Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 03:46
Новини | Політика

Регіонал пропонує Раді схвалити «Меморандум миру і злагоди»


Народний депутат Вадим Новинський (фракція Партії регіонів) вніс до Верховної Ради України проект постанови «Про Меморандум миру і злагоди».

У проекті пропонується, що «для досягнення миру і злагоди Верховна Рада забезпечить конституційне закріплення статусу російської мови».

Крім того, передбачено невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої буде покладена децентралізація державної влади. Зокрема, пропонується передбачити позаблоковий статус України; участь у будь-яких політичних та економічних міждержавних союзах виключно за результатами всенародного референдуму.

Крім того, передбачається ліквідація обласних та районних державних адміністрацій; формування виконкомів обласних і районних рад та передачу їм функцій виконавчої влади в регіонах; прямі вибори керівників регіонів жителями цих областей; забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів; забезпечення можливості жителям регіонів вирішувати свої питання на місцевих референдумах.

Також меморандумом передбачається остаточне закріплення статусу України як парламентсько-президентської республіки та відновлення балансу влади між усіма її гілками шляхом ліквідації надмірних повноважень президента та посилення ролі парламенту України в політичному житті країни.

Відповідно до проекту постанови, Верховна Рада зобов’язується ухвалити закон щодо недопущення кримінального переслідування громадян з приводу подій, які були під час масових акцій протесту в Україні, за умови звільнення ними незаконно захоплених будівель, інших громадських місць і добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя та здоров’я людей.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG