27 червня 2016, Київ 08:46

  Політика

  ОБСЄ проти LifeNews. Як дезінформують російські ЗМІ?

  У ОБСЄ звинуватили LifeNews у дезінформації

  Заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Гуґ під час прес-конференції у Донецьку. Листопад 2014 року
  Заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Гуґ під час прес-конференції у Донецьку. Листопад 2014 року

  Цими днями російські і сепаратистські видання повідомляли про смерть жінки на Донеччині. Зокрема про це розповіли на російському телеканалі LifeNews. Однак, як розповів заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Гуґ, інформацію спотворили. Також, він наголосив, що у ЗМІ поширювали дезінформацію, буцімто ОБСЄ не розслідувало деталей смерті жінки.

  ОБСЄ проти LifeNews. Як дезінформують російські ЗМІ?i
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  П’ятого грудня у російських ЗМІ з’явились сюжети й новини про загибель жінки на Донеччині внаслідок обстрілів. Тоді російський канал LifeNews повідомив, що жінка загинула у селищі Зайцеве на північ від Горлівки через осколкове поранення. Канал продемонстрував і буцімто місце трагедії.

  «Судячи з усього, її вбило осколком від осколково-фугасного боєприпасу з протитанкового гранатомета, недалеко від цього місця спостерігачі ОБСЄ досліджували кілька воронок від таких же боєприпасів», – йшлося в сюжеті.

  При цьому кореспондент російського телеканалу розповів, що представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні не відвідали місця трагедії і не спілкувались з очевидцями: «Що буде в офіційному звіті спостерігачів ОБСЄ поки неясно, з очевидцями смерті жінки вони розмовляти відмовилися. І більше того, вони навіть до місця поїхати не змогли».

  Суперечливу інформацію про смерть жінки поширив і Едурд Басурін, так званий «міністр оборони» угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним. За словами Басуріна, місія ОБСЄ все ж була присутня на місці загибелі.

  «Коли ми виїхали вже на місце, де померла жінка, місія ОБСЄ відмовилась спілкуватися з мирним населенням, що проживає у цьому населеному пункті, які були свідками цього вбивства», – сказав він.

  На те, що інформація у сюжеті LifeNews викривлена, вказав у четвер заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Гуґ. Він заявив, що у своєму сюжеті телеканал LifeNews показав іншу місцевість.

  Брифінг СММ ОБСЄ в Кризовому медіа-центрі від 10 грудня 2015i
  X
  Радіо Свобода
  11.12.2015


  Раніше, 8 грудня, під час брифінгу у Донецьку Александр Гуґ повідомив, що насправді жінка у місті Зайцеве загинула від кулі, а інформація, про ігнорування СММ ОБСЄ цього інциденту не відповідає дійсності (відео від 18:20).

  «На відміну від того, що стверджується в чутках, говорять, що ОБСЄ, мовляв, не розслідувало інциденту зі смертю жінки – ми відвідали місце цієї трагедії 5 грудня, ми відвідали місто Зайцеве. Ми перевірили, чи був обстріл, але там, де загинула жінка, не було ані воронки, ані осколків. У місцевому морзі нам підтвердили, що смерть жінки настала внаслідок вогнепального поранення, тобто від кулі».

  Брифінг СММ ОБСЄ в Донецьку від 08 грудня 2015i
  X
  Радіо Свобода
  11.12.2015


  Він додав, що у самому населеному пункті місія обстежила місця де були воронки, які з’явились внаслідок артобстрілу, однак вони були в іншому місці, не там де загинула жінка. Інформація про інцидент також є у звіті на офіційному порталі СММ ОБСЄ в Україні.

  Російські і сепаратистські ЗМІ суперечать одне одному у новинах про загибель мирної мешканки. Так, наприклад, телеканал LifeNews повідомляв, що населений пункт обстріляли з території буцімто підконтрольної бійцям «Правого сектора», а так званий «міністр оборони» угруповання «ДНР» поклав відповідальність за обстріл міста Зайцева під Горлівкою на батальйон «Айдар», під керівництвом Сергія Мельничука. До слова, наразі батальйоном «Айдар» у складі ЗСУ керує не Сергій Мельничук, а Євген Пташник.

  За словами місцевої мешканки, загиблу звали Віта Бондар, в неї залишились чоловік і двоє дітей. (Відео від 2:13) При цьому на порталі угруповання «ДНР» йдеться про те, що дітей у неї троє.
  На тему дезінформації:

  Кремль розгорнув «окупацію» громадської думки Заходу09.12.2015
  Кремль розгорнув «окупацію» громадської думки Заходу

  Тролі 21-го століття живуть не в скандинавських міфах, а в селах під Санкт-Петербургом далі
   
  Нідерландцям розповіли про Україну, «причетну до крадіжки творів мистецтва»08.12.2015
  Нідерландцям розповіли про Україну, «причетну до крадіжки творів мистецтва»

  Клімкін: цей інцидент важливий для тих, хто намагається зіпсувати імідж України перед референдумом у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію далі
   
  Фейки у заголовках ЗМІ Росії08.12.2015
  Фейки у заголовках ЗМІ Росії

  Російські ЗМІ повідомили про буцімто вимогу США щодо участі «Правого cектора» у виборах на Донбасі, а також «звільнення» журналістів за критику Обами далі


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  12.12.2015 17:50
  И заметьте как "точно в срок" взорвали Дрёмова. Он ведь какими-то флешками во все мировые СМИ грозился. Там всех на камеру запечатлел. Чисто гипотетически, даже и если допустить что Киевские силовики работают по сепаратистам такими методами, у них постоянно течёт кровь еврейских мальчиков с клыков, то какой им смысл так подрывать всю ситуацию на фоне вчерашнего тотального провала Чуркина в ООН. Там все выступили против позиции России. Чуркинскому бреду уже никто давно не верит. Скоро, иншаЛлаh, результаты расследования по Малвйзискому Боингу МН-017. 298 погибших вместе с экипажем. И на всём этом фоне, когда Киïв уже практически открыл себе ЗСТ с ЕС, вышел на крупных международных партнёров и инвесторов, начинает активную игру на рынках Северной Африки и Аравийского полуострова, ожидает реакции Вашингтона, Брюсселя и Лондона на работу с Сырьевым Казахстаном - какой смысл киевским силовикам работать в таком темпе, когда сейчас темп совсем иной. Качественно новый! Нужны живые свидетели..

  від: влад козлов
  12.12.2015 09:57
  Я не смотрю никогда ни российского ,ни украинского ТВ.А вот в сети иногда новости и коментарии смотрю,грешен...Мне решительно не нравится современная Киевская власть,но Кремлевская просто какая-то мразь.Так вот с точки зрения российских патриотов я сам и есть бендеровец , если путина не обожаю.
  У відповідь

  від: Анонім
  12.12.2015 18:52
  Осознаеш ли ты, влад козлов, что СССР был великой державой и чуствуеш ли ты гордость за народ который его построил?
  У відповідь

  від: козлам Місто: Киев
  13.12.2015 12:08
  А вы оба осознаете что чувствует египтянин на ишаке какой великий был Египет при Рамзесе. Успокойтесь России нет, осталась територия бывшей империи...

  від: Аблай
  11.12.2015 19:45
  Новый самолёт именем Бандеры. Нацистский прихвостень. Под угрозой смерти пациенты в Криму, что является первой угрозой права на жизнь. Вновь побывал Байден, который требовал от России выполнения МС. Рассматриваем такие действия Вашинтона как преследующие нечистоплотные геополитические цели. Это всё Чуркин в ООН. Пересмотрите. А теперь Радio Свобода, буде ласка, дайте полную распечатку, так сказать, выступления представителя от РФ, г-на Чуркина в ООН. Не треба комментарий. Просто самая полная распечатка от Чуркина.

  від: Аблай
  11.12.2015 19:43
  Ну вот прямом почасовая выступает представник России в ООН известный Чуркин. Как обычно обвинения в сторону Украинской стороны. Извращена суть Парижских Соглашений. Планируется 7-я мобилизационная кампания. Увеличиваются расходы на вооружение. Большие проблемы с отправлением правосудия. СБУ и наёмнические батальоны. Снайперы провокаторы по прежнему гуляют на свободе. Неэффективность и необъективность следствия. Преследуются оппозиционные гражданские активисты. Давление, насилие на журналистов. Продажа оружия и боеприпасов на Ближний Восток. Киевские власти постоянно проводят военные провокации на Донбасе. Идеология экстремизма, неонацизма и агрессивного национализма. Это реализация права на свободу мнения.

  від: Анонім
  11.12.2015 19:26
  В российских и сепаратистских СМИ разнобой и противоречия, но главное - КТО УБИЛ ЖЕНЩИНУ? Может быть, это знают украинские патриоты? А?
  Вообще интересно: сколько мирного населения и при каких обстоятельствах убили и ранили украинские войска и вольные "патриоты", чудесное, справедливое, ЧЕСТНОЕ революционное НАРОДНОЕ украинское государство может сказать?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ