Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 11:14

Тереза Мей пообіцяла зберегти єдність Великої Британії на посаді прем’єра


Тереза Мей виступає перед пресою вперше як прем’єр, Лондон, 19 липня 2016 року

Новопризначена прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей пообіцяла у процесі виходу країни з Європейського союзу зберегти єдність держави, в якій на референдумі про вихід із ЄС Англія і Вельс проголосували за, а Шотландія і Північна Ірландія проти.

У першій заяві на новій посаді вона також пообіцяла боротися з «кричущою несправедливістю» і «збудувати кращу Британію» у процесі цього виходу.

Раніше в середу Тереза Мей, обрана в понеділок новим лідером нині владної Консервативної партії, офіційно стала новим прем’єр-міністром Великої Британії після офіційної відставки дотеперішнього прем’єра Дейвіда Камерона.

Тим часом у Євросоюзі голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав Терезу Мей якнайшвидше почати переговори про вихід її країни з ЄС.

Раніше Мей, яка сама виступала за збереження членства Британії в ЄС, заявляла, що, ставши прем’єром, проведе «успішні» переговори про вихід країни з ЄС. Але, казала вона, Лондону потрібен час на те, щоб розробити стратегію переговорів щодо цього виходу, і вона не буде розпочинати формальної процедури цих переговорів до кінця 2016 чи й до 2017 року.

Як очікують, у її уряді буде нова спеціальна міністерська посада, присвячена переговорам про вихід із ЄС.

Терезі Мей у цьому процесі доведеться заспокоювати країну і світові фінансові ринки, що збурилися після відносно неочікуваного результату референдуму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG