30 червня 2016, Київ 15:07

  Політика

  ЄС починає розробку нової стратегії щодо Росії

  Російська стратегія об’єднаної Європи: в обговорення вступають європейські дипломати

  Мультимедіа

  Аудіо

  Брюссель – «Нарешті в ЄС усвідомили важливість єдиної стратегії щодо Росії». Таким чином реагують у Представництві України при Євросоюзі на засідання міністрів закордонних справ співдружності у понеділок, 19 січня. Дипломати 28 країн-членів, попри міркування про майбутнє російсько-європейських стосунків, також розглянуть можливості протидії кремлівській пропаганді.

  Голови європейських дипломатичних відомств збираються на нараду не для чергового обговорення режиму санкцій чи відповіді на інтенсифікацію боїв у зоні конфлікту в Україні. Як пояснюють у Європейській службі зовнішньої діяльності, нині йтиметься про ширше бачення самої стратегії відносин із Росією на тлі її чимраз агресивнішої політики щодо України, та, загалом, Заходу. 
   
  Представництво України при Євросоюзі початок консультацій на рівні міністрів закордонних справ для розробки стратегії відносин із Росією сприймає оптимістично. Це лише початок, але важливо, що в Європейській співдружності нарешті усвідомлюють важливість діяти єдиним фронтом, пояснює Костянтин Єлисеєв, голова Представництва України при ЄС. 

  «Євросоюз зрозумів, що треба нарешті розробити узгоджену, скоординовану та всеохоплюючу стратегію відносин із Росією – те, на що Представництво звертало увагу вже протягом багатьох років», – каже дипломат, водночас, визначаючи три речі, без яких, на його думку, європейська стратегія щодо Росії буде приречена на провал.

  «По-перше, її основою має бути єдність та солідарність всього Євросоюзу, бо Росія весь час намагається розділити його позицію зокрема, у тому, що стосується України. Друге, в основі будь-якої стратегії ЄС щодо Росії має лежати повага з боку росіян до фундаментальних принципів міжнародного права, серед яких основний – суверенітет, територіальна цілісність та непорушність кордонів сусідніх держав. І останнє – це повага до України, як держави з європейською перспективою», – каже Єлисеєв. 

  Покращувати чи погіршувати: сприйняття Росії двома європейськими таборами 

  Блок європейських держав донині доволі непогано тримався разом, реагуючи на ці дії своїми санкціями, але починається 2015-й рік, тож ЄС слід визначити подальші кроки», – зі свого боку пояснює завдання, що стоять перед головами дипломатичних відомств держав-членів Роланд Фройденштайн, заступник директора брюссельського Центру європейських досліджень імені Вілфріда Мартенса. 

  За і проти співпраці з Росією: два табори в ЄС починають дикусії щодо нової стратегіїi
  X
  Віталій Єреміца
  19.01.2015
  У понеділок на рівні дипломатів у Брюсселі починаються пошуки нової стратегії щодо відносин Європейського союзу із путінською Росією. Початок цих міркувань коментує брюссельський експерт Роланд Фройденштайн.

  «Стало очевидно, що є держави ЄС, які, попри ситуацію в Україні та існуючі санкції, зацікавлені у покращенні відносин із Росією, – каже експерт. – Вони висувають нові форми, скажімо, налагоджуючи співпрацю ЄС із економічним Євразійським союзом. Інші держави категорично проти цієї ідеї. Тож, наближаються дискусії між цими двома таборами і ми побачимо, що з цього вийде». 

  Тим часом у дипломатичних колах ЄС запевняють, що змін в нинішній політиці щодо Росії немає, а в режимі санкцій змін не буде доки Москва не почне виконувати Мінські угоди. Хоча міністри закордонних справ з 28 країн-членів нині будуть міркувати чи має сенс провести різницю між санкціями щодо Росії загалом і між ембарго щодо Криму та місцевих політиків.

  Водночас, голови зовнішньополітичних відомств країн ЄС у Брюсселі розглядатимуть питання про засоби та форми протистояння російській пропаганді, яка викликає у співдружності все більше занепокоєння. У цьому сенсі дипломати проаналізують ідею створити новий телевізійний канал, орієнтований на російськомовну аудиторію в державах Східного партнерства та самому Євросоюзі. Як раніше повідомляли представники Латвії, яка наразі головує в ЄС, за створення такого альтернативного європейського засобу масової інформації висловилися вже більше половини країн-членів. 


  Віталій Єреміца

  Кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі з 2008 року. Родом із Буковини. Після Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (1993 рік) вчителював, викладав східні єдиноборства у спортивних клубах. Стажувався в польській Gazeta wyborcza та економічних виданнях Литви.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Друг Украины Місто: вся Украина
  19.01.2015 17:36
  «Стало очевидно, що є держави ЄС, які, попри ситуацію в Україні та існуючі санкції, зацікавлені у покращенні відносин із Росією, – каже експерт. – Вони висувають нові форми, скажімо, налагоджуючи співпрацю ЄС із економічним Євразійським союзом. Інші держави категорично проти цієї ідеї. Тож, наближаються дискусії між цими двома таборами і ми побачимо, що з цього вийде».

  Думаю , это не страны ЕС, а наворованный российский капитал или ограбленный в Украине , который сейчас некуда пристроить по причине незаконности и страха потери его.
  И результат будет для ЕС страшным, как в Украине.

  від: Vik Fedoriv
  19.01.2015 10:01
  Незважаючи на абсолютно низьку ефективність ЄС та її вкрай бюрократичної, до безглуздя ліберальної дипломатії, яка завжди включає певні елементи зради своїх, меньш важливих "партнерів", повністю, або, частками, українська дипломатія продовжує молитися на "Фата-Моргана".
  Без участі Сполучених Штатів, Польщі та інших елементів англомовного світу ніяка дипломатична возня (рос.) з Росією, яка розуміє, насамперед, силу, не має ніякого, навіть, найменшого, сенсу!
  Годі вигадувати "формати" та "домовленності" з ворогом, який розтоптав, і топче далі! усі базові міжнародні договори і зробив державну брехню елементом зовнішної політики.

  від: Ник Місто: Днепр
  19.01.2015 08:39
  Главной задачей Евросоюза является энергонезависимость от Московии. Необходимо раз и навсегда слезть с нефте и газовой иглы Московии.

  від: шахтер Місто: донбасс
  19.01.2015 08:35
  какая дезинформационная кампания идет в России!
  Вот маленький список того, чем они оперируют, и чего не было и нет на самом деле:
  "Бандеровцы, фашисты, нацисты - распятые младенцы - преследования по языковому или национальному признаку - сланцевый газ как причина войны на Донбассе - скакание на Майдане с антироссийскими лозунгами - неуважение (даже ненависть) к населению Донбасса - и многое другое". Вы возразите - но нам же показывают документальные кадры по телевидению?!
  В этом и состоит гениальность кисилевых, соловьевых, доренков, чтобы на основе реальных фактов сделать такую полуправду и так ее прокомментировать, что трудно отличить от настоящей правды. Как говорили древние - выслушаем и вторую сторону.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Одесса-Харьков-Москва
  19.01.2015 11:47
  А марш в Киеве на день рождения бандеры это тоже выдумка российских сми? А незаконное применение вооруженных сил против собственных граждан? Вы пишите на русском языке, а ведь Вы лишены права обращаться в государственные органы на этом языке. А отсутствие независимых СМИ?
  У відповідь

  від: Гражданин Украины Місто: Мой город
  19.01.2015 17:27
  Первое - Бандера наш герой был ,есть и будет. Он показал главного врага Украины - это Россию. И как видишь прав.
  Второе - а ты видел, или продажное вражеское российское сми видело. С каких пор, вдруг, нападающий враг говорит правду о пострадавшем. Похоже, Путин отражает позицию глупых россиян.
  Третье - я обращаюсь в украинские государственные органы на русском языке, или на украинском. Как мне удобно. А ты видел это в России?
  Четвертое - не тебе , живущему в брехливой России без свободы слова, досталась такая роскошь понимать , что такое независимое СМИ. Независимость это свобода. А свобода это состояние души и мозга. К сожалению тебе не досталась такая честь, как жить и говорить свободно. Тебе лучше не смешить меня твоей убогостью.
  У відповідь

  від: Наталья Місто: Донецк
  19.01.2015 09:38
  Так они же даже выслушать не хотят. Когда я говорю своим родным из России, что у меня под окнами прошла колонна российских танков.Что у нас полный город кадыревцев и российских солдат, они говорят, что этого быть не может.Заставить слушать можно только тех, кто готов слушать.И тех кто готов думать, а в России не готовы ни к одному, ни к другому.
  У відповідь

  від: Виктор Стаценко Місто: Херсон
  19.01.2015 12:26
  Потому, что это вранье !
  Мои родственники с Донецка и Краснодона никаких регулярных российских войск не видели и не видят!
  Отдельные добровольцы есть но не более того!
  Подавляющее большинство бойцов сопротивления - это местные шахтеры, таксисты...
  Люди готовы встречать те мифические регулярные части армии России с цветами ! Но не идут. И похоже вообще входить в Донбасс не собираются.
  У відповідь

  від: ug
  19.01.2015 11:44
  все русские солдаты и танки невидимки, их не фотоаппарта не снимает, ни камера ни ОБСЕ ни кто не видит. Одной Наталье они все свои воинские билеты продемонстрировали.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ