27 червня 2016, Київ 16:01

  Політика

  Останнє слово. Надія Савченко про Росію і «диктатора-самодура» Путіна

  «Я хочу, щоб весь цивілізований, демократичний світ зрозумів, що Росія – це країна третього світу з тоталітарним режимом і диктатором-самодуром»

  Надія Савченко. Архівне фото
  Надія Савченко. Архівне фото

  Українська громадянка, народний депутат України Надія Савченко, обвинувачена в Росії в причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі, оголосила сухе голодування після того, як у четвер, 3 березня, російській суд раптово зламав свій власний графік і замість останнього слова Надії оголосив перерву до 9 березня. Однак на публічній сторінці Надії Савченко у фейсбуці з’явився текст її «Останнього слова», з яким вона, як очікується, має намір виступити у російському суді вже 9 березня. До посту також прикріплені фотографії рукопису з промовою.

  Надія Савченко оголосила сухе голодування (відео)i
  X
  03.03.2016
  3 березня під час судового засідання суддя не дав Надії Савченко сказати останнє слово і оголосив, що судовий процес продовжиться 9 березня. (Відео Російської редакції Радіо Свобода)
  Останнє слово

  Я не визнаю ні вини, ні вироку, ні російського суду. У разі обвинувачувального вироку – апеляції не буде. Я хочу, щоб весь цивілізований, демократичний світ зрозумів, що Росія – це країна третього світу з тоталітарним режимом і диктатором-самодуром, в якій плюють на права людини і міжнародне право.

  Абсурдною є ситуація, коли ті, хто викрадає людей – піддає їх тортурам, потім ще й роблять вигляд, що мають право їх судити. Про який справедливий суд тут може бути мова? В Росії суду і слідства немає! Тут є фарс лялькових маріонеток Кремля і я вважаю абсолютно зайвим витрачати час свого життя на те, щоб брати в ньому участь!

  Тому апеляції не буде, а буде наступне: після вироку я продовжу голодовку ще на десять днів, доки вирок не вступить в силу і це, незалежно від перекладу вироку українською мовою, бо перекладом вони вміють довго час тягнути. Через десять днів я оголошу суху голодовку і тоді, в Росії є не більше десяти днів, щоб повернути мене в Україну, звідки викрали! І мене не хвилює, яким чином вони будуть це обґрунтовувати. Я чула про досить непогані здібності Петра Олексійовича Порошенка в дипломатії. Ну що ж, я сподіваюсь, що його дипломатичних здібностей вистачить на те, щоб в Росії домовитись з одним ідіотом... Адже він обіцяв моїй матері, що ще на травневі свята 2015 року я буду вдома.

  І поки за мене будуть торгуватися, життя мене буде покидати і Росія мене все одно поверне в Україну живою чи мертвою! Але поверне!

  І всі ці десять днів під воротами СІЗО буде день і ніч стояти моя сестра і буде чекати – випустять чи винесуть мене. Якщо ви її посадите – на її місце приїде і стане моя мати, їй 77 років. Ви і її посадите? Тоді на її місце стане моя подруга, мій друг, а за ними українець за українцем! І запам’ятайте – всіх вам сюди не запихнути! А поки мої співвітчизники будуть стояти, прості, чесні і порядні росіяни з навколишніх хат почнуть їм приносити гарячий чай, бутерброди і теплі ковдри, бо кожен з них розуміє, що на моєму місці може опинитися дитина кожного з них в цій в’язниці народів під назвою Росія!

  А отак починаються Майдани! А воно вам потрібно?! Ви ж боїтеся цього як вогню! Тому Кремлю краще повернути мене в Україну якнайшвидше і живою!

  А всьому світу із демократичними цінностями краще вчасно усвідомити уроки історії і згадати, що свого часу Європа була толерантною з Гітлером, Америка не була досить рішучою і це призвело до Другої світової війни. Путін – це тиран з імперським замахом і комплексами Наполеона і Гітлера разом взятих. А ведмідь людяної мови не розуміє, він розуміє тільки мову сили. Тому, якщо ми не станемо більш рішучими і не визначимо вчасно вірні пріоритети, то будемо скоро мати Третю світову війну.

  Я тепер, вже як політик, більше не подам руки Росії на політичній арені. Дуже не з руки подавати руки тому, хто тримав тебе в наручниках, а твій народ – в кайданах. Але приймаючи кожне своє політичне рішення, я завжди буду думати, як воно аукнеться на простому народові, як України так і Росії. Бо в Росії, не дивлячись ні на що, все ж є багато чесних, порядних, добрих і нещасних людей.
  Текст останнього слова Надії Савченко російською мовою

  Последнее слово

  Я не признаю ни вины, ни приговора, ни российского суда. В случае обвинительного приговора – апелляции не будет. Я хочу, чтобы весь демократический, цивилизованный мир понял, что Россия – это страна третьего мира с тоталитарным режимом и диктатором-самодуром, в которой плюют на права человека и международное право.

  Абсурдной является ситуация, когда те, кто похищают людей – подвергают их пыткам, потом еще и делают вид, что имеют право их судить! О каком справедливом суде здесь может идти речь?! В России нет суда и следствия! Здесь есть фарс кукольных марионеток Кремля. И я считаю абсолютно лишним тратить время своей жизни на то, чтобы брать в нем участие!

  Поэтому апелляции не будет, а будет следующее: после приговора я продолжаю голодовку еще на десять дней, пока приговор вступит в силу, и это независимо от перевода на украинский язык, потому что им они тоже умеют очень долго тянуть время. Через десять дней я объявляю сухую голодовку, и тогда у России есть не более десяти дней, чтобы возвратить меня в Украину, откуда похитили! И меня не волнует каким образом они будут это обосновывать! Я слышала о довольно неплохих способностях Петра Алексеевича Порошенко в дипломатии. Я надеюсь, что его дипломатических способностей хватит на то, чтобы договориться в России с одним идиотом, ведь он обещал моей матери, что я еще на майские праздники 2015 года буду дома.

  И пока за меня будут торговаться, жизнь меня будет покидать и Россия меня все равно вернет в Украину – живой или мертвой, но вернет!

  И все эти десять дней под воротами СИЗО будет день и ночь стоять моя сестра, и будет ждать – выпустят меня или вынесут. И если вы ее посадите, на ее место придет и станет моя мать, ей 77 лет, вы и ее посадите? Тогда на ее место станет моя подруга, мой друг, а за ними украинец за украинцем! И запомните – всех вам сюда не запихнуть! А пока мои соотечественники будут стоять, простые, честные и порядочные россияне с ближайших домов начнут им подносить горячий чай, бутерброды и теплые одеяла, потому что каждый из них понимает, что завтра на моем месте может оказаться ребенок каждого из них в этой тюрьме всех народов под названием Россия!

  А вот так начинаются Майданы! А оно вам нужно?! Вы же этого боитесь как огня! Поэтому Кремлю лучше вернуть меня в Украину чем скорее и живой!!!

  А всему миру с демократическими ценностями лучше вовремя усвоить уроки истории и вспомнить, что в свое время Европа была толерантна с Гитлером, а Америка не была достаточно решительной и это привело к Второй мировой войне. Путин – это тиран с имперскими замашками, комплексами Наполеона и Гитлера вместе взятых! А медведь человеческого языка не понимает, он понимает только язык силы. Поэтому, если мы не станем более решительными и не определим вовремя правильные приоритеты, то будем скоро иметь Третью мировую войну!

  И я, теперь уже как политик не подам руки России на политической арене. Очень не с руки подавать руку тому, кто держал тебя в наручниках, а твой народ в кандалах. Но принимая каждое свое политическое решение, я всегда буду думать, как оно отобразится на простом народе, как в Украине, так и в России. Потому что в России, несмотря ни на что, все же есть много честных, добрых и порядочных людей.  На цю ж тему:

  Українців закликали вийти у неділю на Майдан із вимогою звільнення Надії Савченко 05.03.2016
   Українців закликали вийти у неділю на Майдан із вимогою звільнення Надії Савченко

  «Це міжнародна акція. Ми відкладаємо наші внутрішні справи заради підтримки нашої міжнародної політики. Ніяких партійних стягів. Тільки державні прапори, українська символіка» далі

  Надія Савченко: голодуватиму до повернення в Україну живою або мертвою

   04.03.2016
   Надія Савченко: голодуватиму до повернення в Україну живою або мертвою

  Світова спільнота знову зажадала від керівництва Росії звільнити українську громадянку далі 


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Крымчак
  09.03.2016 20:27
  Россия - это огромный осколок Российской империи. ФАКТИЧЕСКИ современная Россия тоже является империей. Как известно, империи не завоевывают. Они разваливаются от внутренних противоречий. Внешние силы могут только ускорить процесс развала. Россия перестала признавать международное право, сохраняет свою целостность благодаря тотальному и тайному контролю всех граждан России гипертрофированными силами ФСБ. Без этой спецслужбы Россия быстро развалится на несколько частей, что чуть было не началось в 90-е годы на Кавказе и в Татарстане. КГБист Путин успел остановить на некоторое время этот доразвал Российской империи. Надя Савченко - настоящий герой и смелый боец, который даже без оружия борется против очень сильного, коварного и подлого врага, каким является осколок развалившейся Российской империи. Молодец, Надежда! Ты помогаешь выкопать яму, в которую будет свалена и похоронена имперская Россия.

  від: Леся Місто: Львів
  08.03.2016 17:09
  Надіє! Живи! Ми молимось за тебе!

  від: Українка Місто: Київ
  07.03.2016 21:25
  Надю, дай Боже тобі сили, молимося за твоє здоровя, чекаємо тебе додому.

  від: Матвій Місто: Кельменці
  07.03.2016 08:34
  Враховуючи моральні якості нашого Гаранту, що ярко висвітилося за час його гарантування, враховуючи мораль, розумові здібності гаранту Россіян, майже, стовідсоткова гарантія, що, завдяки совмісним та злагодженим діям обох гарантів, повернення Савченко буде можливим тільки в труні з прапором України зверху.

  від: Briston
  07.03.2016 01:36
  Шановна, дорога Надіє,
  побережи себе, друже! Ми просимо, благаємо зважити на нашу любов до тебе і нашу потребу в твоєму безцінному житті. З надією, що до наших молитов прислухаються.
  Є час вилізати на вогнище, а є й час підливати масла у вогонь кожним днем свого життя. І не сумнівайся, що твоє життя згуртовує українське суспільсьсво більше, ніж демонстрації і протести. Зріє така ненависть до ординців, і це не може залишитись безкарним. Боже, дай Надії сил і витримки!

  від: Анонім
  05.03.2016 16:36
  Уважаемые украинцы!
  Пожалуйста, выйдите к посольству России с призывом освободить Надежду. Нас этому учил фильм "12". Мы не можем бросать человека, которому светит 23 года тюрьмы, будучи неуверенными, что она виновна. (Если предположить, что она - убийца, то те, кто предлагает её отправить на 23 года, даже не видя в живую всего, что происходило, такие же по сути убийцы. Мне кажется, что её вина не доказана. А людей, желающих поломать её судьбу, в России много.)
  Я не знаю, как жителям ДНР, но, наверное, и там, все, кто не уверен в вине Надежды, могут в душе желать её освобождения.
  Говорят, что ей осталось несколько часов, если не принять мер. Но стоять молча, когда происходит по сути самоубийство, нельзя.
  Мы не можем вернуть тех убитых людей. Но давайте пытаться спасти Надежду. Все, кто считает её невиновной, и те, кто считает 23 года слишком большим сроком.

  від: Анонім
  05.03.2016 00:25
  Что будет, если Надежда умрёт от голода? я не думаю, что жители киевской области будут плакать.
  Этот процесс не доказал её вины. По словам Александра в Луганске шла военная агрессия России против Украины, а не становление Донецкой Народной Республики. Эхо Москвы сообщило, что права в России нет.
  Мне 31 год. Я считаю, что Надежда меня в тот момент защищала.
  Всё, что происходит в России, в Украине, а также слова о "простом народе" - фарс. Но если бы в Москве можно было бы собирать подписи за освобождение Надежды, то я бы её отпустил даже при дюжине подписей. Но не в Украину отправил бы, а на Красную площадь. Возможно она бы столкнулась глазами с москвичами, кто дал бы ей второй шанс. И пусть на всю оставшуюся жизнь запомнила, что Москва её спасла.
  У відповідь

  від: Анонім
  05.03.2016 13:09
  Подчёркиваю, я бы её просто выкинул бы с документами на Красной площади, всунул бы 50 000 рублей и плеер, чтобы она могла ещё и послушать, что говорит о ней Москва официально... Я позволил бы ей быть на территории России сколько угодно (будет очень долго - выгонят из политики за прогулы). Уверен, что для общества она неопасна... Держать её в тюрьме в сложившейся таким образом ситуации я не вижу смысла, а воевать против России, надеюсь, она бы снова не пошла... Нельзя же воевать против тех, кто за твоё возвращение домой... И в тюрьме она была под защитой, в одноместном номере, в отличии от боевых действий...
  Пусть благодарит Карину с Эхо Москвы, поддерживавшей её всё это время на сайте радиостанции.
  У відповідь

  від: Петро Місто: Сталіно
  08.03.2016 11:53
  "воевать против России, надеюсь, она бы снова не пошла... Нельзя же воевать против тех, кто за твоё возвращение домой"
  - Вона воює не "против", а "за" - за звільнення України від загарбиків. Воювала, воює й воюватиме - хто б ті загарбники не були - хоч росіяни, хоч інопланетяни.

  "я бы её просто выкинул бы с документами на Красной площади"
  - Просто так - вже не можливо. Треба сказати на весь світ, як туди вона потрапила, як із неї знущались і, відповідно, нести за це відповідальність, Товаріщ!
  У відповідь

  від: Валерий Пахомов Місто: Одесса
  06.03.2016 19:17
  Судебные и другие чиновники РФ, участвующие в фарсе под названием "суд над Савченко", боятся только Путина, а Путин боится Савченко. Надежда любит свой НАРОД и уважает НАРОД России.
  Правители всегда боялись своих народов, а народ всегда любил не их, а своих вождей. А Надя - вождь, поэтому ее Путин и боится... Не боялся бы, так отпустил бы.
  У відповідь

  від: Владимир Місто: Русь
  05.03.2016 01:37
  ага, на Лобном месте прям! )

  від: Дмитро - вох
  04.03.2016 15:55
  як довго московська судівницька сволоч буде знущатися над невинною в нічім українською дівчиною?, За нелюдскі знущання . над Надєю Савченко Бог тяжко покарає знущителів, та їхних нащадків..Зхаменіться кати відпустіть цю дівчину на волю, та покайтеся допоки незапізно за ваші злочини над нею!!!, .

  від: Атан Місто: Одесса
  04.03.2016 12:05
  Боюсь, что коррумпированная власть порошенко-яценюка, кроме пустопорожних слов, ничего не делает для возвращения Савченко, они её также боятся, как и путлер.
  У відповідь

  від: Іван
  05.03.2016 06:49
  100 % правда ! Повернувшись в Україну Надя зрозуміє, що крємльовська банда нічим не відрізняється від київської продажної злодійської шобли, на чолі з цАрьом вальцманом.

  від: Михаил Місто: Кривой Рог
  04.03.2016 11:45
  Надя, не умирай! Скоро нам будет нужен новый,уже настоящий, президент. А альтернативы, кроме тебя, нет.
  У відповідь

  від: reks Місто: spain
  04.03.2016 14:39
  Думаю мільйони українців віддали б голоса за мученицю і істенну патріотку-українку Савченко,а не за іудів порошенка,яценюка тимошенко.
  У відповідь

  від: ost.ua Місто: Первая Столица
  08.03.2016 21:54
  Только подумал об этом. А реально, отдал бы свой голос
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ