30 травня 2016, Київ 21:20

  Політика

  У США лист Кузьміна Обамі назвали недипломатичним

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Нью-Йорк – У Сполучених Штатах першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна оглядачі назвали «порушником прав людини» і підтримали рішення американського посольства у Києві скасувати йому візу. Зміст листа Кузьміна президентові США Бараку Обамі схожий швидше на скаргу пересічного громадянина країни, а не посадовця високого рангу, стверджують американські юристи та політологи.

  Якби Ренат Кузьмін був звичайним українцем, слабку англійську та брак дипломатії в його листі можна було б зрозуміти. Однак якщо до Білого Дому скаржиться перший заступник Генерального прокурора України і публічно просить допомогти в розслідуванні вбивства 16-річної давнини, то у США такому крокові дивуються. Це стверджував в інтерв’ю Радіо Свобода юрист із кримінального та імміграційного права, адвокат Мирослав Смородський.

  «Член уряду пише до Президента США, перескакуючи усі процедури, через Державний департамент, через Міністерство юстиції в Америці… Це не є протизаконно, але я сподіваюсь, що Президент Обама візьме того листа і передасть до Держдепу чи Міністерства юстиції, хай вони тим турбуються», – сказав Мирослав Смородський.  

  Ганьбою українською дипломатії називає лист Рената Кузьміна Тарас Кузьо, професор, старший науковий співробітник кафедри міжнародних відносин в Університеті Джонза Гопкінза. На його думку, подібні листи щодо кримінальних розслідувань мають перекладатись без помилок та надсилатися внутрішньою таємною поштою.

  Публічність прокурорського листа Кузьо пов’язує зі справою української екс-прем’єра Юлії Тимошенко. «Пан Кузьмін шукає інформацію, щоб більше засудити Тимошенко», – стверджував професор.

  Візи скасовуватимуть, інших санкцій не прогнозують

  Він наголошує, що в Україні відсутнє верховенство права, і не виключає, що Америка вже має список людей, кого не впускатимуть в країну. Проте щодо економічних санкцій щодо України Тарас Кузьо оптимістичний.

  «Я не думаю, що Захід запроваджуватиме санкції проти України. Але те, що чорний список високопосадовців з України, які не можуть вже приїхати або в Західну Європу, або в Сполучені Штати, або в Канаду, це вже зроблено», – розповів в коментарі Радіо Свобода Тарас Кузьо.

  Офіційний Вашингтон заперечує, що такий список існує.

  Самореклама прокурора Кузьміна?

  Причина відмови у візі Ренатові Кузьміну є постійні порушення ним прав людини, вважає старший науковий співробітник Інституту економіки імені Пітерсона, експерт з питань України у Вашингтоні Андерс Ослунд. У коментарі Радіо Свобода він прямо пов’язав лист прокурора Кузьміна зі справою Тимошенко.

  Так само вважає політолог з українських питань у США Андрій Добрянський. Справжня причина намагань Рената Кузьміна потрапити в поле зору американських урядовців – спроба отримати негласне «добро» Заходу на звинувачення Юлії Тимошенко у причетності до вбивства Євгеня Щербаня, вважає він.

  Крім того, на думку Андрія Добрянського, Ренат Кузьмін надіслав листа президентові США, щоб ще раз прорекламувати себе в західних медіа. Однак, впевнений політолог, західних журналістів важко обдурити.
  Ренат Кузьмін надіслав листа президентові США, щоб ще раз прорекламувати себе в західних медіа

  «Він виглядає як особа, яка хоче, щоб публіка його знала, дуже пхається до Заходу, щоб преса його чула, і неправду каже. Він говорить про таку реальність, що більшість Заходу не розуміє, звідки це надходить», – сказав Андрій Добрянський.

  Радіо Свобода звернулось за коментарем до усіх осіб, про кого згадує Ренат Кузьмін у своєму листі як нібито лобістів інтересів Тимошенко у США. Це колишній конгресмен від штату Канзас Джим Слаттері, який нині працює у фірмі Wiley Rein, його колеги Джо Вільямсон та Ральф Касья, а також юрист Стів Банел. Жодної відповіді поки що не надійшло.

  Перший заступник Генерального прокурора України Ренат Кузьмін у листі президентові США Бараку Обамі заявив, що 19 жовтня 2012 року американський посол в Україні Джон Теффт повідомив йому про анулювання його багаторазової п’ятирічної візи до США без пояснення причин.

  «На мою думку, ці дії порушують норми міжнародного співробітництва між нашими державами й підривають авторитет США. Чиновники з Департаменту юстиції та Державного департаменту США, незважаючи на міжнародно-правові норми, фактично незаконно використовують своє службове становище. Вони вводять в оману президента США, Конгрес і американський народ щодо вбивства Євгена Щербаня та фактичної ролі Юлії Тимошенко у різних злочинах», – мовиться у листі Кузьміна, датованому 3 грудня 2012 року і опублікованому в понеділок на сайті Генпрокуратури України.

  Народного депутата Євгена Щербаня розстріляли в донецькому аеропорті у 1996 році.

  Ярина Матвійчук

  Співпрацюю з Радіо Свобода з 2004 року. Редактор та ведуча програми «Ранкова Свобода». Редактор та ведуча новин. Народилась у 1981 році у Камені-Каширському Волинській області. Вищу освіту здобула у Волинському Державному університеті ім. Лесі Українки.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: euvropeec3
  11.12.2012 20:14
  Обращение зам. Генерального прокурора Украины Р.Кузьмина к президенту США - это его личный полный маразм. Однако, учитывая, что в ГПУ он числится не конюхом, это одновременно и плевок в государственную честь Украины. А, собственно, разве мы можем ожидать цивилизованного поведения от представителя власти криминальных олигархов и коррумпированных чиновников во главе с бывшим зеком Януковичем. Вместе с тем, подавляющее большинство народа пока еще не осознало настоящим образом разрушительную и губительную политику нынешней власти, ее опасность для страны, как и отдельного человека. Более того, кроме язвительной кухонной критики по адресу команды Януковича, нет осознания хотя бы у 20-30 % граждан страны, что вполне достаточно, сущности конструктивных предложений, необходимых для вывода Украины из системного кризиса на перспективный путь развития. Этого понимания нет не по причине сложности предложений, а в связи с элементарной самоуверенностью или даже ленью как следует подумать. Поэтому Р. Кузьмин и компания могут и дальше безнаказанно, к сожалению, позорить нас во всемирном масштабе.

  від: 39
  11.12.2012 17:17
  Касательно убийства Щербаня,выезда Лазаренко и отсидки в тюрьме ЮВТ в 2001,необходимо добавить что Ренат в то время уже был замом Генпрокурора но почему то скромно промолчал
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:43
  Я уверен: он уже тогда знал, кто кого убил,но мы правду не узнаем никогда при нынешним режиме.

  від: Микола Місто: Запоріжжя
  11.12.2012 13:09
  Якщо чиновники такого рівня як Р. Кузьмін не знають схем загальноприйнятого правопорядку, це свідчить про анархію у виконанні правових нормативів у нашій державі. Це жахливо! Не дивно, що у нас стільки без вини винуватих!

  від: сосед
  11.12.2012 12:53
  Законопослушным гражданам США непонятно на каком основании прокурор Украины обращается непосредственно к Президету США,минуя Госдепартамент,министерство юстиции и т.д.Объясняется все очень просто в нашей демократической стране промежуточные инстанции решют серьезные дела только по указанию вышестоящих органов власти(президента,правительства,прокуроров и т.д)Ринат как юрист, воспитанный на традициях совшколы, решил не терять время и обратился к Обаме-нормально.Я не следователь и прошу помочь мне увязать следующие события в стране:1)16 лет назад убили Щербаня.2)вслед за этим из страны выезжает Лазаренко.3)в 2001 году оказывается в тюрьме Тимошенко.4)2и 3 злейшие враги Кучмы и судьи им предъявляет притензии в воровстве газа ЕЭСУ,но по доброте или память отшибло у Кучмы не могут вспомнить убийство Щербаня и соответственно приобщить к делу(к отсидки ЮВТ наш любимый чекист Мельниченко уже записал о чем говорилось в кабинете Кучмы и в последствии эти записи передал в прокуратуру).Прошу кто может увяжите эти события
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:52
  Эти события увязать невозможно, потому что в стране не было и нет независимых и честных прокуроров и судей, они давно избавились от чести и совести

  від: 37
  11.12.2012 11:48
  Если эта мразь-"невиновен",то пусть знает что такое быть без вины виноватым.
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:39
  Согласен, давно пора.

  від: Вольдем Місто: Украина
  11.12.2012 09:39
  Якби нинішні "проффесора" які керують Україною хоч якось розумілися на елементарних дипломатичних речах, то такого листа українського високопосадовця на адресу американського президента й бути не могло.
  У відповідь

  від: КОТ Місто: ЗАПАД
  11.12.2012 10:53
  Следует отметить, что компания Wiley Rein LLP, представителем которой является Слеттери, зарегистрирована в США как официальный лоббист Александра Тимошенко. За 10 месяцев 2012 года Wiley Rein задекларировала получение $250 тыс. от господина Тимошенко, указав в качестве предмета лоббизма «разнообразное производство и дистрибуцию». гАЗЕТА гЛАВКОМ 11.12.12
  У відповідь

  від: Вольдем Місто: Украина
  11.12.2012 11:34
  При чому тут Слатері його компанія Wiley Rein LLP і лобізм на користь Олександра Тимошенко (якщо навіть такий і існує), до повної неосвіченості нинішніх українських високопосадовців в дипломатичних справах.
  Як кажуть "на вгороді бузина, а в Києві дядько"
  У відповідь

  від: ПЕС Місто: ВОСТОК
  11.12.2012 11:19
  Слеттери не Обама. Обама не Слеттери. Зачем писать Обаме? Писал бы Слеттери. Или на деревню Дедушке.

  від: S.F. Місто: Lviv
  11.12.2012 09:36
  А я обожаю Кузьмина и от всего сердца желаю Ему всего самого большого в этом маленьком слове СЧАСТЬЕ!!!
  У відповідь

  від: Анонім
  11.12.2012 11:16
  Чтоб ... стоял и деньги были!
  Деньги, наверное, есть!
  Тогда просто, чтоб ... стоял!
  У відповідь

  від: Анонім
  11.12.2012 20:59
  @Ещё лучше, чтобы сел и навсегда!@

  Ещё сядет. Или ляжет.
  У відповідь

  від: Moskal
  11.12.2012 18:28
  Ещё лучше, чтобы сел и навсегда!

  від: Вуйко Місто: Ужгород
  11.12.2012 09:36
  «Він виглядає як особа, яка хоче, щоб публіка його знала, дуже пхається до Заходу, щоб преса його чула і неправду каже. Він говорить про таку реальність, що більшість Заходу не розуміє, звідки це надходить»,
  Та звичайно, звідки вони будуть розуміти, якщо ще до розмови і не бажаючи ознайомитися з будь-якими фактами, вже готова відповідь. Основний "аргумент"- ні, тому що це не може бути... бо ми так хочемо!

  від: У. Чавес Місто: Ріо де Женейро
  11.12.2012 09:30
  А чому Ренат звертається до Обами???
  Краще звернувся би до У. Чавеса - Президента Венесуели. Це ж він заявляв що "... мій друг Янукович".
  Там би він вже дійно знайшов би підтримку.
  А тут, в США чи ще почують?

  від: Москаль
  11.12.2012 09:25
  Хорошая гоп-компания подбирается!
  Янукович, Азаров, Куз(ь)мин!
  В камере будет весело!
  Азаров будет смешить, Куз(ь)мин петь блатные песни, Янукович...сами разберутся
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  12.12.2012 13:20
  Москаль! Сядете вы вся гоп-компания из Свободы.А те не сядут у них деньги,а у Вас одни дешевые понты.
  Блатные песни -Мурку Фарион перведет на украинский,а исполнять будет бенюк и Михальчишин.
  Мирошниченко сядет первый -его уже секут из НКВД.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ