27 травня 2016, Київ 13:18

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Порошенко і Кононенко через оборудку отримали землю в Царському селі – «Схеми»

  Президент Петро Порошенко і перший заступник голови його фракції в парламенті Ігор Кононенко купили елітну землю на Печерську в Києві у фірми, власник якої каже, що не отримував за це коштів і був «найманим директором». Про це йдеться у розслідуванні програми Радіо Свобода «Схеми».

  Як з’ясували журналісти, ділянки Петра Порошенка й Ігоря Кононенка мають спільну адресу і розташовані через дорогу на вулиці Радіальній, 5 у Києві, в елітному поселенні Царське село.

  Спочатку обидві земельні ділянки загальною площею 1,10 гектара рішенням Київради були безкоштовно передані обслуговуючому кооперативу «Зеленбудсервіс-К», серед членів якого була сестра Ігоря Кононенка Оксана Авдєєва, довірена особа Порошенка на виборах 2012 року Оксана Смакоус та особи, пов’язані з бізнесом Порошенка і Кононенка.

  Ігор Кононенко підтвердив «Схемам», що «опікувався цим питанням із 2004 року».

  Колишній заступник мера Києва Леоніда Черновецького Олександр Луцький, у якого є довіреність від Порошенка представляти його інтереси у цьому питанні, відмовився коментувати викриту журналістами схему виведення землі з комунальної власності столиці. «Ви копаєте там, де немає чого копати. Один раз мене просили Вам допомогти, більше мене не просять Вам допомагати. І навіщо мені шукати пригод собі на голову?», – сказав він.

  Ринкова вартість цих ділянок у найдорожчому районі Києва – Царському селі на той момент становила близько 200 мільйонів гривень. Згодом, після безкоштовної передачі кооперативу – ділянка ще декілька разів переходила у власність різних структур з орбіти Порошенка й Кононенка, йдеться в розслідуванні.

  Влітку 2009 року кооператив «Зеленбудсервіс-К» виступив поручителем ТОВ «Рідна Марка Корп» перед іпотекодержателем – одеським приватним підприємством «Укрсел». Ділянку на Радіальній, 5 площею 46 соток передали в іпотеку.

  За даними журналістів, подібну операцію здійснили і з другою ділянкою – площею 63 сотки. 20 липня 2009 року обидві ділянки перейшли у власність приватного підприємства «Укрсел».

  У серпні 2009 ПП «Укрсел» продало ділянку площею 46 соток Ігореві Кононенку. Петро Порошенко став власником більшої ділянки 2 вересня.

  Однак директор і єдиний засновник уже ліквідованого ПП «Укрсел» Микола Білий розповів у інтерв’ю журналістам, що був найманим директором і грошей за продаж землі не отримував.

  «Я був найманим директором, Я кинув усю цю справу і працюю зараз дальнобійником. Які гроші? Ніяких грошей я не отримував», – заявив директор ліквідованого ПП «Укрсел» Микола Білий.

  Раніше журналісти програми «Схеми» з’ясували, що у Петра Порошенка немає дозволу для будівництва в зоні охорони пам’ятки національного значення від Міністерства культури.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Антон Місто: Киев
  15.02.2015 20:34
  Рашистский вброс. Админы, фильтруйте инфу, не уподобляйтесь кремлеботам.

  від: Олег Місто: Бородянка
  15.02.2015 20:04
  А де має бути по вашому участок для президента? Інша справа погано що він пустий, це більш заставляє думати. Якщо президент не вкладає в своїй державі ......? Інша справа що борються вони з корупцією не грамотно, тому що не хочуть її побороти, хочуть побороти наслідки минулих влад, тоді коли причини її зібрались у ВР.

  від: Alexandr Alwes
  15.02.2015 19:27
  Виходить, що теперішня влада України мало чим відрізняється від попередніх грішних... Але ж, якщо цей матеріал є неправдою, то треба знайти винних брехунів, та притягти їх до відповідальності! Чому виникають сумніви? Справа в тому, що поведінка Прошенка на рівні перемов з Путіним, не були такими, яких чекали патріоти України, постійні поступки на Донбасі, нерішучість дій як головнокомандуючого, зробили свою рекламу, виникла недовіра до президента. Слава Україні!

  від: Сашкан Місто: Черкаси
  15.02.2015 06:27
  В такий момент війни, коли Президент за три доби спав не більше 5 годин, і українці разом з ним не сплять, бо що ж буде з Україною, якісь людці, щоб нагадить, витягують якийсь малесенький факт. І хто повірить, що в цей момент Порошенкові було коли думати, як захопити якийсь шматок у якомусь Царському!!! селі??? Які ж дрібні душки в цих політиків!!! Гнати, щоб тікали і не оглядалися!

  від: Лев
  14.02.2015 08:23
  Задолбали купленные комментарии.

  від: Тетяна Місто: Київ
  13.02.2015 22:18
  Фу-у-у-у, гидко! Хіба це президент? Це - бридота!
  У відповідь

  від: Антон Місто: Киев
  15.02.2015 20:32
  Це ви - бридота, а нашим Президентом я пишаюсь.

  від: euvropeec3
  13.02.2015 21:01
  За всі роки незалежності України ми не мали таких високоосвічених та професійних державних менеджерів, політиків європейського рівня та демократичного спрямування, як Президент України П.Порошенко та голова уряду А.Яценюк. Не мали ми і парламенту з демократичною коаліцією більшості. Тому за нинішньої політичної ситуації в країні, яка принципово змінилася після усунення кримінально-олігархічного режиму на чолі з Януковичем, відповідальність за долю країни на 50 % залежить від влади, а 50% - від нас, виборців. Якщо Український народ своєю громадянською позицією, участю у діяльності по реформуванню країни за зразками розвинутих демократичних країн світу, конструктивною критикою влади та при необхідності цивілізованим тиском на неї забезпечить 50% своєї відповідальності, то влада тим більше змушена буде свої 50% виконати.

  від: Валентина Рудько Місто: Toronto
  13.02.2015 19:07
  Свобода слова? Give me a break. Ноги тримайте в теплі, а голову подалі від гівна, що тут підкидає Льовочкін.

  від: euvropeec3
  13.02.2015 18:44
  По-перше, щоб мати моральне право критикувати Петра Порошенка та тисячі йому подібних за отримання землі у властність шляхом різних шахрайських оборудок або навіть згідно діючого законодавства, треба було у свій час не брати ваучери, паї на землю, виступити проти прийняття Конституції України 1996р, Земельного Кодексу 2001р., які ввели приватну власність на землю. По-друге, для виборців, які обрали Петра Порошенка Президентом України важливим має бути, на мою думку, невикористання ним службового становища для подальшого свого збагачення, а не позаторічний сніг. Тому нам необхідно було ще вчора прийняти закон про арешт та повну конфіскацію майна колишнього президента, члена уряду, депутата парламенту, всіх членів їхніх сімей у разі, якщо судом буде доведено, що, перебуваючи на державній посаді, вони незаконно, з використаням свого службового становища, збагатилася, про встановлення належного громадського контролю за майновим станом посадовця.

  від: Antonina Chernenko
  13.02.2015 17:32
  Журналисты молодцы. Пользоваться свободой слова необходимо.
  Иллюзий никто не питает. Святых нет. Все родом из прошлого. Если ты чего-то добился, значит что-то нарушал. Если не добился ничего, то и государству такой человек не может быть полезен.
  Сегодня нужна программа реабилитации! Необходимы четкие условия, при которых богатый или не очень богатый человек может получить финансовую амнистию. Это послужит механизмом выхода бизнеса из тени и легализации собственности. Напр, докажи легальное происхождение собственности по соответствующей рыночной стоимости, предъяви оплату налогов или заплати в бюджет 20%...
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ