Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 15:51
Новини | Політика

Президент Польщі вшанує жертв Волинської трагедії в Луцьку – ЗМІ


Броніслав Коморовський

Броніслав Коморовський

Польський президент Броніслав Коморовський 14 липня приїде на Волинь. Глава польської держави візьме участь у заходах, присвячених 70-річчю Волинської трагедії, які відбуватимуться у Луцьку. Про це, посилаючись на джерела, наближені до президентського оточення, повідомило Польське агентство преси (PAP).

За даними цього агентства, польська сторона розраховує на те, що в луцьких урочистостях братиме участь й український президент Віктор Янукович. Як інформують польські медіа, питання про ймовірну участь Януковича в заходах у Луцьку обговорюватиметься під час зустрічі президентів Польщі та України, що відбудеться у середу, 3 липня, в польському місті Вісла.

Як повідомляє PAP, оточення польського президента вважає, що «спільна присутність президентів Польщі й України у Луцьку матиме більше значення, ніж односторонні жести з боку президента Коморовського».

Підтверджень інформації агентства PAP із інших джерел наразі немає.

11 липня президент Броніслав Коморовський візьме участь в заходах, присвячених 70-річчю Волинської трагедії, які відбуватимуться у Варшаві.

Минулого місяця Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го названі «етнічною чисткою з ознаками геноциду».

На Волині в 1943–1944 роках пройшли взаємні винищення українців і поляків, які стали продовженням довгого українсько-польського протистояння. Цей конфлікт загострила Друга світова війна і спровокувала етнічне протистояння на землях спільного проживання українців і поляків (Волинь, Східна Галичина, Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Лемківщина). Постраждало мирне населення. Екстремістські сили досі використовують цей конфлікт для розпалювання ворожнечі.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG