Доступність посилання

ТОП новини

Українських бійців запрошують у монастир


Для воїнів у монастирях організували духовну віднову

Львів – Бійці, особливо ті, які були поранені чи пройшли через пекло полону, можуть віднайти духовну рівновагу чи відновити свій стан, поживши кілька днів у монастирях Української греко-католицької церкви. Там пропонують воїнам духовну реабілітацію у тиші і молитві.

Духовна віднова – це триденне навчання, молитва, розважання над Святим Писанням. Такі реколекції відбуватимуться у монастирях поблизу Львова, а також у Гошівському монастирі, що на Івано-Франківщині. У монастирі – тиша і молитва, це те, що нині найбільше потребують бійці, вважають монахи.

Адже багатьом воїнам важко подолати стрес, нічні жахіття. Вони намагаються пояснити собі, чому їм довелось взяти до рук зброю і переживають, що вбивають ворогів, які у них могли відібрати життя. Переважно більшість воїнів виявились не готовими до війни.

Наші бійці захищають Україну на своїй території, щоб ворог не вбив нас усіх. Для нас важливо молитись, щоб цей гіркий досвід ми правильно пережили
Степан Сус

«Їм довелось у цій війни робити те, що у мирний час вони ніколи б не робили. Війна це завжди агресія, спосіб і шляхи як її зупинити людство використовує те, щоб вбити агресора, який хотів вбити тебе. Ми повинні, як Церква, допомогти їм разом пережити цей стан, дати їм зрозуміти, що вбивство, так як вчить Церква, з метою захисту якоюсь мірою є оправданим. На жаль, агресія так глибоко сидить в людині, що результатом агресії може бути ще більша агресія, може вбити багато мирних людей. І ми є свідками агресії, яка вбиває більше і більше людей. Наші бійці захищають Україну на своїй території, щоб ворог не вбив нас усіх. Для нас важливо молитись, щоб цей гіркий досвід ми правильно пережили», – говорить військовий капелан, настоятель гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові Степан Сус, який активно займається допомогою армії.

Минулого року отці цієї церкви зібрали великі пожертви для воїнів АТО, а це понад п’ять мільйонів гривень, понад шістдесят п’ять тисяч євро, сто сімнадцять тисяч доларів, понад три тисячі польських злотих і навіть понад тридцять три тисячі російських рублів. За ці кошти куплено речі для бійців.

Дехто з воїнів стане монахом

Військовий капелан УГКЦ Андрій Хомишин у зоні бойових дій познайомився з бійцем, якому давніше не вдалося вступити у духовну семінарію. Нині цей чоловік воює і щоранку о 6 годині – на службі.

Дай Бог кожному мати таку глибоку віру, така віра не дає нам перетворитись у тварину. На фронті немає невіруючих людей
Андрій Хомишин

«Його образ дотепер у мене в голові. Він вночі виконував завдання, а зранку молився з нами у храмі. Дай Бог кожному мати таку глибоку віру, така віра не дає нам перетворитись у тварину. На фронті немає невіруючих людей», – каже отець.

Якщо боєць матиме бажання стати священиком, то двері семінарії для нього будуть відчинені.

Військовим капеланам доводиться чути від поранених, що вони хотіли б піти у монастир. Хтось з воїнів, відчувши своє монаше покликання, стане ченцем.

За словами військових капеланів, попри трагічну ситуацію, численні загибелі і поранення українських бійців, вони викликають подив. Багато з них переоцінили свої стосунки з дружиною,дітьми, розуміють цінність спілкування з рідними, відповідальність за гріх. Тому дуже важливо, щоб воїни вже вдома не замикались у собі, особливо ті, у кого важке поранення чи не дають собі раду з емоціями після пережитого в полоні, кажуть капелани. Духовна віднова у монастирі для бійців допоможе їм у реабілітації загалом.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG