Доступність посилання

21 жовтня 2016, Київ 00:26

Російський телеканал збрехав, сфальшувавши слова Порошенка


Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко

До слів президента додали неіснуючу фразу, спекулюючи на мовному питанні

Канал «Россия-1» переклав текст президента України Петра Порошенка, додавши туди неіснуючу фразу: «Ми завжди будемо розмовляти тільки українською». Про це свідчить оригінал відео з першого засідання Конституційної комісії України з участю президента.

На російському каналі «Россия-1» у сюжеті «Інтрига дня: чи пропонував Порошенко Путіну «забрати» Донбас» розповіли: «Як би там не було, поведінка офіційного Києва говорить сама за себе: Донбас Україні немовби і справді не потрібен. Порошенко сьогодні (6 квітня – ред.) заявив, що українська мова завжди буде єдиною державною, це при тому, що особливий статус Донбасу, узгоджений у Мінську «нормандською четвіркою», передбачає, що там зможуть вільно розмовляти і російською».

Далі продемонстрували шматок відео із першого засідання Конституційної комісії з участю Петра Порошенка від 6 квітня – з ось таким російським перекладом слів президента України: «Україна завжди буде унітарною, ми завжди будемо розмовляти тільки українською, я готовий запустити референдум з цього питання державного устрою, але треба розуміти, що 90% населення виступає проти федералізації. Україна не погодиться з жодною формою тиску в цьому питанні».

А ось оригінал того, що в цей момент сказав Петро Порошенко: «Україна була, є і, я переконаний, буде залишатися унітарною державою, і не тому, що ми з вами тут згори так вирішимо, а тому, що ми регулярно вивчаємо громадську думку, і можу вас запевнити, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі побудови управління державою є дуже потужною і на сьогоднішній день майже наближається до 90%».

Те, що російський канал назвав «ми завжди будемо розмовляти тільки українською», насправді було: українська мова буде єдиною державною.

Водночас Порошенко вказав на те, що у процесі децентралізації слід враховувати «місцеві специфіки» у питаннях мови, віри, історичної пам’яті, етнічних традицій, «а також інших виражень своєї інакшості, яка має лише об’єднати і тримати об’єднаною Україну».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG