Доступність посилання

30 Березень 2017, Київ 05:58
Новини | Міжнародні

Тереза Мей пообіцяла зберегти єдність Великої Британії на посаді прем’єра


Тереза Мей виступає перед пресою вперше як прем’єр, Лондон, 19 липня 2016 року

Тереза Мей виступає перед пресою вперше як прем’єр, Лондон, 19 липня 2016 року

Новопризначена прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла у процесі виходу країни з Європейського союзу зберегти єдність держави, в якій на референдумі про вихід із ЄС Англія і Вельс проголосували за, а Шотландія і Північна Ірландія проти.

У першій заяві на новій посаді вона також пообіцяла боротися з «кричущою несправедливістю» і «збудувати кращу Британію» у процесі цього виходу.

Раніше в середу Тереза Мей, обрана в понеділок новим лідером нині владної Консервативної партії, офіційно стала новим прем’єр-міністром Великої Британії після офіційної відставки дотеперішнього прем’єра Дейвіда Камерона.

Тим часом у Євросоюзі голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав Терезу Мей якнайшвидше почати переговори про вихід її країни з ЄС.

Раніше Мей, яка сама виступала за збереження членства Британії в ЄС, заявляла, що, ставши прем’єром, проведе «успішні» переговори про вихід країни з ЄС. Але, казала вона, Лондону потрібен час на те, щоб розробити стратегію переговорів щодо цього виходу, і вона не буде розпочинати формальної процедури цих переговорів до кінця 2016 чи й до 2017 року.

Як очікують, у її уряді буде нова спеціальна міністерська посада, присвячена переговорам про вихід із ЄС.

Терезі Мей у цьому процесі доведеться заспокоювати країну і світові фінансові ринки, що збурилися після відносно неочікуваного результату референдуму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG