Доступність посилання

21 жовтня 2016, Київ 14:35
Новини | Політика

Керрі: суд над Савченко порушує мінські домовленості


Держсекретар США Джон Керрі

Держсекретар США Джон Керрі

Суд над українкою Надією Савченко та її тюремне ув’язнення свідчать про неповагу до міжнародних норм і суперечать зобов’язанням Росії за мінськими домовленостями. Про це йдеться в заяві державного секретаря США Джона Керрі, оприлюдненій на сайті Державного департаменту 7 березня.

Керрі висловлює серйозне занепокоєння станом здоров’я української громадянки. «Впродовж останніх 20 місяців, відтоді, як вона була затримана на сході України і доставлена до Росії, Савченко, згідно з повідомленнями, зазнавала допитів, одиночного ув’язнення і примусового «психіатричного огляду», – відзначив Керрі.

Сполучені Штати ще раз закликають Росію негайно звільнити Савченко і повернути її в Україну, мовиться в заяві держсекретаря.

3 березня Надія Савченко оголосила сухе голодування після того, як Донецький міський суд Ростовської області не дав їй виступити з останнім словом і постановив відкласти розгляд справи до 9 березня.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні, надаючи інформаційну підтримку збройним проросійським сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і вже навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.


На цю ж тему:

Карикатура Олексія Кустовського

Карикатура Олексія Кустовського

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG