Доступність посилання

26 Квітень 2017, Київ 12:53

Деякі ЗМІ повідомили буцімто Одеса вимагає від президента Петра Порошенка надати Донбасу особливий статус. Таке звернення начебто відправили депутати Одеської міськради. Самі ж депутати групи «Порто-франко» таку інформацію заперечують, а фото із «засідання» – це світлини піврічної давності.

Так, наприклад, сайт «Лента.ру» із посиланням на «Вести» пише:

«Депутатська група Одеської міської ради «За Порто-франко» звернулася до президента України з закликом виконати політичну частину Мінських угод і надати окремим районам Донецької і Луганської областей особливий статус».

У новині самих «Вестей» йдеться про буцімто засідання депутатської групи «За Порто-франко», на якій ухвалили звернення до президента України із закликом активізувати ухвалення змін до Конституції щодо реальної передачі повноважень регіонам України. А також про можливість імплементації режиму «Порто-франко» в Одесі.

У матеріалі «Вестей» є також начебто заява депутата Одеської міськради Володимира Корнієнка такого змісту: «Європейські лідери закликають Україну до початку реальних дій по адміністративно-територіальній реформі. Це необхідно для пошуку нового балансу між центральною владою і регіонами, відродження нормальної України, в якій жителі регіонів почуватимуться комфортно і безпечно».

Новину поширили «Лента.ру», «News Front», korrespondent.net, «Информационный центр», «Рамблер Новости», «Украина.ру» і інші.

Депутат Одеської міськради Володимир Корнієнко повідомив, що ця інформація не відповідає дійсності і заперечив, що таке засідання мало місце. Про це він написав у Facebook.


«Ніколи, ні на одному із засідань групи, не приймалося звернення до президента України із закликом дати Луганській і Донецькій областям особливий статус і, тим більше, визнати їх республіками; ніякого засідання групи найближчим часом не проводилося і не планувалося, ніяких заяв не робилося. Інформація про це в засобах масової інформації не відповідає дійсності».

Засумнівалась в існуванні засідання і інша учасниця групи, народний депутат від «Опозиційного блоку» Лілія Рогачко. Про це пише сайт «Наблюдатель».


Пізніше «Вести» видалили новину.

Слід додати, що «Вести» і інші медіа використали для цієї новини фотографії, які є в Інтернеті на сайті Izmail TV в матеріалі від 14 березня.

Деякі проросійські веб-cайти, подали новину трохи по-іншому. Зокрема «НА-Харьков», на якому неодноразово раніше поширювали дезінформацію, пише: «Уряд України планував ввести зону «Порто-франко» на території Одеської області, проте жителі Одещини запропонували інший варіант. Вони нагадали президенту Порошенко, що за мінськими домовленостями він зобов’язаний надати Донбасу особливий статус. У зв'язку з цим, вони запропонували, щоб цим статусом був «Порто-франко».

У четвер в мережі з’явилась інформація про вихід депутатів фракції «Опозиційного блоку» із групи «За Порто-франко». Таке рішення депутати Одеської міської ради від «Опозиційного блоку» ухвалили у зв'язку з частими політичними провокаціями навколо теми «Порто-Франко» і питання пошуку додаткових стимулів для економічного розвитку міста, йдеться у повідомленні.

Міжфракційне об’єднання «За Порто-франко» з’явилось у березні 2016 року. В нього увійшла фракція «Опозиційного блоку» і фракція «Української морської партії» Сергія Ківалова. Всього в об’єднанні 18 депутатів Одеської міської ради. ЗМІ Одеси писали, що учасники групи вважають створення в місті вільної економічної зони чи не єдиним порятунком в умовах важкої економічної ситуації. У той же час, у групи депутатів є і противники, які називають ідею створення «Порто-франко» просто «красивою вивіскою» для сепаратизму.

Українські ЗМІ у четвер опублікували документ із так-званої зламаної поштової скриньки радника президента Росії Владислава Суркова. В ньому, зокрема аналізують, яка кількість депутатів України підтримала різні «автономістські» проекти у 2015-16 роках. Перший у списку – «Порто-франко». А далі: проект «Спецстатус Запорожской области», проект «Днепропетровская экономическая автономия», проект «Слобожанщина».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG