30 червня 2016, Київ 06:07

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Олланд: Порошенко і Путін домовилися про перемир’я

  x

  Президенти України і Росії Петро Порошенко й Володимир Путін у перебігу спільної телефонної розмови з керівниками Франції й Німеччини сьогодні погодилися ухвалити домовленість про двостороннє припинення вогню між українською владою й сепаратистами, повідомили у прес-службі президента Франції Франсуа Олланда.

  Інші пункти домовленості, за повідомленнями, передбачають, зокрема, швидке встановлення дієвого механізму контролю за кордоном разом із ОБСЄ і «визначення способу контролю за кордоном на трьох постах Ізварине, Довжанський і Червонопартизанськ».

  Крім того, домовленість Порошенка і Путіна передбачає «продовження звільнення заручників і полонених із обох сторін на підставі встановлених списків імен» і «організацію предметних тристоронніх переговорів».

  За повідомленням, сьогодні ж має зустрітися контактна група, щоб досягти домовленості про виконання цих пунктів. Також домовлено, що до цього приєднаються міністерства закордонних справ України і Росії.

  У повідомленні Єлисейського палацу не уточнено, хто саме має бути сторонами тристоронніх переговорів чи який може бути спосіб контролю за українським кордоном у згаданих трьох пунктах, які зараз контролюють сепаратисти; Росія здійснює через них пропуск зі свого боку всупереч договірному зобов’язанню закрити їх після того, як уряд України оголосив їх закритими.

  У Кремлі, зі свого боку, про цю розмову повідомили, що Путін, «зокрема, наголосив на важливості продовжити режим припинення вогню, а також створити надійний механізм контролю за дотриманням перемир’я за активної ролі ОБСЄ».

  Крім того, прес-служба Путіна повідомила, що «лідери висловилися за якнайшвидшу організацію третього раунду консультацій між представниками Києва і південно-східних регіонів». У Росії щоразу заявляють про конфлікт «на Південному Сході України», тоді як насправді проросійські збройні сепаратисти діють тільки на частинах двох зі східних областей, Донецької й Луганської.

  Прес-служби Петра Порошенка і канцлера Німеччини Анґели Меркель на цей час іще не подавали своїх повідомлень про цю розмову.

  Сьогодні о 22-й годині за київським часом має збігти продовжений термін одностороннього припинення вогню, оголошеного владою в Києві. Продовження терміну ухвалили через рішення керівників країн Європейського союзу дати Росії й сепаратистам час до сьогоднішнього дня на виконання низки вимог, зокрема, щодо відновлення українського контролю над кордоном. Єдина з чотирьох виконаних наразі вимог – звільнення спостерігачів ОБСЄ, викрадених сепаратистами близько місяця тому.

  У Раді національної безпеки і оборони заявили, що рішення про те, чи продовжать це припинення вогню, чи відновлять антитерористичну операцію, ухвалять сьогодні до 22-ї години.

  За численними повідомленнями українських силовиків, протягом усього часу припинення вогню, що триває вже 10-й день, напади сепаратистів не припинялися, десятки учасників АТО далі гинули й зазнавали поранень.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Анонім
  30.06.2014 23:59
  Люди добрі, подумав хтось скільки зброї у нас а в якому стані техніка а скільки у них? Воювати є кому, але чим? З палками чи вилами на них підемо? Порошенко не дурний, чудово розуміє що робить...

  від: Махно Місто: Днепр
  30.06.2014 22:02
  Порошенко окончательно сливает Украину. Какие наблюдатели на пограничных постах, где долджны были быть украинские пограничники?
  Что за бред?
  КПП должны были быть переданы под контроль украинских ВС еще до введения одностороннего прекращения огня, как обещал Порох. Однако он обманул украинцев, и ввел прекращение огня без закрытия границы. Теперь террористы имеют свободное общение с российскими военными.
  Как заявил в воскресенье на Майдане один из выступающих священников, Украина должна преследовать свои интересы, а не интересы России и Европейских стран.
  А консервация сложившегося положения как раз невыгодна Украине, зато выгодна европейцам, россиянам и террористам.
  Если Порох не объявит военное положение и не начнет уничтожение террористов, то он окончательно потеряет доверие украинцев.

  від: Вася
  30.06.2014 21:09
  Порошенко начинает сливать Украину своими закулисными договорами с Путиным под прикрытием подписанного с Евросоюзом документа, которым можно будет подтереться когда кремлёвский ставленник (Медведчук) усядется править Украиной снова.

  від: Маша Місто: Одеса
  30.06.2014 20:36
  Ето будет конец Порошенку. Уже был пчеловод гуманитарий, миротворец, ... з выводком щенят.

  від: Володимир Місто: Київ
  30.06.2014 20:23
  Що, знову як у Криму - мирно, мирно поки всю Україну не здасте?!!! Не для того Петро я тебе обирав, щоб ти за стіл переговорів з путлерівським шоблом сідав!!! Не можна домовлятись з окупантами, ці виродки роду людського розуміють тільки силу!!! Роздай зброю народу і розжалуй всіх генералів і Україна переможе!!! Якщо це не зробити зараз, то ціна для України і світу ( не тільки для зажірілої тупої Європи) буде занадто високою!!!! Слава Україні!!!

  від: vertis Місто: Херсон
  30.06.2014 20:12
  ОЧЕРЕДНОЙ БЛЕФ! КАКОЕ "ПЕРЕМИРИЕ"?! С КЕМ ПЕРЕГОВОРЫ?! ИДЁТ ЕВРОПЕЙСКОЕ ЗАБАЛТЫВАНИЕ КРИЗИСА.

  від: Ю Місто: ДОНЕЦЬК
  30.06.2014 20:07
  ПРОДОВЖЕННЯ ТАК ЗВАНОГО ПЕРЕМИРЯ АПСОЛЮТНО
  ВИГІДНО ПУТІНІЗМУ.
  НІЯКОГО ПРОДОВЖЕННЯ ХТО МАЄ НА РУКАХ ЗБРОЮ ВСІХ
  ЗНИЩИТИ.
  ВЧИТИСЬ ПОТРІБНО У ПУТІНА ЯК ВІН ЗНИЩИВ ЧЕЧНЮ,
  І НЕ ЗБИРАВСЯ ВЛАШТОВУВАТИ ПЕРЕМИРЯ .
  ШАНОВНИЙ ПЕТРЕ ОЛЕКСІЮВИЧУ НЕ ДОПУСТІТЬ ЗНИЖЕННЯ ВАШОГО РЕЙТИНГУ ДО НУЛЯ

  від: Кузьма
  30.06.2014 19:58
  Продление АТО - равноценно измене! Ни одного дня так называемого "перемирия" террористы-сепаратисты его не придерживались - взрывали мосты, железные дороги, убивали солдат нац. гвардии и мирных жителей. И вообще, какое может быть "перемирие" и переговоры с террористами и диверсантами? Только полное уничтожение до последнего засланца-бандита.
  У відповідь

  від: Вася
  30.06.2014 21:11
  Поправка: НЕ продление АТО - равноценно измене.
  У відповідь

  від: Кузьма
  30.06.2014 21:46
  Да Вася, именно НЕ продление АТО, опечатка блин, на уме вертелось "продление перемирия - равноценно измене".

  від: Денис Місто: Київ
  30.06.2014 19:46
  ОБСЄ НЕДІЄВА, тому що по своїй суті є організацією "в якій збираються ПОГОВОРИТИ"
  Блогер та колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчилава порівнює "МИРОТВОРЧУ" участь Росії та ОБСЄ у врегулюванні кризи на сході України, з такою ж місією під час конфлікту у Південній Осетії та пояснює чому вона недопустима.
  "О переговорах на Донбассе за вчера сказано много, но самая на мой взгляд неприятная информация прозвучала с уст Нестора Шуфрича, который радостно заявил что за перемирием на Донбассе будут СЛЕДИТЬ ОБСЕ и РОССИЯ.Почему она неприятная? Да потому, что одну такую СОВМЕСТНУЮ МИРОТВОРЧЕСКУЮ миссию ОБСЕ и России я уже видел. Именно в таком формате проходила миссия по УРЕГУЛИРОВАНИЮ конфликта в Южной Осетии и закончилась она известно чем.Все это время мы говорили ОБСЕшникам, что Россия явно не медиатор в конфликте, но нам отвечали что надо научиться ДОВЕРЯТЬ международным партнерам. В общем история длилась с начала 90-ых по 2008. А что произошло в 2008 надеюсь никому тут объяснять не надо.Дальше был ДОКЛАД Хайди Талиамини, в котором ОНА фактически ОПРАВДАЛА ДЕЙСТВИЯ РОССИИ. В общем, ОБСЕ развела руками и прямо признала что не может ничего сделать с позицией России. Ну, по принципу: кто СИЛЬНЕЕ, тот и ПРАВ.
  Все эти годы МИРНОГО урегулирования ОБСЕ БЕЗДЕЙСТВОВАЛО, потому что по своей сути является организацией "в которой собираются поговорить". Эта структура сама по себе не умеет действовать и у нее НЕТ МЕХАНИЗМОВ для операций по ПРЕДОТВРАЩЕНИЮ или локализации вооруженных конфликтов. Поэтому в процессе мирного урегулирования ,(если мы такого хотим), по моему мнению, надо ПРИМЕНЯТЬ БОЛЕЕ ШИРОКИЙ ФОРМАТ с участием стран, например, кроме России, США, Франция, Германия и т.д. Тогда взятые Россией международные обязательства с формате многосторонних переговоров не дадут ей ВОЗМОЖНОСТИ играть по принципу и нашим и вашим. А в том какой формат прорисовывается сейчас Россия ВІСТУПАЕТ в роли ЗАМПОЛИТА– то есть за все болеет, но не за что НЕ ОТВЕЧАЕТ. А СТОРОНОЙ КОНФЛИКТА ВІВОДИТ своих МАРИОНЕТОК в виде террористов из ДНР и ЛНР. То есть, – если что, позиция будет следующей: Россия НЕ ВИНОВАТА , мы приложили все усилия для мирного урегулирования конфликта, но стороны не смогли прийти к нужным решениям.
  Дальше будет ФИКСАЦИЯ СЕПАРАТНІХ ТЕРРИТОРИЙ и НОВЫЕ ПЕРЕГОРЫ, которые уже нам известная Хайди Талиамини любит обзывает "меры по укреплению доверия между конфликтующими сторонами". И Дай Бог, чтобы НИКТО НЕ СОГЛАСИЛСЯ НА ВВОД МИРОТВОРЧЕСКОГО контингента под эгидой ОБСЕ, который будет на 100% УКОМПЛЕКТОВАН РОССИЙСКИМИ военными, так как у нас это было в Южной Осетии. Мы ПРОКОЛОЛИСЬ тогда и допустили такой формат, ПОВЕРИВ ОБСЕ и России."

  від: Vik Fedoriv
  30.06.2014 19:45
  На мій погляд, найважче військовим силам, які знаходятьс в положенні вимушеної бездіяльності під прицілом. Насправді, вміння триматися холоднокровно є частиною військового професіоналізму. Треба вести активне спостереження за супротивником, тримаючи його під прицілом, щоб завжди бути готовим на ліву відсіч та постійно укріплюватися.
  Президентові України: ми розуміємо, що Ви - не Вацлав Гавел, але, пообіцявши народові звільнення від корупції, почніть, нарешті, звільнювати та відавати під суд генералів та полковників, що тільки"обймають посади", за злочинне нехлюйство під час смертельної небезпеки для країни! Та почніть, нарешті, говорити з власним народом, бо, коли у Вас є підстави до таких дій, то Ви, працюючи келейно, перший, хто програє інформаційну війну перед Україною!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ