27 червня 2016, Київ 06:58

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Столиця Чехії відмовилася приймати Януковича

  Мітинг на підтримку демократії і прав людини у Празі, фото 22 січня 2013 рокуМітинг на підтримку демократії і прав людини у Празі, фото 22 січня 2013 року
  x
  Мітинг на підтримку демократії і прав людини у Празі, фото 22 січня 2013 року
  Мітинг на підтримку демократії і прав людини у Празі, фото 22 січня 2013 року
  Столиця Чехії Прага відмовилася брати участь в організації візиту президента України Віктора Януковича, вирішила сьогодні мерія міста.
   
  Як заявив мер столиці Томаш Гудечек, немає ніяких підстав, щоб Прага брала участь у зустрічі українського президента. До того ж, наголосив мер Праги, «абсурдно, щоб саме президент Янукович приземлився на летовищі, яке несе ім’я Вацлава Гавела». За його словами, якщо президент України прибуде до міста, міська влада не буде організовувати ніяких заходів, звичних у разі візитів голів держав, зокрема, не запросить Януковича на традиційне прийняття до ратуші.
   
  Мер Праги також додав, що чеська столиця передасть як допомогу потерпілим українським демонстрантам, пораненим у сутичках Україні 500 тисяч чеських крон, що становить у перерахунку майже 215 тисяч гривень. Її передадуть до України через гуманітарну організацію «Людина у скруті». Ця організація тиждень тому сама вирішила надати таку ж суму «жертвам насильства, цілеспрямованих переслідувань під час протестів, у разі потреби також їхнім родинам» в Україні.
   
  Із закликом узагалі скасувати візит президента Віктора Януковича до Чехії також звернулася до президента країни Мілоша Земана минулого тижня низка чеських громадських діячів, поетів, кінорежисерів, співаків, спортсменів, керівників адміністрацій міст і областей.
   
  Президент Чехії запросив колегу з України прибути з візитом у відповідь на свій візит до України минулого року. Очікують, що Янукович прибуде до Праги у квітні і в перебігу візиту також візьме участь у міні-саміті ініціативи Європейського союзу «Східне партнерство» з участю приблизно десяти голів держав-учасниць ініціативи.
   
  Президент Чехії Мілош Земан відвідав Україну в жовтні минулого року, напередодні листопадового саміту «Східного партнерства» в литовському Вільнюсі. Однією з тем візиту була підтримка європейської інтеграції України. Але на вільнюському саміті Україна відмовилася від планованого підписання угоди про асоціацію з ЄС, заявивши, що відкладає свої євроінтеграційні плани через ускладнені у зв’язку з цими планами відносини з Росією. Це призвело до спалаху масових протестів в Україні, що виникли як акції на підтримку євроінтеграції і тривають і досі, вже як виступи проти влади Януковича.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: baterflya Місто: obuchiv
  07.02.2014 11:58
  Правильно зробили. Закрити усю банду і не випускать, доки не повернуть людям вкрадене.Україна зубожіє, людей нищать тільки за те,що не хочуть жити у зоні.Слава майдану! Тільки вистояти, бо зневіра повна.Немає лідера з чітким визначенням вимог.

  від: Еллада Місто: Київ
  07.02.2014 11:09
  РЕСПЕКТ ЧЕХАМ!!!
  Единственные,кто в Европе ВМЕНЯЕМО реагируют на это чмо.

  від: Джоннік Саломандра Місто: Оттава
  07.02.2014 04:33
  Звичайно, що чехи цінують демократію. Всім відомо, що Прага - столиця світової проституції, і чехи живуть за рахунок цього. Мер Праги просто перелякався молодих і енергійних українських конкуренток ;-)

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  06.02.2014 16:37
  На постсовєтськім просторі захопили владу і панують три бандити. Путін, Янукович та Лукашенко, котрі собі привласнили й легалізували стару гнилу совдепівську систему. Кради, бреши й володарюй це їхнє мислення і кредо.
  Рос-фюрер Путін має потужну ідеологічну машинерію - чекістськe православіє. Знаходиться воно у кагебістських пазурах бородатого клерикала-терориста "батюшки" Кирила. Обидва, продовжуючи тверду русифікацію, штучно, скрито й підступно ліплять в один "братський" слов'янський народ росіян, українців, білорусів. Загарбництво по-кремлівськи! У Словаччині брехливу путінську ідеологію забезпечує Сєргей Хелемендік, котрий у телевиступах неправдиво ділить Україну на російську і західну. Сьогодні найбільший опір російським політичним диверсантам чинить Україна, бо захищає своє Я! Мову, власну історію, культуру.
  Кремлівський фюрер Путін - політичний терорист, душегуб, що кагебізмом зцементував та вдосконалив жорстокості комуністичної системи i фашизмy. У Митному союзі намагається знову дістати українську державу до російського ярма. А зрадники Янукович та Азаров руками вірниx їм по зуби озброєних головорізів топлять в крові українських повстанців, що героїчно відстоюють легітимне право на свободу. Сучасний майдан вже набув хактеру євроінтеграційного прямування держави. Боротьба ця незворотня бо вона за остаточну волю від Кремля.
  Слава героям Євромайдану!
  Слава Україні!

  від: М. Кержман-Кerjman Місто: ВІЛЬНИЙ Світ
  05.02.2014 12:02
  Якщо президент прибуває до країни з офіційним візитом, його програма відбувається згідно затвердженому дипломатичному протоколу.
  Відхилення від програми через витребеньки приймаючоі сторони є неповагою до України.
  Як зрозуміло, на сьогоднішній день програма візиту рощробляється.
  То про що балачки?
  У відповідь

  від: Ігор
  05.02.2014 17:31
  Це не балачки. Це свідоцтво несприйняття узурпатора демократичною країною, йому показуть, що для чехів він є бридким, про яку повагу йдеться?
  У відповідь

  від: М. Кержман-Кerjman Місто: ВіЛЬНИЙ Світ
  06.02.2014 00:40
  Як не дуже широковідомо навіть у відносно сусідній до Чехії Україні, зоо-туризм для дорослих становить частину законного бізнесу цього панства.
  Чи обов'язково високим гостям цього краю відвідувати відповідні куточки, якщо навіть мати таку можливість у Празі, на мій погляд чарівнійшему місті Європи? 🐏

  від: Камброд
  05.02.2014 09:46
  Чехи дуже добре пам'ятають Празьку весну й цінують прагнення інших до свободи.

  від: Олександр Місто: Чернігів
  05.02.2014 08:08
  Не зрозумів президент запрошкє а мер міста ні.
  У відповідь

  від: Іван Місто: Львів
  05.02.2014 09:50
  Запросив, коли був з визитом в Україні ще в жовтні, мабуть вже не запрошує

  від: Юрко Місто: Ukraine
  05.02.2014 03:28
  Гадаю, з Януковичем треба покiнчити в найближчi днi. Тобто, якщо йде на фундаментальнi поступки, то дати гарантiю недоторканостi. Якщо не йде, то одне з двох: або змусити йти (а це тiльки силою, бо бандюки тiльки це розумiють) вже без гарантiй, або (якщо надто довго думатиме, крутитиме чи знов виявить агресiю) просто його приберуть, як Каддафi.

  від: Павло Місто: Прага
  05.02.2014 00:58
  Гудечек - це мій викладач з картографії. Класний мужик! Написав йому імейл подяку від усієї української спільноти в ЧР, тіки що отримав відповідь. Пише, що вже злизує рани критики, але все ок. :)

  від: Василий Місто: Николаев
  05.02.2014 00:07
  Чехи не подумали, что своими действиями просто выражают неуважение прежде всего к народу Украины! Ведь сегодня не весь народ - это майдан. А Президента выбирали легитимно на выборах. Выбирал весь народ. Это не просто неуважение, это плевок в сторону всей Украины. Вмешательство во внутренние дела и попытка давления. И о какой демократии речь в тако случае ведется. Мы тут и без них разберемся, а вот они пусть разберутся у себя.
  У відповідь

  від: Паша Місто: Днепр
  07.02.2014 22:36
  Абсолютно нет никакого неуважения к народу Украины. Согласен, не весь народ -это майдан, НО ТАМ стоит и его поддерживают достаточно большая часть населения страны и весьма почтенные деятели (скажем Народная артистка СССР и Украины А.Роговцева и лр.). Да, я не совсем уверен, что нас ждут в ЕС с распростертыми объятьями, но и в РФ нам делать нечего.
  У многих бизнесменов позиция достаточно противоречива - бизнес ближе к востоку, но хочется чувствовать себя европейцем. А РФ - не панацея, и чем дальше - тем хуже отношение к нам. И ох как не хочется Осетинского сценария, к которому спровоцировали "верхи" и подводят как на западной Украине, так и на Востоке и Юге.
  Извините, отвлекся, могу сказать одно - самим разобраться не получится, слишком высоки ставки у "верхов" и патовая ситуация без полной перезагрузки власти неразрешима.
  Бандиты (не верил до последнего сказкам про "титушек", пока не встали Днепропетровск, Запорожье и не увидел, как их яростно защищали те, кто должны были предотвратить их действия) и власть не должны быть вмести и ассоциироваться как единое целое
  У відповідь

  від: Mikhail Місто: Днепропетровск
  05.02.2014 19:40
  Полностью согласен с Вами. Интересно, ссылающийся на Википедию "аноним" сам понял, что написал.
  У відповідь

  від: Галина Місто: Кривой Рог
  05.02.2014 15:51
  Василий! Я свами полностью согласна.
  У відповідь

  від: Анонім
  05.02.2014 09:08
  Легитимность это уровень доверия, а не способ избрания. Чем ниже уровень легитимности, тем чаще власть будет опираться на силовое давление. Википедия. У нас все по определению происходит.
  У відповідь

  від: Світлана Місто: Вінниця
  05.02.2014 07:44
  Легітимно обраний, що нелегітимно збільшив свої повноваження. Він має представляти інтереси всієї України, а не лише свого електорату, а велика( хай не вся) частина України щось вимагає від нього, а гарант ігнорує, потім б'є, потім саджає тих, кого побили, потім змушує парламент - окрему гілку влади між іншим- голосувати так, як він вважає за потрібне... Він узурпував владу. Майдан лише хочесправедливості для всіх - судити тих, хто бив, а тепер і вбивав, збалансувати владу між пр і опозицією - це справедливо. А зараз: пр - це президент, кабмін, більшість в раді, ода, рда....плюс прокуратура, мвс та суди теж під впливом однієї людини. Хіба це правильно? Сьогодні ви з ним погоджуєтесь, а завтра вам щось не сподобається.. Як будете добиватися справедливості? В міліцї? В суді? Там ви її не знайдете. Тож ви можете не хотіти в Європу, але людського ставлення до себе ви ж теж хочете!
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Конотоп
  05.02.2014 07:41
  Чехи правильно подумали.. Овощ- нелегитимный , неукраинский, и не президент.. Как он выборы выиграл? Голосами нерожденных, умерших, и не пришедших на выборы. Лучшее что он может сделать - уйти...
  У відповідь

  від: Юрко
  05.02.2014 03:32
  Василю, Гiтлера теж обирали легiтимно. Жаль, що у 1939 не прикiнчив його тесляр з Мюнхена - тодi б не було десяткiв мiльйонiв смертей. Як на мене, то Янукович - це втiлення новiтнього Сатани. Так вчепилося в крiсло, що на всiлякi людськi жертви готове йти...
  У відповідь

  від: Антон Місто: Дніпропетровськ
  05.02.2014 01:50
  Василій, ви справді нічого не розумієте, чи ви идіот? Ця влада вже не є легітимною, та і взагалі її ніхто не вибірав, це все зробленно завдяки фальсіфикаціям.
  У відповідь

  від: Джоннік Саломандра Місто: Оттава
  07.02.2014 04:37
  Антоша, позитивний момент в тому, що Василій пише російською мовою краще ніж ти українською. Читай книжки, в них знайдеш багато знайомих букв :-)
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  05.02.2014 06:47
  Совсем-совсем "не є легітимною, та і взагалі її ніхто не вибірав, " ? Вот это ...географические новости (как говаривал примерно в таких случаях Маяковский!): ведь и благословенные США, и "Ивропа" в 2010 году ПРИЗНАЛИ победу Януковича.
  ---------------------
  Дело в ином: такая власть не устраивает страну. Так Вы так и пишите. А не выдумывайте чепуху!
  У відповідь

  від: Байда Місто: Киев
  05.02.2014 01:00
  Тот,на руках которого кровь наших людей,не может представлять наш народ.Чехи это понимают,а наши ж*полизы - нет.
  У відповідь

  від: Світлана Місто: Вінниця
  05.02.2014 08:32
  Таука, нелегитимный, т.к. изменил под себя конституцию и увеличил себе полномочия! Не знаю, чьи враги чехи, но как назвать людей, которые обокрали и выпили все соки из своего же народа?
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  05.02.2014 06:51
  Нет, просто чехи - исконные, глубинные наши враги!
  У меня до сих пор на книжных полках ....невинная книжка " Чехословенски джаз в минулости и познам" (простите мне неудачный, топорный "перевод". Там есть море фотографий эпохи 1939-1945. Так вот, чехи...очень миленько себя чувствовали в те времена с Адольфом!
  У відповідь

  від: Vitaliy Місто: Rivne
  05.02.2014 00:38
  Shana cheham!! Yanek nichogo spilnogo z narodom Ukrainy nemae.. Vin pahan daunezkogo naseleniya!! Spravzhni Ukrainci Donbasu na Majdani,a lumpeny-lygari-debiloidy na boci kryminalu.
  У відповідь

  від: Інокентій Місто: Харків
  05.02.2014 00:37
  Цивілізований світ не обдуриш частушками про демократію. Януковича українці не вважають своїм президентом, це факт, я таких не знаю.
  У відповідь

  від: Томагавк 327 Місто: Київ
  05.02.2014 06:55
  Ну, я українець. І я вважаю Януковича законно обраним Презом- відкривай рахунок!
  =============================
  Зовсім інша справа - доцільність його перебування Презом до березня 2015. Але якщо негідники спробують "силовий варіант" зміни влади, то се...дорого обійдеця!
  У відповідь

  від: неВасілій Місто: Яновськ
  05.02.2014 00:30
  1. Гітлера теж обирали колись легітимно і на виборах;
  2. Недопрезидента обрав не весь народ, не перебільшуйте. Принаймні я голосував проти;
  3. Вони з повагою ставляться до України і до українців, і доводять це своїми діями, а не пусто-порожньою беззмістовною балаканиною;
  4. Вони в себе як раз і розбираються. Це їхнє право вирішувати кого пускати в свою країну, а кому вказати на двері. І за них ви не переживайте. Я не знаю як у вас в Миколаїві, але в ЧР ВВП на душе населення в 1.5 рази вищий ніж в РФ. Це без газу, нафти, і т.п.
  У відповідь

  від: Томагавк 459 Місто: Київ
  05.02.2014 06:59
  Цитую:
  ".... Гітлера теж обирали колись легітимно і на виборах;..."
  --------------
  І наступного "героя" ми оберем ...так само. І буде він такий самий. Як Адольф!
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Николаев
  05.02.2014 00:23
  Плевком в сторону всей Украины есть президент-уголовник. Хам пытался сыграть в наперстки с людьми, ничего не получилось. Уголовники не должны быть у власти!
  У відповідь

  від: олекса Місто: київ
  05.02.2014 00:17
  Якраз українці вдячні чехам. Бо янукович уже не представляє Україну.
  У відповідь

  від: Наталья Місто: Одесса
  07.02.2014 21:39
  кричалки ...речевки....ярлыки..-это всё эмоции.Янукович президент.....(хотите этого вы или нет)И пока поддерживая плевки "очень демократических представителей"-ВЫ в первую очередь эти плевки получаете в СЕБЯ.("хам..уголовник...и все остальные эпитеты)-показывает ваше внутреннее бескультурье....Янукович по сравнению с вами-образец толерантности и выдержанности.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ