27 червня 2016, Київ 17:49

  Політика

  Становище Путіна продовжує погіршуватися з кожним днем

  Він дуже близький до стратегічної поразки, що у підсумку може означати для Кремля повний крах агресивної реваншистської концепції

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Росія перебуває у передчутті неминучого. Наближення його витає у повітрі, і окутує густим туманом безнадії путінську потьомкінську Росію. До агонії колись великої і впливової країни ще залишається якийсь час. Але навряд чи російські еліти готові використати його для відвернення краху.

  Цей крах невідворотній і багато росіян вже починають це відчувати, хоча зі страхом намагаються відігнати від себе це передчуття.

  Бо попереду на них чекає повна непередбачуваність. Адже путінська влада, безумовно, і підла, і мерзотна, і злодійська, але вона – особливо останнім часом – цілком передбачувана, навіть, у своїх шаленостях. А що гряде їй на зміну?

  Наразі становище Путіна продовжує погіршуватися з кожним днем, з кожним новим поштовхом сировинних бірж.

  Тож навіщо нині Заходу робити якісь ризиковані кроки, якщо цей мерзотник і так гарантовано опиниться там, де йому і місце – на звалищі історії. Причому сам же себе туди і направить.

  Просто «картярського шулера» посадили за гру з прозорим столом і, м’яко кажучи, голим торсом. І всім стало видно, як грає цей геополітичний шулер.

  Путін став «президентом поразок»

  Ситуація у Путіна продовжує погіршуватися. І цей процес невідворотній. Він так і нічого не зрозумів, що після 2004 року став «президентом поразок».

  Путінськими поразками в Україні стали Майдан-1 і Майдан-2. Однак це були тактичні поразки, хоча й з дуже серйозними наслідками.

  Та зараз він дуже близький до стратегічної поразки, що у підсумку може означати для Кремля повний крах агресивної реваншистської концепції поширення на інші території «русского мира».

  Світова преса часто показує Путіна, як брехуна і негідника. Але він єдиний відомий лідер країни, який публічно й прямо в очі проголошує з високих трибун явну брехню, яку дуже легко перевірити.

  Для цього потрібно лишень відкрити офіційний сайт президента Російської Федерації і порівняти його відповіді стосовно Криму, російських військових на іншій території України та багато інших за різний час (де ключовою фразою є – «ми ніколи не приховували»).

  Але об’єктивна геополітична реальність є такою, що у вихованця пітерських підворотень вже майже не залишається часу.

  Стан російської економіки сьогодні такий, що він повинен запроваджувати незабаром надзвичайні заходи. В іншому випадку, ресурсів не вистачатиме ні на що.

  Тому на початку 2016 року Путіну потрібна буде хоч десь, але перемога. А це може стати напрям Білорусі чи країн Балтії.

  Путінський розрахунок може бути дуже простим, якщо він вторгнеться в держави Балтії, то така агресія викличе конфронтацію та зростання цін на нафту. Але Захід побоїться відповісти на цю агресію і він переможе.

  Проте «кремлівський мрійник» не розуміє, що реакція Заходу на напади на країну або країни-члени НАТО викличе дві речі: удар у відповідь (спочатку не ядерний), але для путінського режиму він може мати фатальні наслідки.

  Або повну ізоляцію, чи повне ембарго, що приведе Росію до розпаду за кілька місяців.

  Якщо ж Путін додумається застосувати ядерну зброю, то Російську Федерацію просто знищать за 50-60 хвилин. І тоді усі проблеми Криму і Донбасу відпадуть автоматично.

  Терорист світового масштабу

  Найпечальніше те, що в Кремлі реально вірили, що СРСР розвалив Горбачов за вказівками Америки. А тепер, мовляв, якщо ми підемо знову тим же шляхом, то на цей раз доб’ємося іншого результату. Та воно знову все те ж саме виходить.

  Стратегічною метою Путіна було створення біполярного світу зразка 70-х років минулого століття. Однак стратегія Москви, котра полягала в підпорядкуванні Росії силою її колишніх васалів, із тріском провалилася.

  Путін явно переоцінив потужність Росії і недооцінив її залежність від зовнішніх факторів.

  Велика військова компанія Путіна проти України не досягла своїх цілей. Єдиний козир Путіна – це його вміння проводити спецоперації і вербувати агентів впливу. У цьому йому не відмовиш.

  Але у всьому світі секретні операції використовуються, як допоміжні засоби для підтримки економічного і політичного тиску. А з економікою та дипломатією у Путіна повний провал.

  Його ставка на залякування, розв’язуванням ядерної війни, виявилася неспроможною.

  У сухому залишку Росія стала терористом світового масштабу, що відрізняється від інших подібних «організацій» лише наявністю ядерної зброї та ресурсами величезної за територією країни.

  Це робить її ще більш небезпечною, але не обіцяє жодних надій на досягнення її цілей в осяжному майбутньому.

  І це тільки для Путіна тепер не зрозуміло, що ніякого нового розділу світу не буде. Росія залишилася одна, оточена по периметру державами, котрі вибрали для себе зовсім інший шлях свого розвитку.

  А те, що ділити світ за сталінсько-гітлерівськими лекалами, є бажання тільки у Путіна, показало голосування на Генеральній асамблеї ООН з приводу кримського псевдореферендуму і окупації Криму. Де Росію підтримали в цьому питанні тільки 10 країн, коли 100 були проти та 58 утрималися.

  При чому показовий список цих друзів Путіна – Вірменія, Білорусь, Болівія, Венесуела, Нікарагуа, Куба, Замбія, Північна Корея, Сирія, Судан – країни «особливо розвинені і демократичні».

  А всі держави G-7 проголосували проти цієї путінської авантюри. Тому Путін вирішив для себе, якщо ніхто не хоче з тобою щось ділити, то залишається це самому відбирати силою.

  Путін намагається пройти до кінця шлях СРСР

  У Кремлі чомусь забули, що всі імперії рано чи пізно неодмінно рушаться, і це закон, який спрацьовує без винятків.

  Звісно, що цей процес не миттєвий і може протривати певний час. Але, що головне, будучи запущеним, він вже не зупиняється.

  На даному етапі, ми можемо спостерігати, як російська імперія сама себе позбавила міжнародно визнаних кордонів і перетворилася на просто величезну територію. Недоторканість якої захищена не правом, а силою зброї. І лиш варто цій силі ослабнути – не залишиться нічого.

  На жаль, після перебудови увесь світ почав вважати, що Росія нарешті зважилася стати в якомусь сенсі такою, «як всі», і помилився. Імперське нутро знову вилізло назовні.

  2016 рік може стати для путінського режиму станом передагонії. Але в цьому стані він може спробувати попробувати НАТО «на зуб».

  Наприклад, організувати в Нарві бунт російськомовних в комплекті із «зеленими чоловічками», промацуючи цим Північноатлантичний альянс на швидкість реакції.

  Якщо НАТО дасть рішучу відповідь, то Москва, роблячи вигляд, що нічого такого не сталося, може «відповзти» назад.

  Варто пригадати, що коли розпався СРСР, то головний експерт комуністичного режиму по Сполучених Штатах Георгій Арбатов сказав Заходу: «Ми збираємося зробити жахливу річ... позбавити вас ворога».

  Проте путінський режим напружено працював над тим, щоб повернути усе назад, відродивши стару ворожнечу, і за допомогою зовнішніх ворогів посилити свою «легітимність». І він не дозволить знищити результати своєї «праці» просто так.

  Правда, як наголосив колись красномовний Черномирдін, «так ніколи такого раніше не було… і ось знову». Але якщо Путін намагається пройти до кінця шлях СРСР, то тут його вже зупинити ніхто не зможе…

  Віктор Каспрук – незалежний політолог

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода  На дотичну тему:

  «Євробачення-2016»: співачка із Лондона закликає Путіна забратися з України


  Віктор Каспрук

  kaspruk+hotmail.com

  Віктор Каспрук – політолог, журналіст-міжнародник, публіцист. Закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Працював завідувачем відділу політики в газеті В’ячеслава Чорновола «Час-Time». Автор понад 2300 статей. Спеціалізується на висвітленні проблем України, Росії, Білорусі, Близького Сходу, арабського світу, Латинської Америки та Південно-Східної Азії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Владимир Місто: Киев
  04.02.2016 07:02
  Все переживания о состоянии дел у Путина и России в целом только подтверждают вывод, что Украине не важно что у неё, лишь бы у соседа было хуже. "Революция гыдности" привела Украину к гибели, потеря Крыма, и в ближайщее время всего юго-востока поставит точку на всей территории. Эта власть сбежит, а куда побегут те, кто убивал, грабил по их приказу?
  У відповідь

  від: Гарри
  07.02.2016 13:39
  Не у соседа, а у агрессора

  від: Горуня Місто: Киев
  03.02.2016 12:30
  Все очень просто. Путин мертв, работают двойники. Только, его жена Людмила могла опознать путина. Ее устранили от тела. Это уже не секрет. Ей дали возможность устроить свою жизнь. Сами наверное выбрали ей этого молодого мужа-карьериста, который служит в ФСБ и следит за ней. ВСЕ ОЧЕНЬ ПРОСТО В РОССИИ. Настоящий ПУТИН МЕРТВ.

  від: АЛЕКС Місто: Киев
  02.02.2016 22:56
  Ну что до кончины диктаторов пока миллион рабов не помрет они будут жить, это сокральное жертвоприношение . см. "ИСТОРИЯ 19-20-21 ВЕКА".

  від: Ивана Иванова Місто: Киев
  02.02.2016 11:19
  а положение Порошенко и его шоблы с каждым днем улучшается?

  від: Илья Крымчанин Місто: Симферополь
  21.01.2016 22:21
  Ну , ребята , вы как ДЕТИ маленькие !

  Неужели вы верите , и всё что здесь написано , написано по трезвому , в здравом уме и твёрдой памяти ???!!

  Подумать чуть чуть нужно , или НЕТ ???

  Стыдно , должно быть , или НЕТ ??????

  Блин , а ведь взрослые люди !

  від: ОЛЕКСАНДР ГЛУШКО Місто: ЛОХВИЦЯ
  18.01.2016 09:36
  АГРЕСІЯ ПОЧЕРК КОРУПЦІЙНОЇ МАШИНИ ДЛЯ ПРИГНОБЕННЯ НАЦІЇ. РОСІЯ СПОЧАТКУ ВИБУХОВІ СИТУАЦІЇ СТВОРЮВАЛА У СЕБЕ, А ПЕРЕД ВИБОРАМИ, НАПРАВИЛА ЦІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ УМІННЯ НА ЗАКОРДОН- УКРАЇНУ ТА ЄВРОПУ.В УКРАЇНІ ЦЯ МОДЕЛЬ ДОВПОДОБИ..

  від: Володимир Місто: Кривий Ріг
  13.01.2016 13:25
  Якщо хто ще не зрозумів, що таке «руській мір», читайте відомих росіян:
  М,Ю. Лермонтов: «Прощай немытая Россия, страна рабов, страна господ…»
  А.С. Пушкин: «О, как груб наш русский язык!»
  Л.Н. Толстой: «Московия – Русь тайги, монгольская, дикая, звериная…»
  Ф.Н. Достоевский: «Народ, который блуждает по Европе и ищет, что можно разрушить, уничтожить только заради развлечения»
  М.Н. Булгаков: «Не народ, а скотина, хам, дикая орда душегубов и злодеев»
  А.М. Горький: «Наиважнейшею приметою удачи русского народа есть его садистская жестокость»
  С.Т. Аксаков: «Ох, как тяжело жить в России, в этом смердючем центре физического и морального разврата, подлости, вранья и злодейства»
  И.С. Тургенев: «Русский есть наибольший и наинаглейший лгун во всем свете»
  И.С. Шмельов: «Народ, что ненавидит волю, обожает рабство, любит цепи на своих руках и ногах, грязный физически и морально, готовый в любой момент угнетать все»

  від: Chulak
  13.01.2016 12:00
  Путін, використовуючи ту ж стару тактику, яку використовує кожен диктатор, коли його внутрішня економіка валиться: хоче відволікти людей від провальної економічної політики, що призвела до нинішньої кризи. У випадку Росії - вся економіка ґрунтується на нафті в 100 доларів за барель. Путін зосередився на «зовнішніх» загрозах для країни, з тим щоб розбурхуючи націоналістичний запал перемогти економічний занепад.
  У відповідь

  від: Прохожий Місто: Ужгород
  07.02.2016 22:01
  Порошенко, використовуючи ту ж стару тактику, яку використовує кожен диктатор, коли його внутрішня економіка валиться: хоче відволікти людей від провальної економічної політики, що призвела до нинішньої кризи. У випадку України - вся економіка ґрунтується на кредитах. Порошенко зосередився на «зовнішніх» загрозах для країни, з тим щоб розбурхуючи націоналістичний запал перемогти економічний занепад
  У відповідь

  від: Леонид Місто: Харьков
  13.01.2016 16:20
  Молодец автор. Все правильно разложил по полочкам, все прогнозы в точку. Путин в агонии, но беда в том, что зомбированное население рашки готово с радостью шагать в пекло за свои фюрером. Передохнут ведь и смрад с востока заставит зажать носы не только нам, но всему миру.
  У відповідь

  від: Тамара Місто: Чернігів
  02.02.2016 13:38
  Ви праві.Скоро знайдеться ще один путін,можливо,ще за нашого життя,і все повториться знову.Тільки тоді вони можуть врахувати свої помилки.Та й США,їх основний противник,може ослабнути(в усякому разі,так пророкують),тоді у них може вийти те,що не вдалось тепер.

  від: Роман
  12.01.2016 18:09
  Політика несвободи та ізоляції від прогресивного Заходу при Миколі Першому запустила тривалий процес деградації Росії, політика Путіна запустила незворотний процес розкладання Імперії. Тухлятину неможливо воскресити, її потрібно закопати або піддати очисному вогню. Тільки в цьому випадку є надія, що цей труп послужить "добривом" для можливої появи життєздатних пагонів абсолютно нової "прищепленої", "імунізованої" від тоталітарної зарази прогресивної держави.

  від: euvropeec3
  12.01.2016 16:46
  Я розумію та підтримую бажання демократичних країн світу на чолі з США зберегти людство від ядерної катастрофи. Але йти на поступки авторитарній Росії Путіна - значить все одно привести себе до знищення. Думка автора статті Віктора Каспрука про те, що РФ у разі застосування Путіним ядерної зброї буде знищенна за годину, безумовно, має сенс. Але при цьому не треба вважати, що на Землі збережуться умови для існування людей. Тому автору, мабуть, треба бути реалістом та не давати підстав всіляким троллям сміятися зі своїх самовпевнених, як у Путіна, тверджень. Особисто я також вважаю, що авторитарна Росія іде до занепаду, а, можливо, і до розпаду. Але ніколи не дозволяв собі категоричних заяв. Хоча би тому, що Росія - країна не передбачувана.
  У відповідь

  від: Максим Козаченко
  01.02.2016 17:26
  Я згоден із Вами. Нам- українцям треба завжди мати на увазі, що Росія -термоядерна держава і захищає свої економічні інтереси будь-яким способом. Росія ворог зараз Україні, але ж ворога ніколи не можна недооцінювати, аби зберегти Україні свій суверенітет. Думки автора, щодо ліквідації путінського режиму в Росії не мають під собою підстав, адже вмираючий цей режим через економічні санкції Заходу ніколи не піде з гуманітарних причин, У цього режиму є дуже велика підтримка російського народу, але головне - режим створив дуже міцну свою вертикаль влади і тому ніяких самостійних моральних думок не має у військових. Вони виконають наказ превентивного ( першого) ядерного удару по цілям в Європі та США, що є зараз прийнятою воєнною доктриною Росії . Після ядерної зими це може спричинити кінець існуванню людства де б ці бомби не зірвалися - в Росії, чи Європі і США. Тому ані Штати, ані країни блоку НАТО ніколи не порушать межу, коли режим Росії почне вмирати, або дії Заходу нашкодять економіці Росії до колапсу. На жаль Україна завжди була і є поперемінно об'єктом, а не суб'єктом в політичній боротьбі Штатів і Росії, тому українські інтереси і український суверенітет залежать від домовленостей Штатів і Росії - і це треба розуміти всім нам.
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ