24 червня 2016, Київ 23:18

  Політика

  Журналіст Шарій: за мною до Литви виїхали хлопці з МВС чи від МВС

  x
  Український журналіст Анатолій Шарій 8 червня отримав притулок у Литві. Він подав таке прохання у березні, заявляючи про переслідування з боку українських правоохоронців. У міліції це спростовують. В Україні у 2011 році проти Шарія були порушені дві кримінальні справи за звинуваченнями у хуліганстві та інсценуванні самонападу. Він називає справи сфабрикованими і пов’язує їх зі своїми розслідуваннями про українських правоохоронців. Про своє життя в Литві Анатолій Шарій докладніше розповів у телефонному інтерв’ю Радіо Свобода.
   
  – Які саме документи Ви отримали від Литви?
   
  – Повний статус біженця, постійне проживання в ЄС. Через 5 років статус автоматично оновлюється. Це максимум, який вони могли дати.
   
  – Ви виїхали за кордон, залишивши в Україні маленьку дитину, дружину і хвору маму. Чи вони до Вас приєднаються у Литві?
  Я люблю свою країну і мрію туди повернутися, але поки там ці покидьки, я, звичайно, повернутися туди не зможу

  – Мама померла місяць тому, у мене не вийшло навіть бути присутнім на її похороні. Дружина з дитиною… Не знаю, у мене досить невизначене становище. Все визначено зі статусом, але не визначено з роботою і з побутовими умовами. А в дружини гарна робота в Україні. Плюс, я завжди наголошував від самого початку: я ніколи не мріяв жити у Євросоюзі. Я люблю свою країну і мрію туди повернутися, але поки там ці покидьки, я, звичайно, повернутися туди не зможу.
   
  – Скажіть, будь-ласка, на які гроші Ви живете в Литві, чи Вас підтримує, можливо, якась із організацій українських чи литовських?
   
  – Ні, ніхто мені не допомагає. Я живу за гроші, які заробляю своєю журналістською діяльністю, працюючи з Україною. Звичайно, багато сайтів відмовилися від співпраці, через що – цікаво! Йшли листи такого змісту: все класно, Толю, але це твоя війна і зв’язуватися з МВС і повторювати твою історію ми не хочемо. Це досить серйозні люди, яких я поважаю, писали.
   
  – Ви у Литві чекали на розгляд свого клопотання три місяці. Чи за цей час із Вами зв’язувалися українські офіційні представники?
   
  – До мене приїжджали депутати Віктор Уколов і Олена Бондаренко, представник і влади, і опозиції. І вони обоє дали інтерв’ю, в якому однозначно сказали, що вони би хотіли, щоб мені дали статус біженця, бо поки що повертатися в Україну я за об’єктивними причинами не можу, бо МВС у нас, як я розумію, це автономна система, на яку влада не може впливати.
   
  – У міліції спростовують Ваші звинувачення і речник київської міліції Володимир Поліщук казав Радіо Свобода кілька місяців тому, що прокуратура обов’язково відреагувала б, якби були підстави.
  Прокуратура завжди підтримує лінію МВС, а потім суд підтримує прокуратуру. Це єдина система

  – Я думаю, що він це бовкнув від розгубленості, бо МВС не чекало, що я піду. Насправді в прокуратуру було багато звернень. Прокуратура не відреагувала навіть на заборонені законом нічні обшуки, на які не пустили ні журналістів каналу «1+1», бо міліція оточила під’їзд, ні адвокатів. Прокуратурі плювати. Прокуратура завжди підтримує лінію МВС, а потім суд підтримує прокуратуру. Це єдина система. Тому те, що сказав Поліщук – може, для людини, яка живе в Африці, його коментар і нормальний був би, а для того, хто знає українські реалії,  це просто дурниця.
   
  – Як людина, яка щойно отримала притулок у Литві, і як журналіст, як Ви гадаєте, як Ваша справа може вплинути на відносини між Україною і Литвою? Статистика свідчить, що Литва дуже рідко комусь надає притулок.
  Думаю, що Євросоюз вже повністю та однозначно визначився з українською владою

  – Це велика рідкість, справді, притулок, який я сьогодні отримав. Якщо в Україну приїздить президент Литви і відвідує спершу Юлію Тимошенко, а потім Віктора Януковича, я думаю, що більше недвозначно важко сказати з її боку. Я думаю, що Євросоюз уже повністю й однозначно визначився з українською владою і вже немає куди погіршувати…
   
  – Чи Ви зараз у Вільнюсі, чи, може, це таємниця?
   
  – Ні, я у Вільнюсі, але хочу наголосити, що в мене є інформація, що близько 10 днів тому сюди виїхала група хлопців, не знаю, чи це МВС чи від МВС, які б дуже хотіли мене знайти. Я не знаю, що зараз вони будуть робити, коли я вже отримав статус. Мені навіть порадили звернутися у держбезпеку Литви з цього приводу.
   
  – Чи Ви це зробите?

  – Я подумаю.

  Журналіст Шарій: за мною до Литви виїхали хлопці з МВС чи від МВС
  Журналіст Шарій: за мною до Литви виїхали хлопці з МВС чи від МВСi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X


  Читайте більше тут:

  Мар’яна Драч

  DrachM+rferl.org

  На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: пакращення Місто: из оккупации
  17.06.2012 19:47
  Нужно ещё Раде узаконить голод,пытки,яд,расстрел без суда и следствия.................Всё для покращення життя.......


  Для Януковича создают собственную армию. Лейбштандарт SS и ВЧК в одном

  від: Анонім
  08.06.2012 21:28
  Цей шарій ПРИДУРОК.Ніякого переслідування незаконного немає,він просто під шумок скористався і попросив притулку.Він українофоб,придурок,котрий у простих людей стріляв.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Киев
  10.06.2012 22:06
  Привет украинскому МВД! Шарий - удачи, брат!
  У відповідь

  від: Vladimir Shliahov Місто: Feodosia
  09.06.2012 12:39
  "Ніякого переслідування незаконного немає, він просто під шумок скористався і попросив притулку".
  Можно так подумать что в Европе живут одни, пардон, идиоты, которые не видят что происходит в Украине...

  від: Андрій Місто: Львів
  08.06.2012 20:23
  Sekmes tav! Щасти тобі, Анатолію!

  від: Vladimir Shliahov Місто: Feodosia
  08.06.2012 17:02
  "...МВС у нас, як я розумію, це автономна система, на яку влада не може впливати."
  К этим словам даже нечего добавить, на столько все очевидно...

  від: Пан+пані Місто: Львів
  08.06.2012 16:55
  Це саме та "свобода слова" про яку так р'яно розпинаються на всіх телеканалах сраколизи нинішнього "гаранта". Всіх журналістів, що критикують цю бандитську владу, чекає така ж доля: політичний притулок в іншій країні або ж в'язниця в Україні.

  від: Умнов
  08.06.2012 16:54
  Анатолій Шарій - гімно-людина! Дивно, що він у Литві серед нормальних людей сховався, а не в Ізраїлі, або на худий кінець у Росіїї. В будь-якому випадку цьому українофобу нема чого робити на Україні.

  від: Михаил Місто: Львов
  08.06.2012 16:50
  Они думают,что возьмут нас живьём. Дети.. Они не знают,что нас теперь трое. .Я дам вам парабэллум. Мы будем уходить в горы.

  від: Сергій Місто: Київ
  08.06.2012 16:43
  А що, "раздражающий украинский язык" більше не є таким? І вже не ходять укрїномовні жлоби вулицями рускоговорящого Кієва? Змінився спонсор - змінилася й тематика. Як все швидко забувається. Наступний на черзі "кореш" і однодумець Шарія - Бузина?

  від: Всі Як Один
  08.06.2012 16:23
  Покажемо своє неволодіння російською мовою!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ