28 червня 2016, Київ 04:51

  Політика

  ЗМІ Росії вигадали 67 загиблих у день жалоби за Небесною сотнею

  Вони, передрукувавши новину агентства УНІАН за 2014 рік, видали її за сьогодення

  Вшанування пам'яті героїв Небесної сотні у Києві, 20 лютого 2016 року
  Вшанування пам'яті героїв Небесної сотні у Києві, 20 лютого 2016 року

  Російські ЗМІ та сайти повідомили про буцімто 67 загиблих на майдані Незалежності в Києві у суботу, 20 лютого, в день жалоби за Небесною сотнею. Однак, як виявилось, у своїй «новині» російські ЗМІ використали повідомлення українського інформаційного агентства УНІАН дворічної давнини.

  x

  20 лютого російські ЗМІ повідомили про буцімто 67 жертв внаслідок «сутичок» у центрі Києва. Так, на сайті російського видання Lenta.ru із посиланням на українське інформаційне агентство УНІАН повідомили: «У період із 18 по 20 лютого в наслідок зіткнень в Києві загинули 67 осіб».

  x

  У новині також йдеться про те, що 20 лютого на майдані Незалежності кілька сотень людей – учасників масової акції пам’яті Євромайдану – розпалили багаття і протестували проти політики уряду України. А також, що в цей же день в Києві сталися заворушення в центрі міста і нападів з боку учасників мітингу зазнали будівлі «дочок» російських банків і офіс бізнесмена Ріната Ахметова.

  Інформацію з сайту Lenta.ru передрукували й інші російські сайти: «Rusnext русская весна», «Политикус.ру», «Вести недели» й інші.

  На сайті інформаційного агентства УНІАН, на яке послались, повідомляючи про 67 загиблих у Києві, справді є така новина за 20 лютого, однак йдеться про події 2014 року, а не 2016-го.

  Пізніше сайт Lenta.ru і деякі інші сайти новину видалили, однак вона залишилась у Google cache.

  Таким чином, російські ЗМІ представили новину про загиблих за 2014 рік в контексті зібрань на майдані Незалежності в Києві у 2016 році. Що ж до подій суботи, 20 лютого, у день пам’яті Небесної сотні – в центрі столиці дійсно потрощили вхід до «Альфа-банку» і кидали каміння у «Сбербанк Росії» та офіс «СКМ». Столична поліція відкрила чотири кримінальні провадження: три – за фактом хуліганських дій, і одне – через заяву про крадіжку гаманця і телефона. Однак, ані українські ЗМІ, ані правоохоронці про загиблих внаслідок цього не повідомляли.

  На майдані Незалежності відбувався мітинг представників «Добровольчого руху ОУН». Зі сцени під стелою його голова Микола Коханівський закликав учасників акції йти до офісу Ріната Ахметова. Причетність до подальших подій у центрі Києва в організації заперечили.


  Ввечері у суботу, 20 лютого, на майдані Незалежності провели акцію та встановили намети представники «Коаліції учасників Помаранчевої революції» (КУПР) та «Революційних правих сил» (РПС). Від погромів будівель у центрі столиці ці два об’єднання відмежувались.

  Паралельно РПС організували штаб у готелі «Козацький». Після цього обидві організації оголосили намір провести віче, яке відбулося у неділю, зібравши декілька сотень людей.
  На тему дезінформації:

  Комісар «Фейк». Як львівські студенти обдурили журналістів 16.02.2016
  Комісар «Фейк». Як львівські студенти обдурили журналістів

  Студенти журналістського факультету УКУ перевірили, наскільки сумлінно працюють вітчизняні новинкарі далі
   
  Україна і Росія. У Євросоюзі взялися за брехню Кремля15.02.2016
  Україна і Росія. У Євросоюзі взялися за брехню Кремля

  Які типи дезінформації використовує Кремль у Європі, розповідає європейський дипломат, наближений до групи ЄС, що протидіє російській пропаганді далі
   
  Антологія сучасних міфів про Крим спростовує меседжі ЗМІ Росії15.02.2016
  Антологія сучасних міфів про Крим спростовує меседжі ЗМІ Росії

  Збірка налічує спростування 30 найпоширеніших міфів на кримську тематику. далі


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Гаррин Місто: СССР
  29.02.2016 07:30
  Украинские СМИ тут же достойно ответили фейком о 60 трупах боевиков/русских военных в донецких моргах. Фейкометы конкурентов не потерпят!:) https://www.youtube.com/watch?v=x85hHfVl8lE

  від: Аблай
  25.02.2016 15:23
  Кремлёвская пропаганда отходить от своих прежних принципов, надо было написать 100 567..

  від: Анонім
  23.02.2016 20:13
  зніміть цей власни фейк - не ганьбіться. ви ж радіо свобода чи смітник?

  від: Иван Місто: Киев
  23.02.2016 11:20
  Все хорошо,только вот у УНИАН эта новость висит в архиве за 20 февраля 2016 года 17:59 Количество погибших в Киеве выросло до 67 - КГГА
  Подробности читайте на УНИАН: http://www.unian.net/news/archive/20160220 (хотя внутри в самой новости указан 2014 год) Раз в жизни российское СМИ Лента ру поверила Украинскому информ агентству. Теперь Радио Свободы и украинские СМИ обвиняют бедную доверчивую Ленту,которая поправилась, но осталась в кэшах, в фейках. Отличная журналистика, чо.
  У відповідь

  від: РС
  23.02.2016 17:13
  Журналісти Радіо Свобода зв’язались із редакцією сайту УНІАН і отримали відповідь щодо архіву новин. Справа в тім, що до річниці розстрілу Небесної Сотні на сайті УНІАН було створено невеликий проект, щоб нагадати про події 2 роки назад. Для цього журналісти УНІАН обрали ряд ключових новин того дня, виділили спеціальним кольором і перед заголовками поставили знак «жалобна свіча» на темному тлі і пропустили через стрічку новин у реальному часі. Цитую відповідь :

  «Замысел был таким, чтобы люди вспомнили таким образом в реальном времени, что происходило на майдане два года назад. Все эти заголовки визуально отличались от «настоящих» новостей, которые редакция выставляла 20.02.2016 Перепутать их было невозможно, кроме того, все эти заголовки естественно вели на новости 20.02.2014 года. К сожалению, из-за технической ошибки в архив 2016 эти заголовки попадали уже без признака «свеча», хотя и вели на 2014 год. На данный момент все эти заголовки, которые вели на новости 2014 года из архива 2016 скрыты».
  У відповідь

  від: Анонім
  23.02.2016 23:03
  На сейчас имеем разоблачение злодейской сущности российской продажной прессы, опубликовавшей лживый матриал:
  "ЗМІ Росії вигадали 67 загиблих у день жалоби за Небесною сотнею."
  но, как все согласились, это сообщение вызвано технической ошибкой украинского новостного сайта, так не пора ли устранить данное "разоблачение", подобно тому, как россияне устранили свою "сенсацию", когда разобрались?

  від: Анонім
  23.02.2016 00:21
  "нформацію з сайту Lenta.ru передрукували й інші російські сайти: «Rusnext русская весна», «Политикус.ру», «Вести недели» й інші.
  На сайті інформаційного агентства УНІАН, на яке послались, повідомляючи про 67 загиблих у Києві, справді є така новина за 20 лютого, однак йдеться про події 2014 року, а не 2016-го.
  Пізніше сайт Lenta.ru і деякі інші сайти новину видалили, однак вона залишилась у Google cache."

  Бывает иногда, что журналисты небрежны, но как видим, российские журналисты заметили оплошность и исправились, а вот видео, якобы подтверждающее наличие "неработающей" первой очереди энергомоста в Крым спокойно висит на патриотической прессе, хоть там ясно указано, что это - вторая очередь, т.е. еще строящаяся.

  У відповідь

  від: Іван Місто: Київ
  23.02.2016 01:59
  подумай чому тобі подобається пляска по мертвих тілах.
  це не є здорова для людини поведінка.
  покапайся у власних мізках. це щось серйозне.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ