невиїзд. Йому загрожує позбавлення волі строком до п’яти років.
У Києві презентують документальний фільм про військові події на сході України «Добровольці Божої Чоти» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія.
Жителі Дебальцева, що на Донеччині, які з тих чи інших причин залишилися в місті, були змушені разом зі своїми родинами перебратися в бункери, аби сховатися від щоденних обстрілів сепаратистів. (Відео Reuters)
Без підвищення у рамках реформ зарплатні для співробітників правоохоронних органів змін у цій системі не буде, вважає голова консультаційної місії ЄС зі сприяння реформі сектору цивільної безпеки в Україні Калман Міжей.
Місцевих політиків і громадських діячів не хотіли пускати у будівлю Херсонської обласної ради на її сесію. Політики й активісти намагалися пройти у сесійну залу, щоб, як вони раніше повідомляли у соцмережах, домогтися від депутатів ухвалення резолюції про визнання Росії країною-агресором.
У випуску 30 січня 2015 року: російські борці за мир оплакують жертв кризи в Україні; валюта Грузії продовжує падіння; а також історії з Вірменії та Пакистану – про це у відеоогляді новин від Радіо Свобода, над яким працювали Юлія Сайко і Сергій Драчук.
БІЛЬШЕ