30 червня 2016, Київ 13:20

  Політика

  Комітет опору диктатурі спробує поділити округи

  Арсеній ЯценюкАрсеній Яценюк
  x
  Арсеній Яценюк
  Арсеній Яценюк

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Сьогодні партії «Батьківщина» та «Фронт змін» розпочнуть переговори про координацію своїх зусиль на наступних парламентських виборах. До них можуть долучитися інші опозиційні сили. За словами Арсенія Яценюка, опозиція має намір сформувати спільний виборчий список кандидатів на мажоритарні округи. Результат, який здобуде опозиція на виборах, значною мірою залежить від того, чи вдасться опозиціонерам порозумітися між собою. Інакше з деякими з них може домовитися влада, застерігають експерти.
   
  Опозиційні політичні сили, що входять до Комітету опору диктатурі, сьогодні обговорюватимуть питання про взаємодію на парламентських виборах. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів заявив заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв, коментуючи ініціативу Арсенія Яценюка розпочати такі переговори.
   
  «На засіданні Комітету опору диктатурі, яке відбудеться сьогодні, це якраз буде одним із питань. Ми максимально готові до порозуміння, щоб на кожному окрузі від опозиції був один кандидат», – зазначив Сергій Соболєв.
   
  Опозиція розраховує на перемогу
   
  Ухвалення нового виборчого закону, який, зокрема, передбачає 5-відсотковий прохідний бар’єр та забороняє партійні блоки, підтримали фракції «БЮТ-Батьківщина» та частина фракції НУНС, зокрема, депутати, що належать до «Фронту змін».
   
  На думку Арсенія Яценюка, новий закон має стимулювати об’єднавчі процеси всередині опозиції.
   
  «Опозиція опинилась перед обмеженим вибором: або змішана система з масштабними фальсифікаціями, як це планувала влада, або закон, який дає шанс суспільству на демократичні вибори… З 20 вимог опозиції 17 задоволені повністю», – зазначив Арсеній Яценюк.
   
  Він стверджує, що новий закон дає опозиції найбільші шанси виграти парламентські вибори 2012 року. Проте не всі опозиційні лідери дотримуються такої думки.
   
  Депутат-нашоукраїнець, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко вважає, що, проголосувавши за новий виборчий закон, опозиціонери підіграли владі.
   
  На думку заступника голови фракції НУНС Тараса Стецьківа, перемога чи поразка опозиції на виборах залежить не так від виборчого законодавства, як від здатності домовлятися.
   
  «Цей закон про вибори – не перемога і не поразка опозиції. Опозиція має стовідсотковий шанс виграти вибори, якщо вона сформує один список і виставить одного кандидата в кожному окрузі», – вважає Тарас Стецьків.
   
  Незговірливим опозиціонерам допоможе влада
   
  Політтехнолог Віталій Бала наголошує: якщо провідні опозиційні сили не зможуть домовитися з менш впливовими про спільний формат виборчої кампанії, то останніх може підтримати влада, щоб розмити опозиційний електорат.
   
  «Скоріш за все, будуть стимульовані владою політичні проекти, кандидати від яких будуть виставляти свої кандидатури, особливо у західних та центральних областях. І тут усе залежатиме від того, чи зможуть опоненти влади запропонувати якісь альтернативні підходи», – зазначає експерт.
   
  Зараз кількість прихильників опозиції насправді не є великою, наголошує Віталій Бала. За його словами, «зараз найбільше людей, які не підтримують ані владу, ані опозицію».
   
  На думку експерта, та обставина, що Юлія Тимошенко зараз позбавлена можливості брати участь у переговорах, значно ускладнює досягнення порозуміння між різними опозиційними силами.

  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Игорь Місто: Київ
  21.11.2011 12:09
  Замість рішучих дій по звільненню із в*язниці нанйбільш рейтингово опозіционера Ю.Тимошенко,маємо заяву про об*єднання її п ртії з партіями маленьких "фюрерів", яки ім здається отримали нагоду вийти у лідери.

  від: Виктор Місто: Черкассы
  21.11.2011 11:12
  Иначе все аферы отца коррупции в Украине, стали бы достоянием всего мира, а это большая тюрьма, ввиду отказа от сметрной казни в Украине. И вот Банковая делает вторую попытку. Тогда донецкие еще вели криминальные войны за Донбасс, и чем это для них закончится, не просчитали. А зря, Кучма просчитал и прозрел, Данилыч, прости за правду. А вот с донецких туман самодурства и всемогущества еще не сошел, но скоро сойдет. Европейский снаряды ложатся все ближе и ближе. Словами бывшего посла Германии, ЕЭС и США предупреждают, Украиной рулят бывшие воры в законе. Но мы-то с Вами, друзья, как бывалые, знаем, в Украине бывших не бывает...

  від: Виктор Місто: Черкассы
  21.11.2011 11:10
  А история крайне проста, в 2000 -м Тимошенко вела переговоры с бащой о поставках газа в Украину по воде газовозами, что сейчас предпринимает через 11 лет Янукович. Но эта схема отсекала Кучму от газового корыта, как и его последышей. Вот тогда Кучма и арестовал Тимошенко, соорудив дело ЕЭСУ. Были арестованы все активы ЕЭСУ, в результате чего и возник искусственный долг РФ в 405 млн. долларов. Арест не снят и сегодня. Тимошенко говорит, уроды, снимите арест и отдайте долг РФ. Так вот, Кучма тогда от США получил по хоботу за Тимошенко, и у него хватило ума ее освободить.

  від: Виктор Місто: Черкассі
  21.11.2011 11:08
  Вот непослушна фемида США воле Банковой, хоть ты тресни. Фуфло, говорит американская фемида, Банковая и ГПУ имени Кучмы-Януковича, гонят на Тимошенко. Но фуфлыжники, не смотря, что весь цивилизованный мир возмущен фарисеями режима Банковой, и сегодня навязали встречу Кузьмина с парой социалистов евродепутатов ПАРЕ, с которыми ПР подписала пакт Молотова-Риббентропа. Кроме чувства омерзения к режиму Банковой, сии грязные потуги ничего не вызывают. Это давняя история Кучмы-Ющенко-Януковича, попытка посадить непослушную режиму, Тимошенко.

  від: Владимир Місто: Луганск
  21.11.2011 11:01
  Практичесски со всеми коментаторами согласен.
  Но встаёт вопрос: Как выиграть выборы у партии власти?
  И, как видно, наши оппозиционеры на него ответа не знают. "А ларчик просто открывался"!
  Надо создать 1 (ОДНУ) партию, выбрать достойного лидера (не богатого или заслуженого), а умного и хитрого и такого чтоб не предал остальных сотоварищей (А главное народ).Остальным же ЛИДЕРЧИКАМ, засунуть свои амбиции очень глубоко, сами знаете куда, засучивать рукава и начинать ИНТЕНСИВНО работать на партию и победу на выборах.
  В партии, чтоб была жесткая дисциплина!
  Любые вопросы можно обсуждать, но если решение принято большинством, - никаких разногласий! Только ИСПОЛНЕНИЕ!
  Только ТАК можно победить и побеждать, а когда в Украине установится настоящая демократия ( И не будет опасности возврата назад), ТОЛЬКО тода можно каждому лидеру заводить себе партию, но необходимости в этом уже не будет.
  Вот так надо работать, чтоб взять власть.

  від: Пенсионерка Місто: Донецк
  21.11.2011 10:41
  Конечно, было бы лучше оппозиции не голосовать за этот виборчий закон и пробойкотировать выборы, но разве же оппозиция консолидируется для этого?
  А с другой стороны, в 2010 г. при самом лучшем и правильном законе ПР обштопала всех.

  від: nn Місто: n
  21.11.2011 10:01
  кролик решил в наперстки выиграть. ну ну

  від: Вольдем Місто: украина
  21.11.2011 08:54
  Подобається це комусь чи ні, але зараз в Україні немає ніякої суттєвої опозиції як БЮТ та Фронт змін. Всі інші, якщо вони хочуть зробити щось добре для України, або нехай приєднуються або не "плутаються під ногами"
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  21.11.2011 10:01
  это не оппозиция, а форма коррупции
  У відповідь

  від: Вольдем Місто: украина
  21.11.2011 13:37
  Повторю еще раз, что никакой другой оппозиции в Украине нет. По краиней мере эта оппозиция намного лучше чем теперешняя власть

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ