27 червня 2016, Київ 05:10

  Політика

  Шість годин із шулером: про що могли домовитись Нуланд із Сурковим стосовно України

  Сурков міг отримати шанс поговорити про відсторонення від влади Путіна і врегулювання взаємин із Україною і Заходом

  Одне з гасел на «Марші миру» російської опозиції. Москва, 21 вересня 2014 року (ілюстраційне фото)
  Одне з гасел на «Марші миру» російської опозиції. Москва, 21 вересня 2014 року (ілюстраційне фото)
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Як на мене, треба зрозуміти одну просту річ. Якщо б російське керівництво відчувало б себе впевнено, ніяких зустрічей у Києві і в Піонерському не відбулося б. Навіщо постійному члену Ради безпеки Росії Борису Гризлову летіти до Києва і до пізнього вечора очікувати повернення президента Петра Порошенка з Тернополя, якщо Москва відчуває себе впевнено з точки зору позиції на Мінських переговорах? Навіщо Владиславу Суркову прилаштовуватись до перебування Вікторії Нуланд у Литві, спеціально летіти до Калінінграду і проводити багатогодинні консультації, якщо Москва в цьому не зацікавлена?

  Очевидно, що зацікавлена. Додамо до цього ще й відносно нове апаратне явище – конкуренцію між Гризловим і Сурковим за кураторство «українського напрямку». Гризлов може використовувати свій статус постійного члена Ради безпеки і особливі взаємини із Путіним та Патрушевим для перемовин із першими особами в Україні – починаючи з Порошенка. Сурков, в принципі, також може зустрітися з Порошенком, з яким він давно і добре знайомий. Але Сурков може провести багатогодинні консультації з американцями – на що Гризлов в принципі не здатний. Гризлов – виключно внутрішньополітичний гравець, зона можливостей якого вичерпується Росією і Україною. А для того, щоб виконати завдання Володимира Путіна і вирішити питання скасування санкцій проти Росії, потрібно контактувати з європейцями і американцями. З американцями – насамперед. Саме тому Путін проводить телефонну розмову з Обамою, Лавров збирається зустрічатися із Керрі, а Сурков спілкується з Нуланд. І це побачення з Нуланд – черговий доказ апаратної потрібності Суркова.

  Наступне питання – що Сурков може запропонувати своїй співрозмовниці? Адже Нуланд від нього потрібно небагато – щоб Росія виконувала Мінські угоди, простіше кажучи – забралася з Донбасу.

  Але для Росії – які б казки не розповідали Путін та інші російські керівники про свою відданість Мінським угодам – їхнє виконання починаючи з першого пункту є синонімом відмови від окупованої території. Росіяни – не ідіоти. Вони прекрасно розуміють, що наступного ж дня після зникнення з Донбасу російського окупаційного контингенту, всі розмови про особливий статус регіону будуть здаватися абсолютною дурницею, бо єдине, що відрізняє Донецьк чи Луганськ від Маріуполя, Одеси, Харкова чи Ужгорода – наявність в регіоні окупаційних військ і найманців. Зникнення фактору військового тиску – закінчення проекту «ДНР». А Путін поки що бажає цей проект зберегти.

  Помічник президента Росії Владислав Сурков (зверху ліворуч), президент Росії Володимир Путін (зверху праворуч), ватажок угруповання «ДНР» Олександр Захарченко (внизу ліворуч) та ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький (внизу праворуч)
  Помічник президента Росії Владислав Сурков (зверху ліворуч), президент Росії Володимир Путін (зверху праворуч), ватажок угруповання «ДНР» Олександр Захарченко (внизу ліворуч) та ватажок угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький (внизу праворуч)

  У цій ситуації Сурков може, звичайно, запропонувати Нуланд сценарій, який презентував у Києві Гризлов – сценарій імітаційної інтеграції Донбасу за умови фактурного збереження там проросійської банди Захарченка і Плотницького. Але Сурков прекрасно розуміє, що Нуланд такий сценарій не проковтне. Тому він мав повне право запропонувати їй кілька сценаріїв – суто імітаційний, імітаційний з елементами реальності та реалістичний. Імітація – це «вибори» під контролем банди і збереження «ДНР». Елементи реальності – вибори під міжнародним контролем за участю російських найманців і при консервації їхньої влади, але під формальною українською юрисдикцією. Реальність – це відхід з Донбасу і підготовка до евакуації з Криму. Ось такі варіанти – і можна послухати, що здатні американці запропонувати в разі реалізації кожного з них. Саме з такими відповідями Нуланд Сурков і повернувся до Путіна.

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського

  Якщо під час зустрічі в Піонерському Сурков і Нуланд мали можливість поспілкуватися на свіжому повітрі, у впевненості, що їхня розмова не підслуховується, Сурков міг отримати шанс поговорити про найбільш оптимальний для російської еліти і держави сценарій, який включає в себе відсторонення від влади Володимира Путіна і врегулювання взаємин із Україною і Заходом. Але до падіння нафтової ціни до 20 доларів за барель і початку розкладу Російської Федерації цей сценарій навряд чи буде реалізований.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції  На цю ж тему: 

  Чільні посадовці США і Росії обговорили без України український Донбас 15.01.2016
   Чільні посадовці США і Росії обговорили без України український Донбас

  Зустріч може свідчити про прагнення Кремля якнайшвидше позбутися хоч частини західних санкцій далі


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свободи з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював оглядачем «Незалежної газети», колумністом низки російських газет та інтернет-видань. Активно співпрацює з російськими, українськими, польськими, білоруськими та балтійськими ЗМІ. Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Олена
  20.01.2016 01:45
  Віталий.ви дуже правильно висловлютесь та моя родина цілком згодна з вашою думкою, ви молодчина ! Читамо ваши статті вже не один рік та дуже пишаємося вами.Хай Вам та Ваший родини щастить увпродовж усього року та на багато-багато рокік уперед.Слава Богу та Слава Українським Патріотам та тищ, хто щиро любить Україну та свій народ та хто хоча б щось робить корисне для держави.Дякуємо за чудовий та корисний матеріал

  від: Алекс
  19.01.2016 00:09
  Скасування санкцій для Ірану красномовно свідчить про
  подальші кроки з нейтралізації кремлівського миршавця.
  Крапка.

  від: Алекс Місто: Киев
  18.01.2016 14:31
  Ну вообще "мастера" втихую договариваться., Адепты "Византийской дипломатии" может скажут в какой стране мы завтра проснемся?
  У відповідь

  від: Мюллер
  19.01.2016 15:39
  Лично ты.в РФии, там где и сейчас. "Алекс"..

  від: Дмитро = вох
  18.01.2016 06:37
  Лена Moscow== Донбас та Крим це невідємна частина України скоше чи пізнійше при розподілі РФ повернуться в вільну демократичну єропейську Україну ,

  від: Анатолій Місто: Львів
  18.01.2016 01:19
  Владислав Сурков - насправді чеченець, Дудаєв Асламбек, син Андарбека. Він має на меті знищити Росію, помститись за руйнування вітчизни і загибель сотень тисяч чеченців, за їх депортацію в Казахстан.

  Для цього він досконало вивчив різного роду маніпулятивні теорії на кшталт пост-модернізму (правди нема - є точки зору і т.п. цинізм), ввійшов у довіру до царя і керує політикою РФ, зовнішньою і внутрішньою, навіваючи згубні для цієї держави рішення.
  У відповідь

  від: Анонім
  18.01.2016 14:21
  Россия - давно и есть Чечня. Только о-о-очень большая.
  Разве это не заметно???

  від: Віктор Місто: Одеса
  18.01.2016 01:18
  Дуже своєчасно з'явилася ця стаття - Как Саддам Хусейн пожал "Бурю в пустыне". Це для "анонімів та артурів" - Россія просто "допрыгалась", як "дострибався" у свій час Хусейн. І все, що зараз може Россія - це продавати у Москві сувенири "напівроздягнений Путін на ведмеді" на захисті загарбань Россійскої імперії...
  З тією різницею, що Саддама звалили силою, а Россійську імперію задавлять цінами на нафту і санкціями.
  До варварів - варварське ставлення.
  Да - так і з Саддамом також спочатку спробували домовлятися - ну не одразу ж була "Буря у пустелі"!

  від: Анонім
  18.01.2016 00:20
  Господин Портников.Виктория Нуланд сказала на встречи с Сурковым :что Президент США Барак Обама выдал Указ о выводе защитников демократии Америки с территории Украины .

  від: Сергей Пригара
  17.01.2016 23:23
  Переговори з Кремлем виглядають не прозоро, але дії і позиції партнерів України більш привабливі, професійні і час працює на них. Донбас і Крим ніхто ні про що не питає через недорозвиненість політичної системи, імпортний правлячий режим, відсутність свободи слова та громадської думки. Їх загарбанням і зачисткою здатна займатися лише одна країна. У сучасному вигляді і становищі вони Україні не потрібні. Що стосується Путіна, то розплатиться за фокуси йому нема чим. Краще що можна для нього припустити − не очікуючи нового мавзолею спробувати зникнути з політичної сцени разом з Асадом в результаті якогось геополітичного компромісу і залишити своїм шанувальникам сумнівну спадщину.

  від: Аблай
  17.01.2016 20:21
  Как видно из комментариев, Русской улице Путина уже просто нечем крыть. У них теперь не получается ни братства со славянской Украиной, ни реальной торговли с ЕС(особенно в части углеводородов). Крайне важно использовать все их самые слабые стороны в будущих переговорах по размену части украинских оккупированных территорий. У них всё равно уже не осталось никаких идей и аргументации. Всё, на что они способны - только выливать свою жёлчь в украинском интернете. Причём на Радio Свобода. А это доказывает их полную несостоятельность и неспособность к самопожертвованию за идеалы своего русского мира. Вернее, мирка. Не трогайте их. Пусть они полностью осознают свою убыточную ущербность. Как видно они явно не готовы ответить за свои прошлые слова, заявления и проступки. И они прекрасно понимают что те, у кого действительно руки по локоть в мусульманской и Украинской крови - готовы к самым неожиданным действиям, лишь бы не отвечать по Закону. Вот ты, как там тебя, Владимир из Пусь?
  У відповідь

  від: Артур Місто: Харьков
  18.01.2016 08:27

  "Пусть они полностью осознают свою убыточную ущербность (?)...Вот ты, как там тебя (?), Владимир из Пусь?" Бессмысленный трафаретный набор примитивных инвектив. С таким стилем изложения зарубежному и до сих пор отчего-то русскоязычному п-ну сетевому Албаю вполне можно претендовать на высокий титул Альтер-эго мистер Портник ов. --- Шануйте нарештi мову, п-не А., вона досить легка для вивчання та засвоення. Це ж не е мова японська чi казахська. Вправним агиткиборгам без мови нiяк не можна-- - А что до вашего комариного жужания в сторону известного зарубежного политика, то вы уподобляетесь подростку из футбольно-фанатской уличной толпы, дикие вопли, гримасы и скачки которого - единственный доступный ему способ самовыражения. С позволения сказать.
  У відповідь

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  19.01.2016 19:10
  Артур, Путин подвёл всю Россию. Мне вас не жаль. Дело не в чувствах, а в новых возможностях для новых игроков, иншаЛлаh, для наших новых братьев и сестёр. Только одна санкция США(Первой Экономики Мира) на запрет экспорта российских углеводородов в ЕС - развалит экономику самой огромной, сырьевой страны мира. Но это нам никак не вредит, наоборот - это прекрасный шанс для всей языческой Азии за счёт резко упавших цен на российские ресурсы стать частью нашей Семьи Авраама(Мир ему). Артур, вы верующий человек? Путин до сих пор не построил всю необходимую инфраструктуру на Китай. А это отдельная строка разговора. Заберут рынок ЕС - поставят крест на России. Всё. ЗВР растает в 20-30 раз быстрее. Потом начнут вспоминать все грехи русской улицы. Око за око, зуб за зуб. Это всё Библейские принципы.

  від: Анонім
  17.01.2016 13:53
  Наверняка многие помнят, кто такой Владислав Сурков.
  Киев инкриминирует Суркову личное участие в снайперской стрельбе на Майдане, другие тайные операции плаща и кинжала, «серое кардинальство» и т.п.
  И вот, внезапно, тайно, в лучших традициях ЦРУ, с ним встречается высокий представитель Госдепа. Да не просто, а одна из активных сторонников Майдана. Налицо произошло активное сближение позиций Москвы и Вашингтона в деле минских договорённостей.
  Киеву следует просчитывать варианты и держать ухо востро. События предстоят неординарные.
  Вашингтон «слил» Украину. И это уже свершившийся факт.
  В историю это войдет, как "Пионерский сговор".
  Кого там после "Мюнхена" делили?!
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  Актуальне фото
  Найбільший кримськотатарський прапор у світі (6 на 39 метрів) під час відзначення Дня кримськотатарського прапора. Київ, майдан Незалежності, 26 червня 2016 року

  Найбільший кримськотатарський прапор у світі (6 на 39 метрів) під час відзначення Дня кримськотатарського прапора. Київ, майдан Незалежності, 26 червня 2016 року

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ