Доступність посилання

22 жовтня 2016, Київ 19:19
Новини | Політика

ЄС знову закликає Росію виконувати «мінські домовленості»


@shutterstock

@shutterstock

ЄС закликає Росію виконувати свої зобов’язання згідно з «мінськими домовленостями» задля вирішення конфлікту в Україні та наголошує на «відповідальності» Кремля у цьому процесі.

У декларації, оприлюдненій у понеділок за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу, мовиться, що ЄС очікує «повного і негайного виконання всіх зобов’язань, записаних у міських документах», і закликає «відвести всі незаконні військові формування, зброю, бойовиків і найманців, а також забезпечити безпеку українсько-російського кордону».

Ця декларація з’явилася у день, коли стався потужний вибух біля заводу у Донецьку, який наразі контролюють проросійські бойовики. Повної інформації про цей вибух наразі немає.

Бойовики заявили, що по заводу завдали удару українські військові. Українська сторона ці звинувачення відкидає.

У штабі антитерористичної операції у Києві наголошують, що українські військові дотримуються режиму припинення вогню, відкривають вогонь у відповідь лише по розвіданих вогневих точках бойовиків, не обстрілюють позицій, якщо це може завдати шкоди мирним мешканцям.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню, а 19 вересня схвалила меморандум про реалізацію цього пункту протоколу, який передбачає заборону на застосування всіх різновидів зброї та наступальних дій. Втім, ці угоди неодноразово порушували.

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG