28 травня 2016, Київ 21:04

  Політика

  Савченко голодує, адміністрація московського СІЗО не дозволяє зустрічі з адвокатами

  Військовополонена категорично проти примусового годування

  Москва – Українська льотчиця і депутат Верховної Ради Надія Савченко четвертий тиждень поспіль продовжує голодування у московському слідчому ізоляторі. Адвокати української військовополоненої кажуть, що її стан задовільний, але у зв'язку з новорічними святами не зможуть зустрітися зі своєю підзахисною до 12 січня. Проте, як вдалося з'ясувати Радіо Свобода, найближчими днями Савченко відвідають у СІЗО російські правозахисники. 

  31 грудня 2014 року адвокат української військової та народного депутата Надії Савченко передав їй до СІЗО ялинову гілку. Найближча зустріч Савченко з адвокатами відбудеться вже після новорічних свят, які у Росії закінчуються 11 січня. Як повідомив один із адвокатів української льотчиці Марк Фейгін, ця ситуація загальна для всіх російських в'язниць і СІЗО, тому тут немає якогось особливого ставлення до Надії Савченко.

  «З 31 грудня – фактично останній день, коли ми її бачили, і до 12 січня – першого робочого дня року, що вже настав, в'язниці та СІЗО в пенітенціарній системі Росії закриті й на відвідування адвокатів й на прийом передач. Тому тут немає ніякого спеціального рішення щодо саме Савченко. Це загальна ситуація, вона завжди існує через такі довгі свята. Це звичайно дуже погано саме тому, що вона голодує», – наголосив захисник.

  Правозахисники відвідають Савченко в СІЗО

  Незважаючи на те, що побачення з адвокатами в новорічні свята неможливі, в’язнів російських тюрем і СІЗО відвідують члени громадських спостережних комісій за місцями ув'язнення. Член московської комісії, журналіст і правозахисниця Зоя Светова повідомила Радіо Свобода, що в найближчі дні Надію Савченко збирається відвідати її колега, правозахисниця Анна Каретникова.

  «Мені здається, що 5-го і 6-го все ж таки СІЗО працюють. У всякому разі, вони приймають передачі. Я не знаю, чи можуть туди ходити адвокати, але члени громадських спостережних комісій ходять в СІЗО і в колонії у свята. І ми можемо ходити туди. Я знаю, що в СІЗО №6 збирається піти Анна Каретникова. І вона була там 30 грудня і бачила Надію Савченко, яка продовжує голодувати. Але, наскільки я розумію, під час голодування лікар спостерігає її кожен день», – зазначила Зоя Светова.

  Савченко не збирається закінчувати голодування

  Адвокати та правозахисники кажуть, що у випадках таких тривалих голодувань медичне спостереження є обов'язковим. За словами Марка Фейгіна, за більш ніж 3 тижні голодування Надія Савченко сильно схудла.
  «Стан її задовільний. Вона звичайно, схудла сильно, але вона себе почуває непогано, п'є теплу воду. За нею ведеться медичне спостереження. У таких випадках все-таки воно обов'язкове», – сказав адвокат.

  За словами Марка Фейгіна, Надія Савченко не заперечує, щоб їй ввели при необхідності глюкозу. Однак військовополонена категорично проти примусового годування.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Виктор Стаценко Місто: Херсон
  05.01.2015 12:40
  А разве Савченко в плену ?
  Ее обвиняют в военных преступлениях, а этого "добра" во время гражданской войны хватает с обеих сторон и все должны за преступления ответить!

  від: Запорожець Місто: Запоріжжя
  05.01.2015 09:27
  Згадується історія боротьби за визволення якоїсь там Анжели Девіс з Америки за радянських часів... Була реальна масова боротьба: збори, мітинги, публікації в пресі... Було колись... А де масові заходи організовані українською владою? Де масові протести, де збори, де плакати, де публікації в пресі, де виступи небайдужих людей по рідіо? Де суспільство і де влада? На диванах та в кабінетах... Отож... Треба негайно організувати масові протести проти ув'язнення Надії Савченко по всіх містах і містечках, перед консульствами Росії по всіх країнах, у Москві і Петербурзі... Треба працювати, а не споглядати!!!

  від: Ник Місто: Днепр
  05.01.2015 08:38
  У фюрера челюсти сводит от злости и бессилия перед девочкой-патриоткой Н. Савченко. Слава Украине!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Артем Ситник

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – Терпак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ