27 червня 2016, Київ 14:13

  Політика

  У США лист Кузьміна Обамі назвали недипломатичним

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Нью-Йорк – У Сполучених Штатах першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна оглядачі назвали «порушником прав людини» і підтримали рішення американського посольства у Києві скасувати йому візу. Зміст листа Кузьміна президентові США Бараку Обамі схожий швидше на скаргу пересічного громадянина країни, а не посадовця високого рангу, стверджують американські юристи та політологи.

  Якби Ренат Кузьмін був звичайним українцем, слабку англійську та брак дипломатії в його листі можна було б зрозуміти. Однак якщо до Білого Дому скаржиться перший заступник Генерального прокурора України і публічно просить допомогти в розслідуванні вбивства 16-річної давнини, то у США такому крокові дивуються. Це стверджував в інтерв’ю Радіо Свобода юрист із кримінального та імміграційного права, адвокат Мирослав Смородський.

  «Член уряду пише до Президента США, перескакуючи усі процедури, через Державний департамент, через Міністерство юстиції в Америці… Це не є протизаконно, але я сподіваюсь, що Президент Обама візьме того листа і передасть до Держдепу чи Міністерства юстиції, хай вони тим турбуються», – сказав Мирослав Смородський.  

  Ганьбою українською дипломатії називає лист Рената Кузьміна Тарас Кузьо, професор, старший науковий співробітник кафедри міжнародних відносин в Університеті Джонза Гопкінза. На його думку, подібні листи щодо кримінальних розслідувань мають перекладатись без помилок та надсилатися внутрішньою таємною поштою.

  Публічність прокурорського листа Кузьо пов’язує зі справою української екс-прем’єра Юлії Тимошенко. «Пан Кузьмін шукає інформацію, щоб більше засудити Тимошенко», – стверджував професор.

  Візи скасовуватимуть, інших санкцій не прогнозують

  Він наголошує, що в Україні відсутнє верховенство права, і не виключає, що Америка вже має список людей, кого не впускатимуть в країну. Проте щодо економічних санкцій щодо України Тарас Кузьо оптимістичний.

  «Я не думаю, що Захід запроваджуватиме санкції проти України. Але те, що чорний список високопосадовців з України, які не можуть вже приїхати або в Західну Європу, або в Сполучені Штати, або в Канаду, це вже зроблено», – розповів в коментарі Радіо Свобода Тарас Кузьо.

  Офіційний Вашингтон заперечує, що такий список існує.

  Самореклама прокурора Кузьміна?

  Причина відмови у візі Ренатові Кузьміну є постійні порушення ним прав людини, вважає старший науковий співробітник Інституту економіки імені Пітерсона, експерт з питань України у Вашингтоні Андерс Ослунд. У коментарі Радіо Свобода він прямо пов’язав лист прокурора Кузьміна зі справою Тимошенко.

  Так само вважає політолог з українських питань у США Андрій Добрянський. Справжня причина намагань Рената Кузьміна потрапити в поле зору американських урядовців – спроба отримати негласне «добро» Заходу на звинувачення Юлії Тимошенко у причетності до вбивства Євгеня Щербаня, вважає він.

  Крім того, на думку Андрія Добрянського, Ренат Кузьмін надіслав листа президентові США, щоб ще раз прорекламувати себе в західних медіа. Однак, впевнений політолог, західних журналістів важко обдурити.
  Ренат Кузьмін надіслав листа президентові США, щоб ще раз прорекламувати себе в західних медіа

  «Він виглядає як особа, яка хоче, щоб публіка його знала, дуже пхається до Заходу, щоб преса його чула, і неправду каже. Він говорить про таку реальність, що більшість Заходу не розуміє, звідки це надходить», – сказав Андрій Добрянський.

  Радіо Свобода звернулось за коментарем до усіх осіб, про кого згадує Ренат Кузьмін у своєму листі як нібито лобістів інтересів Тимошенко у США. Це колишній конгресмен від штату Канзас Джим Слаттері, який нині працює у фірмі Wiley Rein, його колеги Джо Вільямсон та Ральф Касья, а також юрист Стів Банел. Жодної відповіді поки що не надійшло.

  Перший заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін у листі президентові США Бараку Обамі заявив, що 19 жовтня 2012 року американський посол в Україні Джон Теффт повідомив йому про анулювання його багаторазової п’ятирічної візи до США без пояснення причин.

  «На мою думку, ці дії порушують норми міжнародного співробітництва між нашими державами й підривають авторитет США. Чиновники з Департаменту юстиції та Державного департаменту США, незважаючи на міжнародно-правові норми, фактично незаконно використовують своє службове становище. Вони вводять в оману президента США, Конгрес і американський народ щодо вбивства Євгена Щербаня та фактичної ролі Юлії Тимошенко у різних злочинах», – мовиться у листі Кузьміна, датованому 3 грудня 2012 року і опублікованому в понеділок на сайті Генпрокуратури України.

  Народного депутата Євгена Щербаня розстріляли в донецькому аеропорті у 1996 році.

  Ярина Матвійчук

  Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: euvropeec3
  11.12.2012 20:14
  Обращение зам. Генерального прокурора Украины Р.Кузьмина к президенту США - это его личный полный маразм. Однако, учитывая, что в ГПУ он числится не конюхом, это одновременно и плевок в государственную честь Украины. А, собственно, разве мы можем ожидать цивилизованного поведения от представителя власти криминальных олигархов и коррумпированных чиновников во главе с бывшим зеком Януковичем. Вместе с тем, подавляющее большинство народа пока еще не осознало настоящим образом разрушительную и губительную политику нынешней власти, ее опасность для страны, как и отдельного человека. Более того, кроме язвительной кухонной критики по адресу команды Януковича, нет осознания хотя бы у 20-30 % граждан страны, что вполне достаточно, сущности конструктивных предложений, необходимых для вывода Украины из системного кризиса на перспективный путь развития. Этого понимания нет не по причине сложности предложений, а в связи с элементарной самоуверенностью или даже ленью как следует подумать. Поэтому Р. Кузьмин и компания могут и дальше безнаказанно, к сожалению, позорить нас во всемирном масштабе.

  від: 39
  11.12.2012 17:17
  Касательно убийства Щербаня,выезда Лазаренко и отсидки в тюрьме ЮВТ в 2001,необходимо добавить что Ренат в то время уже был замом Генпрокурора но почему то скромно промолчал
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:43
  Я уверен: он уже тогда знал, кто кого убил,но мы правду не узнаем никогда при нынешним режиме.

  від: Микола Місто: Запоріжжя
  11.12.2012 13:09
  Якщо чиновники такого рівня як Р. Кузьмін не знають схем загальноприйнятого правопорядку, це свідчить про анархію у виконанні правових нормативів у нашій державі. Це жахливо! Не дивно, що у нас стільки без вини винуватих!

  від: сосед
  11.12.2012 12:53
  Законопослушным гражданам США непонятно на каком основании прокурор Украины обращается непосредственно к Президету США,минуя Госдепартамент,министерство юстиции и т.д.Объясняется все очень просто в нашей демократической стране промежуточные инстанции решют серьезные дела только по указанию вышестоящих органов власти(президента,правительства,прокуроров и т.д)Ринат как юрист, воспитанный на традициях совшколы, решил не терять время и обратился к Обаме-нормально.Я не следователь и прошу помочь мне увязать следующие события в стране:1)16 лет назад убили Щербаня.2)вслед за этим из страны выезжает Лазаренко.3)в 2001 году оказывается в тюрьме Тимошенко.4)2и 3 злейшие враги Кучмы и судьи им предъявляет притензии в воровстве газа ЕЭСУ,но по доброте или память отшибло у Кучмы не могут вспомнить убийство Щербаня и соответственно приобщить к делу(к отсидки ЮВТ наш любимый чекист Мельниченко уже записал о чем говорилось в кабинете Кучмы и в последствии эти записи передал в прокуратуру).Прошу кто может увяжите эти события
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:52
  Эти события увязать невозможно, потому что в стране не было и нет независимых и честных прокуроров и судей, они давно избавились от чести и совести

  від: 37
  11.12.2012 11:48
  Если эта мразь-"невиновен",то пусть знает что такое быть без вины виноватым.
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:39
  Согласен, давно пора.

  від: Вольдем Місто: Украина
  11.12.2012 09:39
  Якби нинішні "проффесора" які керують Україною хоч якось розумілися на елементарних дипломатичних речах, то такого листа українського високопосадовця на адресу американського президента й бути не могло.
  У відповідь

  від: КОТ Місто: ЗАПАД
  11.12.2012 10:53
  Следует отметить, что компания Wiley Rein LLP, представителем которой является Слеттери, зарегистрирована в США как официальный лоббист Александра Тимошенко. За 10 месяцев 2012 года Wiley Rein задекларировала получение $250 тыс. от господина Тимошенко, указав в качестве предмета лоббизма «разнообразное производство и дистрибуцию». гАЗЕТА гЛАВКОМ 11.12.12
  У відповідь

  від: Вольдем Місто: Украина
  11.12.2012 11:34
  При чому тут Слатері його компанія Wiley Rein LLP і лобізм на користь Олександра Тимошенко (якщо навіть такий і існує), до повної неосвіченості нинішніх українських високопосадовців в дипломатичних справах.
  Як кажуть "на вгороді бузина, а в Києві дядько"
  У відповідь

  від: ПЕС Місто: ВОСТОК
  11.12.2012 11:19
  Слеттери не Обама. Обама не Слеттери. Зачем писать Обаме? Писал бы Слеттери. Или на деревню Дедушке.

  від: S.F. Місто: Lviv
  11.12.2012 09:36
  А я обожаю Кузьмина и от всего сердца желаю Ему всего самого большого в этом маленьком слове СЧАСТЬЕ!!!
  У відповідь

  від: Анонім
  11.12.2012 11:16
  Чтоб ... стоял и деньги были!
  Деньги, наверное, есть!
  Тогда просто, чтоб ... стоял!
  У відповідь

  від: Анонім
  11.12.2012 20:59
  @Ещё лучше, чтобы сел и навсегда!@

  Ещё сядет. Или ляжет.
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:28
  Ещё лучше, чтобы сел и навсегда!

  від: Вуйко Місто: Ужгород
  11.12.2012 09:36
  «Він виглядає як особа, яка хоче, щоб публіка його знала, дуже пхається до Заходу, щоб преса його чула і неправду каже. Він говорить про таку реальність, що більшість Заходу не розуміє, звідки це надходить»,
  Та звичайно, звідки вони будуть розуміти, якщо ще до розмови і не бажаючи ознайомитися з будь-якими фактами, вже готова відповідь. Основний "аргумент"- ні, тому що це не може бути... бо ми так хочемо!

  від: У. Чавес Місто: Ріо де Женейро
  11.12.2012 09:30
  А чому Ренат звертається до Обами???
  Краще звернувся би до У. Чавеса - Президента Венесуели. Це ж він заявляв що "... мій друг Янукович".
  Там би він вже дійно знайшов би підтримку.
  А тут, в США чи ще почують?

  від: Москаль
  11.12.2012 09:25
  Хорошая гоп-компания подбирается!
  Янукович, Азаров, Куз(ь)мин!
  В камере будет весело!
  Азаров будет смешить, Куз(ь)мин петь блатные песни, Янукович...сами разберутся
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  12.12.2012 13:20
  Москаль! Сядете вы вся гоп-компания из Свободы.А те не сядут у них деньги,а у Вас одни дешевые понты.
  Блатные песни -Мурку Фарион перведет на украинский,а исполнять будет бенюк и Михальчишин.
  Мирошниченко сядет первый -его уже секут из НКВД.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ