30 травня 2016, Київ 03:58

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Берлін і Париж: «нормандська четвірка» вирішила просити групу Мореля розробити закон про вибори в сепаратистів

  (архівне фото)
  (архівне фото)

  Лідери країн «нормандської четвірки вирішили просити робочу підгрупу з політичних питань Тристоронньої контактної групи розробити проект закону про вибори в окупованій частині Донбасу, повідомили в Берліні й Парижі.

  У перебігу телефонної розмови лідерів України, Німеччини, Франції й Росії «особлива увага була приділена підготовці місцевих виборів на Донбасі, що мають відбутися на початку наступного року», інформує про розмову прес-служба президента Франції Франсуа Олланда з Парижа.

  У прес-службі канцлера Німеччини Анґели Меркель заявили за результатами розмови, що йшлося про місцеві вибори на Донбасі, плановані на «першу половину 2016 року». «Усі співрозмовники висловили підтримку робочій підгрупі з політичних питань і її голові П’єрові Морелю», – додали в Берліні.

  Обидві прес-служби повідомили, що лідери будуть просити цю підгрупу завершити розробку проекту закону про такі вибори до кінця січня 2016 року за підтримки Організації з безпеки і співпраці в Європі, її Бюро з демократичних інститутів і прав людини і Венеційської комісії.

  Четверо керівників наголосили на необхідності продовжити роботу для повнішого виконання мінських домовленостей також 2016 року і повністю виконати цього року всі пункти цих домовленостей, мовиться в повідомленнях.

  Співрозмовники також наголосили на важливості всеосяжного припинення вогню на сході України і негайного відведення важких озброєнь усіма сторонами.

  Вони також домовилися обговорити перебіг виконання мінських угод на зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандського формату» наприкінці січня чи на початку лютого 2016 року, повідомили прес-служби в Берліні й Парижі.

  Раніше зі схожими повідомленнями про цю розмову виступили й прес-служби президентів України і Росії.

  Координатор від ОБСЄ в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи П’єр Морель кілька місяців тому вже розробив свої власні пропозиції щодо змін до законодавства України стосовно місцевих виборів на окупованій нині частині Донбасу. Той документ, що потрапив до української преси, передбачав проведення таких виборів за нормами, відмінними від решти України. Президент України Петро Порошенко тоді ж наголосив, що вважає цей план особистою думкою французького дипломата, а українська влада не допустить тиску на себе в питанні виборів у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

  Відповідно до низки документів про врегулювання в частині сходу України, відомих разом як мінські домовленості, місцеві вибори в тимчасово окупованих частинах Донбасу мають відбутися не інакше як на підставі законодавства України й за спостереження ОБСЄ і мають відповідати міжнародним нормам. Україна наголошує, що такі вибори неможливі за умов, коли Росія й підтримувані нею сепаратисти не виконали зі свого боку значної частини мінських угод – зокрема, не вивели з тимчасово окупованих територій усі іноземні збройні формування, військову техніку, а також найманців і не роззброїли всі незаконні групи, – а, навпаки, направляють туди все нові озброєння, боєприпаси й особовий склад.

  Дотеперішня чинність мінських домовленостей збігала 31 грудня цього року.



  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Виктор Місто: Одесса
  31.12.2015 01:12
  Только не нужно лишнего хипиша и криков про ЗРАДУ-раззули глаза и читаем статью, а не свои пособия:
  "Президент України Петро Порошенко тоді ж наголосив, що вважає цей план особистою думкою французького дипломата, а українська влада не допустить тиску на себе в питанні виборів у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей."

  від: Сергій Місто: Польща
  30.12.2015 20:43
  Пахне зрадою! Чому на початку не має вимог про цілковитий вихід російських військових, про цілковите розброєння, про контроль кордонів Українною, а вже потім про вибори.....Віз перед конякю ставлять!!!

  від: гостья Місто: Днепр
  30.12.2015 18:37
  Идёт слив Украины - по полной программе. Какой ещё закон, кроме украинского, может быть?!! И зачем нам люди, ненавидящие всё украинское?! У власти напрочь отсутствует инстинкт самосохранения. В наэлектризованном социуме, с массой оружия... продолжают заниматься предательством национальных интересов...

  від: Єва Місто: Київ
  30.12.2015 18:33
  Що за маячня ??? Чому це вибори на українській землі мають розроюбляти іноземці ??? Україна має своє законодавство про місцеві вибори і на основі цього законодавства мають проходити вибори на окупованих українських землях, але лише після звільнення цих територій від путінських окупантів та повного відновлення української влади на вказаних територіях. .

  від: стас
  30.12.2015 18:27
  Чомусь Європу спочатку очистили від Гітлера, а потім і проводили вибори, і відбудовували. Відтяпали рашикі добрячий кусок території, а "нормандська четвірка" говорить проводити вибори і навіть не заікнеться про відновлення попередніх кордонів.

  від: Василий Александрович Місто: Киев
  30.12.2015 18:25
  Сильно! Они будут просить разработать закон для выборов среди наемников-убийц и террористов. А у воюющих с этими ....... уже решили не спрашивать?!

  від: Vasyl
  30.12.2015 18:23
  Просто дивує цинізм європейських "політиків" , вони з задоволенням організовують війни, міграційні катастрофи, з розумними пиками розказують про права і свободи в європейському суспільстві підштовхуючи його в безодню ; мені багато років, я щасливий, Господь дав мені можливість стільки бачити і розуміти , я готовий віддати себе для щасливого життя наступних поколінь

  від: Українець Місто: Київ
  30.12.2015 18:23
  Нормандская четверка пусть подумает об украинском ядерном оружии...Которое мы уже имеем полное право производить и вооружаться, Будапештский меморандум нарушила рОССИЯ, мы не обязаны его теперь придерживаться!
  А теперь троллинг армия- орите на всю ***!!!

  від: киев Місто: киев
  30.12.2015 18:18
  Пускай выбирают друг друга.какая проблема.
  Много внимания.

  від: Юрій Пиволюб
  30.12.2015 18:00
  Так починається зрада Порошенка
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Крим.Реалії» | Велика гра скінчилася. М'яч на боці України  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ