Наступна програма:
Ранкова Свобода
06:30 - 07:30 понеділок
Вечірній ефір
19:00 - 20:00 понеділок
Вечірній ефір
20:00 - 20:30 понеділок



 
 
 

Вакансії на Радіо Свобода

TECHNICAL SPECIALIST



Коментуйте наші статті!
 
 
Наші партнери
Новини від Ukr.net

Буквоїд
 
 



 
 
Супутник
Якщо ви слухаєте нас через супутник HOTBIRD 8,
необхідно змінити SYMBOL RATE на 16.3 MS/s
 
 

Україна

«Росія успішніше, ніж Україна, лобіювала свою позицію в ПАРЄ щодо наслідків голоду»

03.06.2008

Прага – Україна і Росія змагаються в оцінках історії і на європейській арені. Парламентська Асамблея Ради Європи буде вивчати наслідки голоду на теренах усього Радянського Союзу, а не лише в Україні, через те що російська делегація лобіювала свою позицію успішніше, ніж українська. Про це сказав Радіо Свобода віце-президент ПАРЄ, голова політичного комітету цієї організації, депутат зі Швеції Йоран Ліндблад. Він бере участь у міжнародній конференції «Сумління Європи і комунізм», що відбувається в Чехії.

Йоран Ліндблад
Радіо Свобода: Україна пропонувала окремо оцінити наслідки Голодомору 30-х років минулого століття як геноцид українського народу, але депутати ПАРЄ вирішили не зупинятися лише на українському досвіді. Яка Ваша позиція, чи варто було ПАРЄ окремо оцінювати українське питання?


Йоран Ліндблад: Я був проти того, щоб об’єднувати ці звіти, але більшість членів політичного комітету вирішила інакше, і тут я нічого не зміг зробити.

Р. С.: Хто саме підтримав Росію?

Й. Л.: Переважна більшість депутатів. Лише кілька людей підтримали ідею мати два різні звіти. Це свідчить про те, що росіяни краще лобіювали свою позицію, ніж українці. Як виглядає, у росіян дуже добрі зв’язки з групою соціалістів у ПАРЄ. Проблема полягала в тому, що в Стокгольмі на засіданні нашого комітету був лише один представник України, (голова делегації з Партії регіонів) Іван Попеску. Він сказав, що виступає за два звіти, але пояснив, що в лавах української делегації є різні думки з цього приводу. А він там був єдиним представником України. Це не допомогло, і справу було програно навіть до засідання в Стокгольмі.

Р. С.: Хто буде готувати звіт ПАРЄ про наслідки голоду в Радянському Союзі?

Й. Л.: Рішення щодо назви звіту немає, так само ми не знаємо прізвища доповідача. Це ми маємо вирішити в Страсбурзі в останній тиждень червня. Наразі є дві можливі кандидатури: депутати з Болгарії та Естонії. Ймовірно, що доповідачем буде представник Європейської народної партії. На мою думку, звіт матиме багато частин, якщо ми вже оцінюємо становище в усьому Радянському Союзі, і одна частина, напевно, буде стосуватися України.

Р. С.: У 2006 році ПАРЄ вже засудила Голодомор 1930-х років в Україні як злочин комуністичного режиму. Тоді Ви готували доповідь про це. Для чого потрібен новий звіт?

Й. Л.: Документ, який ми схвалили у січні 2006 року, був загальним документом про злочини комунізму, переважно в Європі. Важливо продовжити дослідження цієї теми, глибше її проаналізувати. Один дуже важливий злочин цього часу – це Голодомор в Україні.

Р. С.: Президент України обіцяє скоро висунути законопроект про ліквідацію комуністичних символів в Україні, зокрема, тому, що комуністичний режим, на його думку, несе відповідальність за Голодомор. Як Ви ставитеся до такої ініціативи?

Й. Л.: Це непросто. З одного боку, важливо усунути всі комуністичні символи, адже вони настільки ж жахливі, як і нацистські. Але я не думаю, що має бути закон проти символіки. На мою думку, така заборона нацистської символіки не спрацювала. Краще проводити дискусії і просвітницьку кампанію, щоб люди знали, що означають ці страшні знаки. Де тут проводити межу? Деколи варто позбутися комуністичної символіки на будівлях, а деколи її можна залишити з історичних причин. Тут є ще один момент. Наприклад, у Норвегії є компанія, яка нині продає одяг із радянською символікою в усій Скандинавії. Я написав їм листа протесту. Дуже важливо не прославляти ці символи заново.
 
 
Зберегти:
Del.icio.us Digg Facebook Google Bookmarks Live Journal Mixx MySpace Reddit Windows Live Yahoo Bookmarks
РОЗМІР ТЕКСТУ