30 травня 2016, Київ 19:22

  СХЕМИ / СХЕМИ (розслідування і новини)

  Суд зобов’язав поновити справу про перешкоджання СБУ журналістській діяльності «Схем»

  Головний військовий прокурор Анатолій Матіос
  Головний військовий прокурор Анатолій Матіос

  Апеляційний суд Києва скасував постанову про закриття кримінального провадження про перешкоджання законній журналістській діяльності знімальної групи програми «Схеми». Таким чином колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу, в якій «Схеми» вимагали скасувати рішення Печерського райсуду про закриття кримінальної справи через нібито відсутній склад злочину в діях працівників Служби безпеки України при силовому затриманні журналістів.

  Апеляційний суд ухвалив рішення повернути матеріали кримінального провадження Військовій прокуратурі для поновлення досудового розслідування.

  Адвокат програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», Людмила Лебідь зазначила, що ця ухвала оскарженню не підлягає. «Військова прокуратура має право знову закрити справу, що ми допускаємо. Відповідно ми плануємо відвід слідчого, оскільки якщо в нього сформувалася думка про те, що тут немає умислу в діях певних осіб на затримання, то яким чином ця думка буде змінена? Тому потрібен новий слідчий, який буде всебічно встановлювати істину», – зазначила вона.

  У грудні 2015 року Військова прокуратура України закрила справу за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу, заявивши про «відсутність у діянні військовослужбовців Служби безпеки України… складу будь-якого кримінального порушення».

  Після цього «Схеми» звернулись до Печерського суду Києва з вимогою визнати закриття справи незаконним, але суд відхилив скаргу журналістів. Після цього була подана апеляційна скарга.

  Кримінальну справу відкрили після нападу співробітників Служби безпеки України на журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича 2 жовтня 2015 року під час зйомок сюжету про дорогі автомобілі працівників СБУ, що не відповідають їхнім доходам. 

  Під час затримання, як свідчать записи відеокамер управління СБУ, співробітники служби застосували силу.

  У журналістів також відібрали і пошкодили техніку. Через деякий час знімальну групу відпустили, на місце події вони викликали поліцію і написали заяву як постраждалі.

  19 січня Печерський райсуд Києва визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення керівника служби охорони пропускного режиму Служби безпеки України Юрія Бондарєва, який брав участь в інциденті, і постановив накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді двох діб гауптвахти. Зараз Бондарєв оскаржує це рішення в судах.

     Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  29.03.2016 01:34
  Смотрю Шустер-LIVE, где Лещенко поставил вопрос о рюкзаках Авакова. Его оппонент из Народного Фронта, некий Гузь стал сразу же бурно реагировать. Перешёл на голос. Пошёл в полное отрицалово. А это, согласитесь, не красит "Народный Фронт". И ещё попытался наехать на Лещенко, хотя все знают что Лещенко бессеребреник в принципе. Кричит что ничего не доказано. Но ведь уже сам пан Аваков признал что его сын-таки занимался поставкой рюкзаков. А Гузь всё полностью отрицает. И это заместитель комитета Верховной Рады по внешней политике. Теперь понятно почему Украина постоянно сталкивается с проблемами в Евроинтеграции. Абсолютно невыдержанный и хамовитый депутат.. Сразу переходит на крик. Как будто только у него одного громкий голос.. Это и есть деревня.

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  28.03.2016 19:27
  Самое время взять передышку и подождать аналогичных действий от смежных украинских СМИ та журналистов. Лучше всего уйти в стены Верховной Рады, где на завтра уже анонсированы слушания по отставке Шокина. Команде Саакашвили Вы нужны нужнее всего. А инцидент с нарушением авторского права лишь подчёркивает преобладание его эмоций над разумом и принципами. Это скорее всего может очень сильно ударить и по Порошенко, который бахвалился что был для Саакашвили авторитетом во время их учёбы. У Михеила Николозовича на балансе чистый ноль за два года, а потому ему и всей его команде банально просто нечем отчитываться за прошедший период..

  від: Аблай Місто: Казахстан, Алматы.
  28.03.2016 19:26
  Судя по всему команда Саакашвили взяла на прицел самую эффективную команду "Схеми". Будьте осторожны, не отдавайте самую лучшую команду Радio Свобода в руки грузинской команды Саакашвили. Им срочно нужно улучшать свой имидж, за всё это время их эффективность, несмотря на то что они команда со стороны, оставила желать лучшего. Плагиат с логотипом и авторским правом - это лишь банальная уловка, желание выйти на контакт. Но Вам это точно не нужно. Более того, учитывая свыше 80-ти схем, уже совершивших огромный, самый резкий резонанс во всей Украине, Ваша команда "Схеми" уже стопроцентно стоит на тотальной прослушке и слежении от украинских олигархов и до АП, включая Службу Охраны Президента.

  від: Vinyk
  28.03.2016 18:42
  Невчасно. В сбУ від "дня чекіста 25 березня" до "дня чекіста 1 квітня" проходить місячник ударних запоїв. Перед 9-м травня на мить протверезіють, прочухаються, і наївно закліпають очицями, мовляв п'яні були, нічого не пам'ятають, що то хтось інший когось ображав, а вони позитивні "як в законі пише".

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ