Доступність посилання

ТОП новини

Міліція захищає чи вбиває?


Львів – У вівторок у 16 українських містах відбулися протести проти свавілля правоохоронних органів. Студенти і правозахисники також влаштували пікет біля приміщення Шевченківського районного управління міліції в Києві, де 26 травня загинув 19-річний студент Ігор Індила.

Хвилиною мовчання і запаленими свічками вшанували у Львові пам’ять про студента. 26 травня дільничний міліціонер забрав із гуртожитку студента Київського професійно-педагогічного коледжу Ігоря Індила у Шевченківський районний відділ міліції. За версією міліціонерів, хлопець надто галасував.

Зранку батькам віддали тіло мертвого хлопця і довідку лікаря, що причиною смерті став «крововилив під оболонку тканини головного мозку, перелом кісток черепа та пошкодження в результаті контакту з тупим предметом».

МВС заявляє, що молодій людині через сильне алкогольне сп’яніння у відділку зробилось недобре і він впав на підлогу, внаслідок удару отримав черепно-мозкову травму. Працівники міліції Шевченківського райвідділу міліції не винні у смерті студента, заявив у вівторок у Верховній Раді начальник ГУ МВС у Києві Олексій Крикун, доповідаючи в цій справі. Він, зокрема, сказав парламентарям: «О 4-й ранку він ліг спати на лавку. О 4:40 впав з лавки, черговий це почув, і підійшов. Хлопець був ще живий. Черговий викликав допомогу, приїхали ті самі лікарі, що приїжджали до студента ввечері. На жаль, він помер, біля нього була рвотна маса. Порушено кримінальну справу, правоохоронців відсторонили від виконання обов’язків».

У Львові не вірять у версію міліції


Акція проти міліцейського свавілля у Львові, 1 червня 2010 року
Студенти і представники громадських організацій, яких у Львові біля приміщення обласного управління міліції зібралося близько півсотні, не вірять у версію правоохоронців. Такої ж думки дотримуються пікетувальники по інших містах. А тому протестували проти свавілля міліціонерів, заявляючи про катування і вбивства людей і скандуючи: «Зупинимо міліцейське свавілля!»

«Що це робиться, до чого це призведе, що ми почуваємось незахищеними перед міліцією. Маємо всі сказати своє рішуче «ні» і не допустити подібного», – зазначив колишній політв’язень Володимир Горовий.

Учасники загальноукраїнського протесту вимагають від Міністерства внутрішніх справ об’єктивно розслідувати загибель студента і припинити тиск на свідків цієї історії, розслідувати правомірність затримання і утримання під вартою і трьох кіровоградських хлопців. Міліціонери мають понести покарання, наголошує координатор акції у Львові, студентка Ольга Сало.

«Свавілля у державі панує, а міліція – це показник, – каже вона. – Якщо людину побили – це вже злочин і в інших країнах викликає громадське невдоволення й протест, не кажучи про вбивство. Але це і проблема з кадрами у міліції, люди в мундирах не розуміють свого призначення. Те, що діється у нашій державі, це провина і суспільства, яке промовчує такі факти».

Загибель студента – «це вирок правоохоронної системи» – екс-голова СБУ

Уповноважена з прав людини Ніна Карпачова заявила Радіо Свобода, що це вже другий випадок за цей рік у Шевченківському райвідділі міліції, коли студента затримали, а потім, на її думку, убили. За словами Ніни Карпачової, останнім часом почастішала кількість випадків про порушення прав людини з боку міліціонерів.

Загибель студента в райвідділі міліції – це вирок правоохоронної системи, наголосив у вівторок у своїй заяві колишній голова СБУ Валентин Наливайченко. А це, за його словами, становить загрозу для усіх громадян.

Чимало правоохоронців, які спостерігали за протестом у Львові, визнавали у розмові, що найбільша проблема у слабких кадрах. У міліцію потрапляють випадкові люди, далекі від моралі і відповідальності, а більшість досвідчених людей пішли на пенсію ще у порівняно молодому віці, бо не почувались потрібними в системі МВС.

Тим часом стало відомо, що міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов підписав наказ про залучення до службового розслідування загибелі студента представників правозахисних організацій та ЗМІ.

Акція «Міліція відповість за вбивство!» у Києві біля Шевченківського відділу МВС

«Міліція відповість за вбивство!»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG