Доступність посилання

17 січня 2017, Київ 13:12
Київ – Хочете зробити життя у своєму селі/місті/країні кращим – знаходьте однодумців і робіть, радять активісти зі стажем із Вінниці та Дніпропетровська. Пропонуйте чиновникам шляхи вирішення проблем і вимагайте підтримки своїх ініціатив. Усі чиновники бояться розголосу, тому їх треба контролювати і спонукати до роботи.

«Марно очікувати, що хтось за нас щось зробить. Ми самі маємо пропонувати чиновникам й вимагати від них», – стверджує громадський активіст, виконавчий директор громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко. Він має великий досвід громадської роботи й наголошує, що головний ворог ініціативи – це зневіра у тому, що своєю активність справді можна щось змінити. І це при тому, що проблеми, які «колють очі» і не дають комфортно жити, як правило, можна вирішити на місцевому рівні, достатньо лише консолідуватися й послідовно «тиснути» на владу.

За словами Левченка, досвід показує, що як тільки людина виходить зі «шкарлупи» байдужості й робить перший реальний крок, виявляється, що навколо є ще люди, які думають так само й готові щось робити. До того ж, і представники місцевої влади та чиновники не можуть, боячись розголосу та критики, довго ігнорувати ініціативи наполегливих та небайдужих громадян і своїх потенційних виборців.


Приклад ініціативи «знизу» – діяльність громадського об’єднання «Закон один для всіх» (ЗОВ), яке діє у Дніпропетровську й опирається виключно на ентузіазм людей.

29.08.2013
Дніпропетровські активісти примушують чиновників працювати

Громадська ініціатива «ЗОВ» взялася вирішувати «дорожні» проблеми дніпропетровців далі

Олег Левченко каже, що в Україні дедалі більшає таких ініціатив, і вони поволі стають тим фактором, на який влада мусить зважати. Левченко розповів, що у Вінниці громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» допомагає реалізовувати проект «Прозоре місто». Йдеться про запровадження у Вінниці словацького досвіду «інтернет-прозорості» міської влади. Модель електронного управління дозволить жителям міста «за допомогою комп’ютера та мобільних пристроїв вільно ознайомлюватися з механізмами роботи влади та ухваленням рішень із різних питань». Вже зараз у Вінниці діє «електронна черга» реєстрації на місця у дитячих садочках. Планується запустити електронний перегляд вакансій на посади в усіх державних та муніципальних установах та закладах, а також відкрити доступ до баз оренди комунального майна, земельних ділянок, а також до закупівель.


Пілотний проект «Прозоре місто», який реалізується у Вінниці на основі словацького досвіду, Європейська комісія визнала одним із найбільш ефективних і заявила про намір надати на його реалізацію майже 200 тисяч євро.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG