27 червня 2016, Київ 21:28

  Політика

  У російському Брянську «афганці» проти війни в Україні

  x

  Мультимедіа

  Аудіо

  Москва – Російські ветерани війни в Афганістані протестують проти російського воєнного втручання на сході України. Акції протесту вони провели у місті Брянську. Головні гасла – «Ні війні з Україною!» і «Не допустимо другого Афганістану!». Щоправда у місцевій пресі ці дії розцінили як «провокацію». 

  Колишні військовослужбовці радянської армії виходять на площу Брянська як приватні особи, а керівництво російського Союзу ветеранів Афганістану антивоєнну ініціативу не підтримує, каже організатор протестних акцій, голова Бежицкого районного відділення Брянської обласної організації «афганців» Володимир Барабанов. Він є старшим лейтенантом запасу, служив в Афганістані в 1986-88 роках.

  «Ми, як воїни-інтернаціоналісти, прекрасно пам'ятаємо, що також починався і Афганістан. Я думаю, так само починалася і російсько-японська війна –  такий же угар був. Просто історію ніхто не хоче згадувати. Ми не хочемо повторення тих подій. Нам обіцяли, що другого Афганістану не буде. Війна, яка зараз відбувається з участю Росії в Україні, нівелює ті жертви, які ми принесли», – переконує Володимир Барабанов.

  «Як ми завтра будемо дивитися українцям у вічі, якщо війна закінчиться?»

  Володимир Барабанов не сумнівається, що в Україні воюють російські солдати. Крім того, неоголошена війна, за його словами, йде і в медійному просторі.

  «Ми хочемо жити в мирі з усіма. Ми – інтернаціоналісти. Тут схоже на спецоперацію, дуже схоже, ми це бачимо, як колишні військові. Українці винні в тому, що росіяни живуть погано в Україні? Це брехня. Жахлива брехня, яку ми бачимо з екранів, геббельсівська брехня. А більшість людей чомусь йдуть сліпо за телевізором. Не звикли думати. І те, що завтра підуть труни, і вони почнуть по-іншому говорити, це сто відсотків. Як ми завтра будемо дивитися українцям у вічі, якщо війна закінчиться?» – запитує Володимир Барабанов.

  В обласному відділенні російського Союзу ветеранів війни в Афганістані брянську акцію протесту назвали «провокацією», а її учасників «купкою» людей. Голова правління російського Союзу ветеранів Афганістану Франц Клінцевич каже, що нічого не чув про пікети, а в інтерв'ю Радіо Свобода наголосив, що війну треба припиняти.

  «Нормальна людина має виступати проти війни, за те, що війну треба закінчувати, що не можна бомбити мирне населення, що люди зі зброєю в ХХI столітті, нехай це і стало нормою, це насправді суперечить людській натурі. І все треба зробити, щоб люди один в одного не стріляли», – закликав ветеран.

  Франц Клінцевич, так само як і представники російської влади, категорично відкидає інформацію про участь у війні в Україні російських регулярних військ.

  Брянські ветерани-«афганці» мають намір наприкінці цього тижня провести ще одну акцію протесту проти війни в Україні.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Сьцепаніда Місто: Беларусь
  06.10.2014 14:46
  Малайцы, хлопцы! На які ляд нармальнай осабе гэтая пуцінская вайна? Хай спачатку разьбярэцца са сваімі расейскімі фашыстамі, а потым лезе "наводіть порядок" у чужое хаце.

  від: Петр Місто: Киев
  20.09.2014 19:34
  Клюющему с руки фашиста Пукина, Клинцевичу-Позор! Гнать зажравшуюся мразь из Союза ветеранов Афгана!

  від: Татьяна Місто: Киев
  18.09.2014 21:23
  Как теперь жить нам с Россией Хорошо что мой отец кавалер ордена Славы не дожил до сегодня Как бы я объяснила что Россия воюет против Украины и за что. Очень жаль. А могли бы жить мирно и дружно.

  від: Остап Місто: Тернопіль
  12.09.2014 01:52
  Ці люди пройшли війну, і знають ціну людського життя.
  Росіянам ця війна, за імперські амбіції неврівноваженого психопата Путіна - зовсім не потрібна.

  від: vitali Місто: Запорожье
  09.09.2014 22:30
  Глупцы. Они думают, что путин одобряет вывод войск из Афгана. Он психует, истерит из-за того, что Горбачев вывел войска из Афгана, а теперь там Американцы. Ещё и выборы провели, демократию навязывают. Примерно так путня рассуждает.

  від: Геннадий
  09.09.2014 20:06
  Не вся раша прогнила, есть еще настоящая Россия есть в России настоящие люди, патриоты, которые могут различать зло и добро! Жаль, что их так мало еще.

  від: Туті Місто: Україна-США
  09.09.2014 17:06
  Спасибо, дорогие Афганцы! Низкий Вам поклон.

  від: Петро Місто: Артема, Донецкая обл.
  09.09.2014 14:59
  "Москва – Російські ветерани війни в Афганістані протестують проти російського воєнного втручання на сході України. Акції протесту вони провели у місті Брянську. "
  Протестуют те, кто не воруют у народа и наркотой не торгуют. Для воров война - мать родна.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Ілюстративне фото

  Мультимедіа Наступної хвилі мобілізації може не бути, військо набиратимуть з контрактників

  Контрактна армія зможе дати відсіч агресії, але цього замало, щоб не бути мішенню – експерт 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ