Доступність посилання

logo-print
24 Лютий 2017, Київ 04:15
Новини | Міжнародні

МЗС Росії назвало візит керівників країни до окупованого Криму «внутрішньою справою»


Дмитро Медведєв (л) і Володимир Путін (п) на палубі російського судна в окупованому Криму, 18 серпня 2015 року

Дмитро Медведєв (л) і Володимир Путін (п) на палубі російського судна в окупованому Криму, 18 серпня 2015 року

Міністерство закордонних справ Росії вкотре заявило, що візити російських посадових осіб до окупованих Криму й Севастополя є «суто внутрішньою справою» цієї країни.

Як мовиться в повідомленні, там направили про це ноту до МЗС України і висловили в ній здивування з приводу демаршу Києва через візит до окупованих територій, зокрема, президента Росії Володимира Путіна і прем’єр-міністра Дмитра Медведєва.

У понеділок, 17 серпня, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим здійсненням найвищим керівництвом Росії 17 серпня неузгодженого з Україною візиту на територію окупованого Криму.

«Відповідну ноту протесту з вимогою пояснити причини демонстративної неповаги президентом Росії Володимиром Путіним, головою російського уряду Дмитром Медведєвим та іншими посадовими особами чинного законодавства України й норм міжнародного права і припинити практику таких візитів спрямовано в МЗС Росії», – сказано в повідомленні українського міністерства.

При цьому, передбачаючи зміст відповіді, МЗС України наголосило, що спроби Кремля інтерпретувати «ці непогоджені візити в Україну як внутрішньодержавні поїздки є нікчемними».

Крим та Севастополь є і залишатимуться невід’ємною частиною України для всього цивілізованого світу, який надав належну оцінку діям російської сторони, запровадивши відповідні обмежувальні заходи, нагадали в Києві.

Наприкінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії та кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без прикметних знаків окупували Кримський півострів. 16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбулися так звані референдуми про статус півострова й міста, за оголошеними результатами яких Росія заявила, що анексувала їх до свого складу. Ні Україна, ні більша частина світової спільноти не визнали цього.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG