30 червня 2016, Київ 09:43

  Суспільство

  Жінки на Майдані: або кухня, або барикади?

  Жіноча сотня навчає самозахисту в Українському доміi
  X
  Анастасія Москвичова
  04.02.2014
  В Українському домі відбувся майстер-клас із самозахисту для жінок: на тренуванні – близько десятка учасниць, однак глядачів – набагато більше. Пізніше до тренінгу спонтанно долучається хлопець з однієї із сотень самооборони: показує, як у разі чого користуватися щитом.
  Жіноча сотня навчає самозахисту в Українському домі

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – У Києві створюють жіночу сотню самооборони Майдану, уже більше місяця існує також жіноча чота як підрозділ іншої сотні, де революціонерки несуть варту на барикадах разом із чоловіками. Також є чимало жінок серед медиків та правозахисників. Вони працюють вдень і вночі, і хоча виступають за ненасильницький спротив, готові чинити опір, якщо у цьому виникне потреба.

  Жінки на Майдані – від першого дня, і їхня участь не обмежується волонтерством на кухні, тому говорити, що цю революцію роблять винятково чоловіки – не можна, переконує громадська активістка Олена Шевченко. Вона проводить майстер-клас із самозахисту для жінок у фойє Українського дому: на тренуванні – близько десятка учасниць, однак глядачів – набагато більше, як серед жінок, так і серед чоловіків. Пізніше до тренінгу спонтанно долучається хлопець з однієї із сотень самооборони: показує, як у разі чого користуватися щитом.

  Цей майстер-клас – один із заходів, які проводить нещодавно створена жіноча сотня Майдану. За словами координаторки цієї спільноти Ніни Потарської, попри те, що «сотня» асоціюється із військовими утвореннями, її учасниці планують займатися лише мирним спротивом і зосередитися на освітніх заходах. За кілька днів до ініціативи долучилося десятки жінок, постійно з’являються нові учасниці, зазначає активістка.

  Були дівчата-спортсменки, є юристки, є правозахисниці, є просто жінки...Альтернатива: або кухня, або вдягнути шолом і піти на барикади
  «Були дівчата-спортсменки, є юристки, є правозахисниці, є просто жінки, які приходили на Майдан, і не знайшли собі взагалі ніякого місця, тому що альтернатива: або кухня, або вдягнути шолом і піти на барикади», – розповідає вона.

  Жінки можуть і мають допомагати у захисті Майдану – Парубій

  Однак жінки на барикадах – не новина. Вхід до Майдану з боку Лядських воріт охороняє жіноча чота – підрозділ шістнадцятої сотні. За словами чотової Катерини, до підрозділу входить близько сорока дівчат. Удень вони охороняють хатину-штаб, роздають листівки і беруть участь у пікетах, а вночі стоять на варті на барикаді разом із побратимами із цієї ж сотні. Чергують по дві-три дівчини, змінюючись кожні дві години.

  Катерина розповідає: «Є підготовка юридична, ми розказуємо, як спілкуватися з міліцією, як поводитися. Але ми, як нас називає Парубій, – гандисти, тобто прихильники теорії ненасильницького спротиву: це зазвичай стояння на Майдані, але, наприклад, ненасильницьке блокування університетів теж робила жіноча чота, правда, її ще не існувало на той момент, але це робили ті самі люди».

  Комендант Майдану Андрій Парубій говорить, що із новоствореною сотнею поки що не спілкувався, а діяльність чоти схвалює. Каже: жінки можуть і мають допомагати у захисті Майдану.

  Вони виконують свої функції: надають медичну допомогу, допомагають, чим можуть, добровольцям самооборони, але насправді і в самообороні є дівчата
  «Вони виконують свої функції: надають медичну допомогу, допомагають, чим можуть, добровольцям самооборони, але насправді і в самообороні є дівчата. Ці підрозділи ми ніколи не пошлемо на першу лінію фронту, на сутички, але вони знаходять інші способи, як допомагати Самообороні у захисті Майдану», – зауважує він.

  Жінка має право бути слабшою – Бурмака

  Не всі, проте, схвалюють активність жінок у самообороні. Співачка Марія Бурмака, наприклад, вважає, що таким чином пригнічуються чоловіки.

  Жінка має право бути слабшою, і справа жінки – допомагати хлопцям, а хлопців ця ситуація проявила як справжніх чоловіків
  «Є чоловіча справа, а є жіноча справа, і багато роботи там же, на Майдані, в Українському домі, є для жінок – допомагати чоловікам відвойовувати фактично нашу незалежність. І я чисто у людському такому сенсі вважаю, що жінка має право бути слабшою, і справа жінки – допомагати хлопцям, а хлопців ця ситуація проявила як справжніх чоловіків», – переконана співачка.

  Міністерство внутрішніх справ, тим часом, застерігає від утворення будь-яких воєнізованих формувань на Майдані, нагадуючи: участь у їхній діяльності передбачає покарання у вигляді ув’язнення до восьми років, а керівництво ними – до десяти років.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Марія Місто: Вінниця
  06.02.2014 21:53
  Поважаю Марію Бурмаку і дуже люблю її творчість, але тут вона не права. Не чекала від неї такого.

  від: яяя Місто: Киев
  05.02.2014 12:20
  русьский - ???? странный ник, но ..- вы явно заблудились в российских учебниках истории. Не буду вдаваться в подробности, но Московия началась с деревни Москва в 11 веке, тогда как Киев в это время уже был мощным княжеством. Москва и Россия - отколовшийся аппендикс великого государства, которое является родоначальником Украины. Другое дело, что Россия никогда его не признавала, так же как и сегодня. Но , наверно, пришло время показать "русьским" (??!!) их место? Не так ли?

  від: русьский
  05.02.2014 08:58
  Женщины на Майдане - это прежде всего фактор СДЕРЖИВАНИЯ МОЛОДЫХ людей от разъезда с майдана ..А уж потом - какая-то другая помощь..

  від: снайпер Місто: киев
  04.02.2014 16:17
  У Києві створюють жіночу сотню самооборони Майдану,

  украинцы вы что с ума сошлииииии....что вы творите?????


  У відповідь

  від: Вікторія Місто: Луцьк
  09.02.2014 19:26
  Уявіть собі що серед жінок теж е патріоти і готові стати ланцюгом перед нашими мужніми мужчинами
  У відповідь

  від: Слава Місто: Запорожье
  07.02.2014 00:14
  Тут не "с ума". Особого ума , в смысле интеллекта там никогда и не было. Тут другое. Попроще.Теткам которые попробовали жизнь в стиле Соньки "золотой ручки", конечно не захочется варить борщи. В этом смысленаши "феменши" точно такие же

  від: Мама Місто: Чужа Україна
  04.02.2014 14:13
  Що-небудь сказати, щоб свою байдужу позицію оправдати.
  Якщо б ми всі були Українці з УКРАЇНСЬКОЮ ДУШЕЮ І СОВІСТЮ, то жили б давно як люди, а так живем на "своїй" землі, як побиті, бездомні пси, чекаючи що нам кинуть. Kому вдалося - втік на чужину. Виходить, що на чужинi легше. Не дають нам бути гідною країною, а МИ ВСІ видно ще НЕ ТАК СИЛЬНО цього хочемо. Tільки тоді, коли МИ ВСІ (крім верхівки) ДУЖЕ СИЛЬНО захочемо, щоб наші діти і ми мали повноцінне, комфортабельне життя і не соромилися сказати, що ми укpаїнці, то тільки тоді переможемо. І Вася з Харкова чи Донецька буде з гордістю розмовляти Українською Мовою, а Жінка буде Жінкою, а не солдатом.
  У відповідь

  від: Слава Місто: Запорожье
  07.02.2014 00:17
  Вот про украинского мамонта я слышал, но вот украинская "душа" ?!
  У відповідь

  від: Анонім
  04.02.2014 14:27
  ЦЕ ВІДПОВІДЬ ДЛЯ ВАСІ З ХЕРСОНУ І ЙОМУ ПОДІБНИМ

  від: вася Місто: херсон
  04.02.2014 11:16
  дурацкие требования! Вот еслибы майдан требовал чтоб зарплата депутатов не превышала 10ти прожиточных минимувов в украине или уголовную отвецтвенность не только тем кто берёт взятку но и тем кто даёт её или еслибы за прогулы заседаний в верховной раде лишали мандата или снятие депутатской неприкасновенности еслибы требовали запрета на хранение денег депутатами за границей и так далее то я былбы тоже за майдан а так это просто очередная борьба за власть и доступ к кармушке!!!!
  У відповідь

  від: Мама Місто: Чужа Україна
  04.02.2014 13:47
  Тільки так що-небудь сказати, щоб свою байдужу позицію оправдати. Якщо б ми всі були Українці з УКРАЇНСЬКОЮ ДУШЕЮ І СОВІСТЮ, то жили б давно як люди, а так живем на "своїй" землі, як пси, чекаючи що нам кинуть; а кому вдалося - втік на чужину. Виходить, що так легше. Не дають нам бути гідною країною, а МИ ВСІ видно ще НЕ ТАК СИЛЬНО цього хочемо. Tільки тоді, коли МИ ВСІ (крім верхівки) захочемо, щоб наші діти і ми мали повноцінне, комфортабельне життя і не соромилися сказати, що ми укpаїнці, то тільки тоді ми переможемо. І Вася з Харкова чи Донецька буде з гордістю розмовляти Українською Мовою, а Жінка буде Жінкою, а не солдатом.
  У відповідь

  від: русьский Місто: Одесса
  05.02.2014 09:03
  Русские ,болгары,греки и др национальности,проживающие на Украине,НИКОГДА НЕ СТАНУТ УКРАИНЦАМИ..ОНи будут ГРАЖДАНАМИ Украине НЕ БОЛЕЕ..У УКРАИНЦЕВ всего 400 лет существования..У остальных по несколько тысяч лет..Учите историю..

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ