29 червня 2016, Київ 04:50

  Політика

  Росія має сама забратися з Донбасу і Криму. Це – її порятунок

  Все, що послаблює агресора й знищує його міць – добре для України

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла вже невдовзі провести зустріч «норманської четвірки» й висловила впевненість у ефективності Мінських угод. Це парадоксальна заява. Адже, з одного боку, Мінські угоди практично провалено. Вони мали призвести до повного врегулювання ситуації до 31 грудня 2015 року. Вже на цей час окупанти мали залишити територію Донецької і Луганської областей, там треба було провести місцеві вибори й повернути Україні контроль над тією частиною її державного кордону, яка зараз контролюється росіянами. Усього цього не відбулося.

  З іншого боку, санкції проти Росії залишаються дієвими і важливими. Вони є важливим додатком до послаблення російської економіки, спричиненого падінням ціни на нафту та очевидною некомпетентністю російського політичного керівництва – цілої зграї шахраїв і нездар. І було б дуже погано, якщо б конфлікт на Донбасі було б врегульовано, а санкції скасованого. Адже під окупацією все одно залишався б Крим, а путінський режим продовжував би загрожувати українській державності, бо не відмовився б від своєї імперської маячні. Ні, нам потрібно, щоб у Росії не було б сил на агресію, щоб у громадян цієї країни виникла б чітка коннотація із нападом на Україну і крахом їхньої держави та їхнього власного добробуту. І з цієї точки зору Мінські угоди є напрочуд ефективними. Все, що послаблює агресора й знищує його міць – добре для України.

  Так що дбати про послаблення санкцій й вихід із донбаського глухого кута має сама Росія. Розуміння того, що ситуацію потрібно змінювати і так звані «народні республіки» у їхньому нинішньому вигляді є серйозним тягарем для російської економіки, вже починає з’являтися.

  Кожний долар, який «випадає» з нафтової ціни, зменшує хижу російську агресивність. Я впевнений, що її керівництво вже невдовзі буде виступати із ініціативами, робити миролюбний вигляд: сам факт призначення новим російським представником у Мінській групі колишнього спікера російської Державної думи Бориса Гризлова багато про що свідчить. І тут українцям потрібно не здавати власних позицій. Треба вимагати від окупанта забратися геть із усіх українських територій, назавжди забути і про Донбас, і про Крим, і про Севастополь. Росіяни мають усвідомити – це вихід не для нас, а для них. Мова йде про їхні гроші, їхнє виживання, їхні шанси вийти з кризи й зберегти стабільність у власній державі. І якщо вони не бажають допомогти самі собі – ми їм точно не допоможемо.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції  На дотичну тему:

  «Євробачення-2016»: співачка із Лондона закликає Путіна забратися з України


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 
  від: ВікЛапік Місто: Київ
  17.01.2016 17:42
  від: 16.01.2016 03:09
  "Америка сама уберется с Украины -это ее спасения ."
  Я так понял, за Украину "беспрокоиться"?
  А не обьяснит ли "Анонім" в чем он видит спасение Укаины?
  Надо возвратить на президентсто "дважды несудимого", вседозволенность "своих людей", а может восстановить "совок" где "так вольно дышит человек" (угу, дышали, знаем)?
  Или может "Анонім" знает то, что не знают другие,а?
  Только пусть хороше продумает то, что будет обьяснять.
  У відповідь

  від: Анонім
  18.01.2016 00:58
  ОТ 17.01.2016. 17.42. А спасения Украины в руках народа Украины .

  від: Анонім
  16.01.2016 03:09
  Америка сама уберется с Украины -это ее спасения .

  від: ВікЛапік Місто: Київ
  15.01.2016 10:01
  "Дался киевским агитспецам "невезучий" Крым. Там своя жизнь. Лучше бы озаботились проблемами образцовых майданных вотчин, начиная с Киева и Львова..."
  Конечно дался: это и оборванные отношения как социальные так и экономические, это для многих людей совершенно ненужные изменения и потеря малой Родины, это чудовищное ощущение предательства и нелогичного, подлого удара в спину от тех, от которых этого не ожидал...
  На счет "зловония" - даже в собстенном жилище такое случается. Так сознательные люди стараются такие явления устранять, что бы самим не нюхать, а другие наоборот, чтобы все "наслаждались", третьи же сами такое выискивают и получают удовольствие. Намек, однако...

  від: Дмитро - вох
  13.01.2016 18:34
  Артур Харьков Якщо ти бьіл там недавно и видел все своїмьі глазами то почему неотался там а повернул в Харьков..
  У відповідь

  від: Арт
  14.01.2016 20:53
  Наивный вопрос, человека, чаще бывавшего, судя по-всему, не в Крыму, а в Черткове, Львове, Рогатине или Здолбунове. Я и рад бы. Ялта мне нравится несравненно больше, чем, например, Кривой Рог, Крыжопыль или Киев. Но жить в палатке или снимать угол не хотел бы даже и в Ялте. А недвижимость там стоит сейчас куда дороже, чем в Харькове. Да и в каком-нибудь ныне затрапезном с виду как бы столичном городе на берегу большой реки. Два года висит мое объявление об обмене. Безуспешно. К тому же теперь если и менять, то только через куплю-продажу. Не всем подходит такой способ. Зато видел на сайтах, что на Ялту меняют квартиры и дома в Черногории, Чехии и Италии. Котировки - на высоте.
  У відповідь

  від: Володимир Місто: Інгульськ
  15.01.2016 16:42
  А мені не цікаво, де ви будете мешкати. Тональність ваших постів не зміниться, ненависть до України не полишить вас. Нічого не зміниться.

  від: Дмитро - вох
  13.01.2016 16:26
  Шановний Володимири з Інгульська булоби буже бажаним українцям щоб ваші мрії стали дійнісними,що психічно хворий ідіот зрозуміє що йому України невдасится перемогти, тому забере свої танки вантажівки разом з російськими терористами та такзваними сепаристами та вирушить на схід Нажль до таких мрій українцям ще далеко бо психопат путлєр має іншу мету для Криму Доньасу та Луганська ,а саме з цих українських тереторій він хоче створити щось подібне як це є в Чечні Абхазій Осетії та Придністровя, та таким шляхом розпочати розбудову нової імперії російської федерації в розумінні Русскаго Мира

  від: Слава Місто: Алексеевка
  13.01.2016 10:07
  Как не надоест без конца мусолить одни и те же темы - Путин, Крым, Крым, Путин. Р-Свбд. - это все же северо-американская радиостанция.. О заботах и проблемах Северо-Американских Соединенных Штатов надо бы побольше сообщать, как о примере для новых экономических тигров или хотя бы рысей. Вон Иран то угрожающе стреляет ракетами в считанных кабельтовых от ударного авианосца "Трумен", то берет за шкирку неустрашимых бойцов с застрявших американских канонерок. Интересная тема для обсуждения. Мир явно меняется. Лет 30 назад о такой демонстрации силы трудно было и помыслить.

  від: Артур Місто: Харьков
  12.01.2016 20:08

  Дался киевским агитспецам "невезучий" Крым. Там своя жизнь. Лучше бы озаботились проблемами образцовых майданных вотчин, начиная с Киева и Львова. Почему даже на Киевском радио, недавно, говоря о состоянии нынешнего Киева, задались вопросом: "Чому Киiв (везучiй) був ранiше квiтучий, а став смердючий?". И почему во Львове та же проблема в еще больших масштабах - на городской центр накатывает волна зловония? Это такие визитные карточки этих прославленных в веках мегаполисов? А нацспецам все Крым покоя не дает. Был там недавно, видел все своими глазами. Южный Берег не воняет, а благоухает. В отличие от убийственной выгребной ямы на вокзале в украинской Ново-Алексеевке.
  У відповідь

  від: Володимир Місто: Інгульськ
  13.01.2016 11:00
  По великому рахунку це у України своє життя і в склад української території входили і Крим, і та частина донецької та луганської областей, які окуповані зараз країною-агресором Росією.
  Невже Росії бракувало власних проблем? Не буду перелічувати просто вбивчих випадків занедбаності та нехлюйства, яких хоч греблею гати на території Росії. Тож не показуйте пальчиком у бік України, що тій варто не звертати уваги на свої власні землі, нахабно відторгнені Росією силою та підступом. "Чистенькими" привласнити Крим та Схід України вам ніхто не дозволить. Та й не привласните!
  У відповідь

  від: Арт
  13.01.2016 14:57
  Эге ж... Краще жити у своему аж занадто смердючому та вельми свiдомому кутку, та ще й Крим знову намагитися приеднати до нього. А не захоче - остаточно вiдключити йому газ, електрику та днiпровську воду. А чi не забули п-ни часом, що виток Днiпра у 2 годинах iзди на авто вiд Москви? Жили б там такi невiгласи як на деякiх майданних хуторах, мабуть, вже давно "вiдключили" би й саму Украiну вiд Днепра..)

  від: Володимир Місто: Інгульськ
  12.01.2016 09:26
  Хочу потішитися та уявити вже зараз, як Росія забирається з Донбасу та Криму.
  Отже. Одночасно у всіх куточках окупованих земель зі сходом Сонця вибухає гуркіт двигунів безлічі танків та вантажівок - усі вони розбухлі від нав'юченого на них скарбу та добра, обліплені триколорами і тупорилими обличчями повільно вирушають на Схід. Юрби хлопчаків та дівчаток, одягнених у українські вишиванки, біжать слідом, кидаються у від'їджаючих багнюкою і кричать: "Слава Україні!", "Згиньте, як роса на сонці!". Дорослі стоять поряд та поблажливо посміхаються споглядаючи цю картину, але час від часу відволікаються бо мусять жваво обговорювати незначні плинні деталі щодо прийдешніх клопотів з вступу до Євросоюзу та до НАТО. )))

  від: читач Місто: Україна
  12.01.2016 00:21
  Росія є хижою нафтозалежною державою. Аби вона стала менш небезпечною потрібно перш за все це усвідомити та поставити її на місце. Адже її діяльність в якості спонсора міжнародного тероризму загрожує всій планеті а не тільки скажімо Україні, Грузії, Молдові, Фінлядії, Японії території яких вона вже окупувала. "Гібридна війна" триває з моменту виникнення московської держави

  від: Ів Во
  11.01.2016 23:05
  Українці потрібно набратись терпіння, а час зробить своє що до зовнішнього ворога. Але це в тому випадку, коли ми усі будемо впиратися, що до внутрішнього. Внутрішні хвороби набагато небезпечніші.
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ