26 червня 2016, Київ 09:13

  Політика

  «Кулуарщина»

  Як готувалася відставка уряду і хто брав участь у перемовинах напередодні. Головні неанонсовані події в Адміністрації президента розгортаються пізно ввечері та вночі

  У вівторок вся країна була прикута до екранів телевізорів – там показували реаліті-шоу під назвою «Відставка прем’єр-міністра». Політичну кулю в лоб Арсенію Яценюку мав випустити саме парламент – після заслуховування звіту уряду реформаторів.

  Цим подіям передувала ціла низка гучних заяв, викриттів та взаємних обвинувачень, однак в останній – вирішальний – момент у Верховній Раді банально забракло голосів: депутати визнали роботу уряду незадовільною, проте відправити у відставку Кабінет міністрів не змогли – не вистачило 32 голоси.

  Народні депутати одразу назвали події 16 лютого спланованою та вміло зрежисованою виставою, підготовленою та погодженою на найвищому рівні – між Петром Порошенком та Арсенієм Яценюком. За лаштунками цієї вистави – підтримка олігархів, зрада політичних соратників та підкилимні домовленості між людьми, які ще вчора були затятими ворогами.

  Про те, як готувалася відставка уряду і хто брав участь у перемовинах напередодні, – у спеціальному репортажі з-за лаштунків української політики.

  Вечір перед звітом уряду. Кабінет міністрів України. Близько восьмої вечора сюди з’їжджаються депутати «Народного фронту». Не у парламенті, а саме тут – де кабінет прем’єр-міністра – очікується засідання їхньої фракції. Зустріч тривожна. Наступного дня у Верховній Раді голосування за відставку уряду Арсенія Яценюка.

  Депутат Олег Кришин приїжджає на «Мерседесі», якого немає в його декларації, зате в ній записаний теплохід під назвою «Беркут».

  Депутат Пашинський прибуває на одному з двох задекларованих «Мерседесів». Позаду машина з написом «Охорона».

  Народний депутат Антон Геращенко приїжджає на автомобілі свого друга.

  «Це автомобіль товариша. Я оренду взяв. У декларації все буде відображено», – запевняє він.

  О восьмій вечора, коли усі депутати зібралися на зустріч з Арсенієм Яценюком, з’ясувалося, що самого прем’єра немає. Він поїхав до інших депутатів, які прийшли не в Кабінет міністрів, а в Адміністрацію президента.

  Утім, залишеним депутатам у Кабміні, виявилося, є чим зайнятися і без прем’єра. Писати закони.

  «Ви знаєте, скажу, дивовижну історію – ми на фракції обговорюємо законопроекти. І законопроекти ми обговорюємо спочатку проекти, які будуть розглядатись, а вже потім політичну ситуацію», – запевняє народний депутат Вікторія Сюмар. Хоча й погоджується, що засідання фракції має відбуватися в парламенті.

  Тим часом в Адміністрації президента – теж не в парламенті – засідає фракція «Блоку Петра Порошенка». І Арсеній Яценюк приїхав сюди, щоб переконати найчисленнішу – президентську – фракцію не голосувати за його відставку.

  Перед Адміністрацією президента чимало журналістів спостерігають за тими, хто заходить. Згодом знімальна група програми «Схеми» помітила, що впливові особи віддавали перемогу чорному входу до офісу глави держави.

  Близько десятої вечора депутати з фракції «Блоку Петра Порошенка» почали роз’їжджатися.

  Кажуть, прем’єр їх не переконав і будуть голосувати за недовіру до уряду.

  «Фракція ухвалила рішення за визнання діяльності уряду незадовільною. І якщо це рішення набере 226 голосів, то голосувати за відставку уряду», – розповів депутат Костянтин Усов, який зміг на 625 гривень на місяць жити впродовж року до того, як стати депутатом, відповідно до декларації.

  Вже наступного дня з’ясувалося, що депутат Усов не голосував за відставку уряду Яценюка.

  Відразу після вечірніх відвідин Адміністрації президента прем’єр-міністр знову повернувся до свого робочого кабінету в Кабмін, де зустрівся з депутатами, які на нього чекали.

  Але спілкувався з ними прем’єр недовго – уже близько десятої вечора, через годину після візиту до президента Арсеній Яценюк знову повертається до Петра Порошенка. Тоді, коли уже депутатів від «БПП» не було.

  Другий приїзд Яценюка з чорного входу до Адміністрації президента напередодні звіту уряду
  Другий приїзд Яценюка з чорного входу до Адміністрації президента напередодні звіту уряду

  Головні неанонсовані події в Адміністрації президента розгортаються пізно ввечері та вночі.

  За п’ять хвилин до приїзду Арсенія Яценюка із чорного входу до Порошенка заїхала Юлія Тимошенко, лідерка фракції «Батьківщина».

  Автомобіль із Юлією Тимошенко заїжджає з чорного входу до Адміністрації президента майже одразу після другого приїзду Арсенія Яценюка
  Автомобіль із Юлією Тимошенко заїжджає з чорного входу до Адміністрації президента майже одразу після другого приїзду Арсенія Яценюка

  Згодом Юлія Тимошенко пояснила, що вона робила вночі у президента: писала закони.

  «Насправді ми узгоджували безвізові закони, які, на жаль, не були настільки доскональними, хоча ми розуміємо – нам потрібні закони, які забезпечують безвізовий режим. І тому президент вночі зібрав робочу групу, зібрав фахівців з інших фракцій – доопрацьовували чотири законопроекти», – пояснила вона.

  За її словами, ці закони про безвізовий режим «не мали шансу пройти навіть у першому читанні, оскільки вони були урядом підготовлені неякісно, настільки вони порушували всі норми Конституції». Вночі їх доопрацьовували, за словами Юлії Тимошенко, аби встигнути, адже за них у Верховній Раді голосувалися першими.

  На запитання, чому лідерка фракції «Батьківщина» заїжджає через чорний вхід, вона відповіла: «Це не чорний хід, ми завжди заїжджаємо через цей вхід. Усі лідери фракцій мають право доступу до цього в’їзду. Це той шлях, яким ми заїжджаємо постійно».

  Юлія Тимошенко залишила будівлю Адміністрації президента за 40 хвилин. Майже одночасно із автомобілем Ігоря Кононенка, близького соратника та бізнес-партнера Петра Порошенка. Обидвох серед іншого поєднує сусідство земельних ділянок біля Києво-Печерської лаври, які вони отримали за безцінь завдяки махінації, відповідно до розслідування програми «Схеми».

  Ігор Кононенко виїжджає із офісу глави держави
  Ігор Кононенко виїжджає із офісу глави держави

  Ігор Кононенко і досі залишається впливовою особою в державі.

  Попри те, що Кононенко тимчасово змушений був скласти повноваження заступника керівника фракції «Блоку Петра Порошенка» – це сталося після того, як міністр економрозвитку Абромавичус звинуватив його в політичному тиску, – він і далі присутній на важливих перемовинах у президента. Зокрема і цієї ночі. Проте нічні перемовини Ігор Кононенко не коментує.

  Разом із Тимошенко та Ігорем Кононенком через чорний вхід Адміністрації президента вдруге за вечір виїжджає авто прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

  За якийсь час замість них на Банкову приїде їхнє оточення.

  Так, із центрального входу зайшов соратник Юлії Тимошенко – депутат Сергій Власенко.

  Народний депутат фракції «ВО «Батьківщина» Сергій Власенко запевняє, що вночі до Адміністрації президента прийшов поговорити про закони
  Народний депутат фракції «ВО «Батьківщина» Сергій Власенко запевняє, що вночі до Адміністрації президента прийшов поговорити про закони

  «Запросили подискутувати по завтрашньому так званому безвізовому пакету. Ну завтра ж хочуть голосувати», – пояснює він мету свого візиту на запитання журналіста.

  Тим часом із чорного входу заїхав автомобіль близького соратника прем'єра Арсенія Яценюка – Андрія Іванчука.

  Раніше Іванчук був помічений в одній машині із олігархом Ігорем Коломойським, співвласником «ПриватБанку» та власником низки телеканалів, серед яких телеканал «1+1».

  Наступного дня ми запитала в Андрія Іванчука про мету його нічного візиту до Адміністрації президента.

  – Пане Іванчук, скажіть, що робив прем’єр-міністр о 2-й ночі?

  – Де?

  – В Адміністрації президента. І Ви чим там займалися?

  – Я не займався нічим. А прем’єра треба запитати, він зараз прийде до парламенту.

  – А Ви хіба не були вчора вночі?

  – Вчора не був.

  Автомобіль прем’єра із супроводом приїжджав тієї ночі ще один раз, вже втретє. Близько першої ночі.

  Депутата з пропрезидентської фракції Мустафу Найєма обурила інформація про те, що були якість перемовини уже після засідання фракції «БПП» у президента.

  «Арсеній Яценюк, перебуваючи в Адміністрації президента, ламає всю систему парламентаризму, намагаючись отримати гарантію свого прем’єрства особисто в президента. Вони домовляються», – каже він.

  Водночас, досвідчений політик Юрій Луценко, керівник фракції «БПП», чиє авто теж виїхало тієї ночі від президента, нічого особливого в кулуарних перемовинах на Банковій не вбачає.

  «Адміністрація президента – це орган, який має спілкуватися з усіма чинними політиками, а тим більше з урядовими… Адміністрація президента в будь-якій країні спілкується з чинним політиками і тим більше з чинними урядовцями. І підозрювати в цьому щось лихе не варто. Тому, чому це було пізно – доповідаю: в суспільстві вже два роки забули про кортежі президента, які перекривають дорогу. Президент працює до четвертої ночі. А ті, кого він запрошує, приїжджають до нього дійсно пізно вночі», – пояснив він.

  Автомобільна активність з чорного входу Адміністрації президента спостерігалася до пів на третю ночі.

  Час ікс для уряду Яценюка

  День звіту уряду. Входи до Верховної Ради заставлені люксовими автомобілями. Народні депутати приїхали послухати звіт уряду і визначитися, чи відправляти його у відставку

  Після Революції гідності – це вже другий уряд Арсенія Яценюка. За 14 місяців роботи він запам’ятався млявими реформами, політичними впливами і корупційними скандалами, в які потрапила частина міністрів Яценюка.

  Далі – звіт уряду.

  Критика роботи Арсенія Яценюка лунає практично від усіх фракцій. Опозиціонер Вадим Рабинович приносить наручники у залу для уряду.

  Опозиціонер Вадим Рабинович приніс наручники для уряду
  Опозиціонер Вадим Рабинович приніс наручники для уряду

  І хоч здавалося, що усе йде до відставки, під час звіту Арсеній Яценюк та міністри були спокійні й усміхалися.

  Міністри у день звіту уряду у Верховній Раді почуваються бадьоро
  Міністри у день звіту уряду у Верховній Раді почуваються бадьоро

  Схоже, вночі прем'єру таки вдалося домовитися.

  В якусь мить прем’єр прийшов просто до крісла спікера, щоб довго про щось поговорити.

  Неодноразово Арсеній Яценюк і голова Верховної Ради Володимир Гройсман, соратник президента, – у залі спілкувалися по телефону, дивлячись один на одного.

  Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та голова Верховної Ради Володимир Гройсман, не криючись, говорять по телефону, дивлячись один на одного
  Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та голова Верховної Ради Володимир Гройсман, не криючись, говорять по телефону, дивлячись один на одного

  Трапилася дивна річ. Ті самі депутати, які голосували за незадовільну роботу уряду, утрималися від голосування за його відставку.

  Ось соратник Яценюка – Андрій Іванчук цього дня говорить із депутатом з фракції «Воля народу» Олесем Довгим, екс-соратником колишнього мера Києва Черновецького. Хоча фізично під час голосування він у залі, але електронна система показує його відсутність. Це, імовірно, означає, що цей депутат витягнув свою картку з гнізда голосування.

  Ігор Кононенко цього дня спілкується з депутатом зі своєї фракції Григорієм Шверком. Він – колишній топ-менеджер бізнесмена та глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Депутат Шверк стане одним із 39 депутатів, які визнали роботу уряду незадовільною, але не голосували за його відставку.

  Так, наприклад, крім Шверка, утримався під час голосування депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Недава – близький соратник регіонала під санкціями Іванющенка.

  На запитання журналіста «Схеми» він відповідає не охоче.

  – Давайте наступного разу? Я спізнююся просто.

  – Скажіть, будь ласка, чому Ви не голосували за недовіру уряду?

  – Я вам… Я відповім на всі запитання, просто спізнююся, незручно.

  – Двома словами, чому?

  – Та відповім я... Двома словами не відповіси. Тим паче я голосував.

  – Голосували?

  – А ви дивіться.

  Віталій Хомутиннік, співголова депутатської групи «Партія «Відродження», у день голосування за відставку уряду не міг чітко сказати, як вони будуть голосувати.

  Групу Хомутинніка у ЗМІ вважають наближеною до олігарха Ігоря Коломойського. Сам Хомутинник називає його бізнес-партнером.

  Зрештою група Хомутинніка у повному складі відмовилася голосувати за відставку уряду.

  – За все ми не голосували, бо це все політичний фарс.

  – Вас повністю задовольняє робота Яценюка?

  – Нас взагалі не задовольняє.

  – Але ви не голосували за відставку.

  – Не голосували ні за які рішення.

  Після голосування до депутата Ігоря Котвіцького, бізнес-партнера та близького соратника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, починають підходити депутати, щоб його привітати.

  Олігарх, який каже, що збанкрутував, – Сергій Тарута – таке голосування називає спланованою грою.

  «Для всіх зрозуміло була спланована гра по визнанню незадовільної роботи. А коли треба було голосувати за відставку – всі як миші, пацюки порозбігалися. Зрозуміло, що це була домовленість Банкової і Грушевської», – визнає він.

  Через два роки після Революції гідності, кулуарні домовленості, а не прозора публічна дискусія залишаються в Україні вирішальними при ухваленні рішень у великій політиці. 


  Сергій Андрушко

  Сергій Андрушко - журналіст програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та Першого Суспільного телеканалу України  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Аблай
  22.02.2016 17:21
  Уж поверьте на слово. Ваш покорный слуга, прождал больше двух лет, пока не вывел на свои вопросы одну ярую оппозиционерку, ОППОЗИЦИОНЕРКУ(женского рода), которой кидали подозрения в сотрудничестве с ФСБ, а она всё отрицала. Потом снялась в обнажённом виде для рекламы своего(?), якобы оппозиционного журнала. А потом просто и "тупо" спалилась. А мои вопросы по поводу ЕАЭС(ЕврАзЭс) на их форуме, где я терпеливо терпел целых несколько месяцев подкаты троллей, дали свой результат. Как раз пришли два видных казахских националиста/патриота/мусульманина, после чего мои анти-евразэсовские вопросы просто стёрли. А потом и всю онлайн-конференцию, куда я не поленился дозвониться и пригласить ребят на более достойный ресурс. Вот так вот, Ахан. Никогда не недооценивай своего противника. Если предателем окажешься ты, тогда не обижайся. А если Вы честный человек с европейскими взглядами - тогда делайте ещё больше.

  від: Аблай
  22.02.2016 17:20
  Атан, Русские тролли могут быть недалёкими, но у них превосходство в кибератаках и "редактировании" комментарии. Только что "подкорректировали" мой комментарий к статье Ахмеда Агамызды Закаева. "Третий шаг - всем оставшимся мусульманкам мусульманских республик РФ", а я писал "Третий шаг - всем оставшимся мусульманам мусульманских республик РФ". Как говорит Путин: почувствуйте разницу. И не нужно их тут всех отмазывать, если не хотите сами встать под подозрение. Атан, Вы используете программное обеспечение на Радio Свобода, чтобы Вас не было "видно"?
  P.S.
  В любом случае, смотрите сами. Сейчас начался новый период политического кризиса в Раде, а значит нужно отслеживать все, абсолютно все мнения в Укрнете. Не важно, записной патриот, "участник Майдана" или специально глупый пророссийский тролль, оттягиваюший на себя внимание. Вон уже Тимошенко как бурно отреагировала. 112 канал внимательно читает все наши комментарии. А это значит что Радio Свобода уже задаёт тон "конкурентам".

  від: Атан Місто: Одесса
  22.02.2016 14:19
  Аблай, в Украине война и самая активная часть общества сейчас в АТО, российских троллей очень видно и их комменты обычно тупые и недалёкие, очень редко встречаются умные враги, так что не предавайте им очень большого значения; гараздо страшнее, когда наши государственные мужи говорят на каждом шагу " Слава Украине", а сами разворовывают государство. Если народ будет жить достойно, то у троллей не будет ни одного шанса. Я понимаю, что Вы в первую очередь патриот своей страны и понимаете, что без независимой Украины у казахов мало шансов быть свободными от кремля. Наверно не случайно, первые погибшие на Майдане были армянин Нагоян и белорус Жизневский.

  від: Аблай
  22.02.2016 11:23
  Я вообще казах, Гражданин Казахстана. Почему я должен быть большим патриотом Украины, нежели чем все эти унылые Русские тролли? Если украинцы берут на себя ответственность и двигают медийное поле в пользу всей Украины, то это огромная перемога всем сотрудникам АТО и СБУ.
  P.S.
  Атан, вот я сейчас отойду на некоторое время от дел, а Вы все можете посмотреть как сильно изменится(не говоря уже изменится) "информационная политика" известной стороны-агресора. Кремль ни в коем случае не может себе позволить потерять информационное влияние как в Украине, так и тем более в Казахстане(две страны, от которых так сильно зависит их общее самочувствие). Вы знаете как их давить, в чём их слабые места, все их прежние грехи и преступления. Так почему тогда не работаете? Это относится не к троллям, а к нормальным Украинским гражданам, которые хотят жить. В Европе.

  від: Аблай
  22.02.2016 11:19
  Атан, дело не в Вас как в комментаторе, а в политической апатии украинского Громадянства, которое своим бездействием позволяет всем этим пророссийским троллям и формировать свою повестку дня на Радio Свобода. Раз они формулюют повестку дня на RFE, то что тогда они вытворяют на внутренних Украинских СМИ? Я вот этого только не могут понять. У каждого человека есть имя, фамилия и отчество. В крайнем случае есть страница на ФБ(у меня принципиально нет никаких завязок в соцсетях), через которые можно определить соотношение жизненной позиции человека с теми или иными, его комментариями. Но пока вы все молчите, пока не называетесь в полный рост - российские тролли действуют. А кто знает, пока они здесь совершают свой отвлекающий манёвр, что делают остальные Российские спецслужбы в Украине?

  від: Атан Місто: Одесса
  22.02.2016 00:37
  Аблай, мои откровенные комментарии не всегда печатают, поэтому мне иногда приходится недоговаривать. А по поводу цены на газ там отдельная история;Тимошенко этот договор заключала во время газовой войны с Россией, уже в некоторых странах Европы в разгар зимы не хватало газа, наша газотранспортная система работала в особом режиме и был вопрос сколько в этом режиме она сможет дальше работать, Ющенко отказался решать этот вопрос и поехал кататься на лыжах в Карпаты. На газовом рынке была компания РОСУКРЭНЭРГО и в то время от этой компании кормился Фирташ, люди к нему приближённые и руководство Украины во главе с Ющенко. Заключая договор с Москвой Тимошенко добилась ликвидации этой компании РОСУКРЭНЭРГО. Договор для Украины по газу она подписала нормальный с нормальной ценой, но Фирташ, вся его братва, Ющенко, вся его братва лишились очень серьёзных доходов и все последующие репрессии в отношении ЮВТ-месть за ликвидацию этой компании, посадили её в тюрьму тоже за это... Тимошенко ещё и газ этой компании перевела на балланс государства, Янукович, когда пришёл к власти отдал этот газ Фирташу. Тимошенко в своей предвыборной компании заявляла, что в Украине не будет олигархов, а все олигархи станут просто бизнесменами, олигархат это хорошо запомнил...
  У відповідь

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  22.02.2016 23:23
  Русские в принципе не могли не сломать Украину, чтобы обеспечить своей газовой(и нефтяной) экономике стабильный уровень роста. А им активно подыгрывали немцы, которые по результатам 2МВ остались без своих заморских колоний, читай без сырьевых поставок в эту индустриальную(не постиндустриальную) страну, первую экономику Еврозоны. Никто ведь там не живёт одним днём, а путинская Россия запросто брала у назарбаева наш газ за копейки на границе и уже перепродавала его с сумашедшей наценкой на европейском рынке.
  У відповідь

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  22.02.2016 23:22
  Весь расклад стоит в том, чтобы Кремль удерживал свой рынок в Европе, а потом у них крыша поехала, скворечник продуло от таких шальных прибылей. Вся газовая инфраструктура, доставшаяся Газпрому от СССР, была построена сугубо и только на Европу. Это и есть суть их экономической политики, которая незаметно переросла в банальный газовый шантаж. В политические игры Путлера. В сближении РФ с европейскими компаниями и корпорациями, которые начали переносить частину своего производства в технологически отсталую Россию. А потом, когда им стало не хватать русского рынка - создали ЕАЭС, в котором через нереальную растаможку закрыли рынок лоховатого назарбаевского Казахстана для конкурентов. Вот так вот газовая труба в Европу стала источником/джерелом политических убийств, отравлений и просто информационной травли в постсоветском Казахстане.
  У відповідь

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  22.02.2016 23:20
  Атан, смотри какие силы ты разбудил. Конечно же им всем, имеется в виду умных пророссийских комментаторов(не исключая и Вас, Атан, кровь из носа нужно недопустить массового перехода на формат фэйсбука всех комментариев в Укрнете. Поэтому и давят цифрами и фактами. Юлия Володимировна уже сорвалась на эмоции, а значит она превратилась в первый предмет манипуляции со стороны третьих, читай анонимных лиц. По газу всё намного проще, стояла цена в 50$ за кбм., а потом кому-то в Кремле пришла гениальная идея раскачать европейский рынок, а между делом повысить цену на "украинский" газ. Они же там совсем берега попутали, Миллер вообще, на волне триллионных прибылей, стал пропонувать цену на газ для Европы(хоть он и не говорил что для Европы, а официально вытащил глобальные "расценки") до 750-1000 и даже до 1 500$ за кбм.
  У відповідь

  від: Анонім
  22.02.2016 21:22
  3. Согласно разделению обязанностей Юля, а не Ющ, отвечала за экономику, в т.ч. за Нефтегаз, хоть по неведомым мне причинам Ющ писал директивы по ходу согласования цены, но в любом случае, Юля с ними НЕ СПОРИЛА! Еще весной 2008 украинские эксперты прогнозировали, что нужно готовится к МИРОВОЙ цене - 320 долл., Газпром предлагал весь год 250, Ющ требовал 215, с этим доехали до 31.12.2008, когда Газпром выставил ультиматум - 320, т.е. в общем то - МИРОВУЮ цену. Если Юля была УМНОЙ и ПАТРИОТКОЙ, если она могла подписать договор без Юща, как это и случилось позже, то что она делала весь 2008, почему не отдалась за 250 или хотя бы 320, а проволынила 3 недели после крайнего срока и подписалась на 450, да еще на 10 лет? Почему хотя бы не обличала Юща за его директивы?
  4. Насчет борьбы Юли с олигархами характерен "возврат Днепроэнерго народу", кончилось тем, что у Ахметова остался весь оспариваемый Юлей кусок акций, просто на решающее заседание суда представитель государства тихо не явился.
  У відповідь

  від: Анонім
  22.02.2016 21:08
  .2. Росукрэнерго имела 50 % участия Газпрома, а Фирташ был подставным лицом для обналички Ющом и Путиным дохода. Незаконный арест этого газа непременно кончился бы проиграшем, де факто это - кредит под высокий процент, который Ющ с дуру поддержал, как средство давления на Россию в подготовленной газовой войне, о начала которой 1.01.2009 Ющ и Юля СОВМЕСТНО радостно объявили по ТВ. Далее "внезапно" выяснилось, что юридически и политически Ющ (возможно, вместе с ТЮ, а может и без нее) крепко просчитался, Россия начала требовать юридически обоснованного, но технически невозможного маршрута транзита, а Европа завопила, что на все плевала, кто прав, а кто нет и Юща убьет, если не будет качать, после чего Юля махнула хвостиком и на радость Европе подписала дикую кабалу, заранее ею согласованную с Пу, в результате чего, не исключено, уже летом сего года Стокгольм присудит Украине миллиардов 20 штрафа, т.е. из умеренного дефолта, имеющегося сейчас, загонит в вечный.
  У відповідь

  від: Анонім
  22.02.2016 20:59
  Начнем с конца:
  1. За кабальный договор с Россией на закупку газа Юля НЕ СИДЕЛА!!! См. реестр судебных решений - она присела совершенно логично за то, что при заключении контракта на транзит в 2009 российского газа обманула фальшивым решением Кабмина Дубину, который поэтому подписал стоимость прокачки на уровне 2008, хотя стоимость газа, используемого для этого, поднялась на 200 млн. долл., которые Юле и вменили за самоуправство, потому что по межгосударственному соглашению цену прокачки каждый год устанавливает именно Кабмин, а не глава Кабмина или Нафтогаза и эта цена должна покрывать издержки, т.е. повышение затрат автоматом влечет повышение цены. На самом деле в данном случае Юля стала жертвой своей наглости и безграмотности, потом что Пу ей легко дал бы повысить стоимость транзита, если бы она еще дальше "подвинулась" в цене газа для Украины на 20 лет.

  від: Аблай
  21.02.2016 15:36
  Ну и политичные интриги "третьих" сил: СБУ, олигархов и ФПГ, которые также стараются влиять на ситуацию, через своих троллей(в том числе и политических), при этом справедливо полагая что всё равно всё спишут на клятый Русский. Они ведь тоже не ангелочки с крылышками. Устраивает ли их данный ход, развитие ситуации? Если и устраивает, то очевидно что не всех. Подсчитывается каждый комментарий, в том числе и мой, рассчитывается время, подача материала, подводят разных ведущих, которых мы принимаем, або ни. Это сложная работа, Атан. Ты ведь наверняка здесь не просто так. Почему вы все не комментируете в открытую? Кого боитесь? Бояться уже поздно. На Украину вже напали. Пошли смерти, инвалидности и ранения. ВПЛ. Но украинские(?) комментаторы предпочитают не светиться.. Говорите от своего, собственного имени и критикуйте хоть кого. В этом весь залог Успеха. Критикуя - предлагай.

  від: Аблай
  21.02.2016 15:30
  Только русские тролли уже всё проиграли. Все их методы(с которыми я знаком) рутинны и шаблонны. Поэтому и нет их драйва и задора. Тимошенко превращается в такую же фигуру, учитывая свой срок, который отсидел и Луценко. Но Юрий Луценко не выбивал для Украины такие огромные цены на русский газ. Он, не сочтите меня циником, честно отсидел за Украину. А Тимошенко нагрузила страну на многомиллиардные убытки. Десятки миллиардов долларов США, который ей до сих пор и не дают покоя.. Она не знает как отмазаться. Поэтому и нападает.

  від: Аблай
  21.02.2016 15:30
  Атан, знаете в чём различие между мной и всеми остальными критиками? Всё дело в том, что меня знают, а критики "кровавой хунты" Порошенко по сути прячутся за самыми разными именами и никами. Точно также и в Казнете. И если все эти ростролли(не исключая и вас, Ахан, чисто гипотетически) тянут свою линию на разлом по внутрипартийной линии БПП/Нарфронт, то значит они доставляют стране-агресору просто колоссальный убыток. Они ведь резину тянут не от своего лица, а старательно прячясь за самыми разными и изощрёнными схемами доставки своей "информации". Скрытой пропаганды. А попробуй заставь их всех говорить от своего отца. Да я просто уверен что даже здесь, на RFE, пишут через анонимайзеры и дзеркала. Захлёбываются своей пеной. Вот и вы, Атан, не можете что-то забыть. Скрытая реакция. Осторожность. Желание влиять на ситуацию.

  від: Атан Місто: Одесса
  20.02.2016 18:02
  Аблай, с уважением к Вам, Вы ещё не всё понимаете в украинской политике; посмотрите внимательно на фото, с кем во время процедуры отставки уряда разговаривает яценюк и предусмотрено ли это регламентом? Тимошенко не святая и хитрая, но она по сравнению с ними-белая и пушистая. Генпрокурором должен быть честный профессионал.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ