28 червня 2016, Київ 21:37

    УСІ НОВИНИ / Суспільство

    В УГКЦ припустили можливість святкувати Різдво за григоріанським календарем

    Глава УГКЦ Святослав (Шевчук)
    Глава УГКЦ Святослав (Шевчук)

    В Українській греко-католицькій церкві розглядають можливість спільного святкування Різдва з церквами, які вшановують це свято за григоріанським календарем, сказав глава УГКЦ блаженніший Святослав (Шевчук).

    Як сказав він в ефірі Радіо «Марія», фактично велика частина УГКЦ святкує Різдво та інші свята за григоріанським календарем, зокрема у країнах української діаспори, але в Україні далі зберігається святкування за юліанським календарем.

    «Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем – так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст», – наголосив Святослав.

    Але, як повідомляє департамент інформації УГКЦ, він також зазначив, що з історії відомо: такі зміни, як, зокрема, зміни календаря, вже не раз провокували церковні поділи і розколи.

    «Я прагну, щоб це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це здійснити, коли перехід ми здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської церкви», – сказав блаженніший Святослав.

    У той час як християнські церкви західного обряду і протестанти користуються прийнятим у звичайному житті григоріанським календарем також і як церковним, деякі православні церкви і католицькі церкви східних обрядів (серед них і українські), а також так звані давньосхідні церкви продовжують використовувати як церковний календар давніший і менш точний юліанський, що відстає від реального вже на два тижні, тоді як звичайне життя в їхніх країнах іде за григоріанським календарем. Таким чином, через те, що Новий рік опиняється перед Різдвом, вірні або мусять через піст вельми скромно святкувати новорічні свята, або порушують піст.

    При цьому більшість православних церков світу вже перейшла на реформований календар, що зветься новоюліанським: він на практиці цілком збігається з григоріанським (різниця в один день настане тільки 2800 року), відтак і всі нерухомі свята, серед них і Різдво, припадають на ті самі дні, що й у григоріанському. Але Великдень та інші рухомі свята, пов’язані з датою Великодня, далі визначаються в новоюліанському календарі за тими самими правилами, що й у старому юліанському.



    На цю ж тему:

    Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) і cекретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов (праворуч)
    Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) і cекретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов (праворуч)

    Турчинов пропонує відзначати церковні свята за григоріанським календарем25.12.2015
    Турчинов пропонує відзначати церковні свята за григоріанським календарем

    «Може вже настав час і Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня разом із більшістю цивілізованих країн?» дал
     
    Чи існує «католицьке Різдво» і коли народився Спаситель?23.12.2015
    Чи існує «католицьке Різдво» і коли народився Спаситель?

    Коли до «старого» і «нового» Нового року додасться ще і «нове» та «старе» Різдво, виникне купа проблем. Але проблема «подвійної моралі» буде знята далі
     


    Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


    ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
    Форум закрито
    Відсортувати коментарі:
    Коментарі, сторінка з 2
        Вперед 
    від: Дмитро - вох
    08.01.2016 18:50
    Рздвяний піст це видуманий так званими попами які самі наїдаються а православному хрестиянинови кажуть постити бо коли наідаєшся то це гріхом , Отже коли правослані постять то в христіянському світі вірні радіють бо після божого слова кажеться радійте бо на різдво Хрестове народиться божий син спаситель людства..
    У відповідь

    від: Анонім
    09.01.2016 02:34
    Не потрібно нам тут розповідати про наші свята і традиції. Україна святкує за цим стилем понад тисячу років. У цьому світі все є відносним. Народи доколумбівської Америки уявлення не мали про Яхве, Алаха, Христа, чи Будду. Найцікавішим є те, що люди вважають представників іншої релігії - невірними. А отже людський фактор присутній і в релігії. Досить є смішним, коли люди котрі покланяються тільки одному богу -$ грошам, починають запроваджувати релігійні реформи !
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    27.01.2016 22:36
    Анонім , Ви ще й самокритичний . І точно оцінили себе .
    У відповідь

    від: Анонім
    26.01.2016 18:58
    Дурним є той, хто, з підлітковим завзяттям називає інших дурними ! Ваша писанина - або зумисне шкідництво, або просто невігластво. Прощавайте "таваріщ" Аскет з Біробіджану.
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    23.01.2016 17:38
    Здається , в аноніма повна відсутність здорового глузду і якась маніакальна самовпевненість . То інакше як пояснити такі дурнуваті відповіді .
    У відповідь

    від: Анонім
    22.01.2016 18:22
    Про Острог певно у вікіпедії прочитали таваріщ Аскет ? А історії Ви таки не знаєте, або навмисне спотворюєте її.
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    22.01.2016 08:55
    На таку репліку навіть відповідати не хочеться ... Товаріщ анонім , видно , зовсім розум втратив . Він вважає що краще знає де я живу - такий собі самозакоханий хам-невіглас. Рівненщина , конкретніше - древнє місто Острог. А ви з Камчатки ??? то признайтеся ...На щастя, в Україні більшість людей є освідченими, знають історію, на відміну від вас .
    У відповідь

    від: Анонім
    20.01.2016 16:56
    Ви з такої Рівенщини, як я з Камчатки, таваріщ. Видно, що паскудити всюди- це ваша національна особливість. На щастя, в Україні більшість людей є освідченими, знають історію, і не поведуться на писанину провокатора.
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    17.01.2016 22:16
    Не знаю де жив і де живе товаріщ анонім , а в нас , на Рівненщині , і зараз чи не більшість людей вітається словами : " З Різдвом Христовим". Вітання " Христос рождається " зазвучало після Горбачовської перебудови, десь в кінці 80-х , на початку 90-х років. Швидше всього , анонім працював в якійсь установі , організації чи на підприємстві секретарем партійної організації КПРС і тоді завзято перетворився з комуніста і атеїста у православного віруючого . А що найлегше сприймалося такими неофітами саме формальні , обрядові ознаки , то він так пройнявся збереженням традицій, навіть всупереч здоровому глузду . І за звичкою , ше й досі говорить про себе в множині : "ми не помилилися на рахунок Хануки".
    Думайте чи Вам сподобаються результати референдуму , бо і шенген Вам тоді не буде потрібен - в Європі переважна більшість святкує не тоді як Вам хотілося б.
    У відповідь

    від: Анонім
    13.01.2016 18:20
    Таваріщу Аскетові: кажете віталися на роботі "З Рііздвом Христовим" ? Ви певно в церкві працювали? Бо звичайні посполиті віталися - " Христос рождається". А про святкування на початку 90х - це вийнятково про Вас. Видно, ми не помилилися на рахунок Хануки. Отже до зустрічі на референдумі. І якщо Вам не сподобаються результати референдуму, то Шенген Вам в руки.
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    12.01.2016 08:39
    Звичайному аноніму:з якого дива Ви так акцентуєте на ЦЕРКОВНИХ традиціях??? То , може , слід дотримуватися ще давніших традицій, дохристиянських ??? Адже і тоді жили наші предки і мали традиції. І боялися зайвий раз наступити на травинку ( мабуть , вважаючи її живою і творінням Бога , їхнього Бога) , і не викидали тисячі тон сміття на поля , в ліси , в річки. І чи Ви не хочете признати що ті традиції були порушені і , нав'язані нові, дуже часто , вогнем і мечем. "Традиція і уклад формують світогляд людей в державі " ????? А це вже зовсім дивно - говорити про ЦЕРКОВНІ традиції і державу !!!???
    Можливо , на початку 90-х Ви і справді не мали поняття про святкування Різдва, а нас завжди , скільки я себе пам'ятаю, святкували це свято і завжди , приходячи на роботу 7 січня ВСІ віталися словами : З Різдвом Христовим ", або ж " Христос Народився".
    Правда , цікаво , як Ви визначаєте в цьому роль отієї самої держави ???
    Не знаю чому Вам смішно коли поряд ідуть наукові постулати і релігія ?? ) Хіба що Ви самі вважаєте, несумісність релігії ( точніше , віри) і знань.. Ну, тоді це Ваші справи .
    Таки смішно і сумно читати Ваше войовниче невігластво , сплетене в клубок суперечностей . То на початку 90-х не було ніяких традицій святкування Різдва, то не слід порушувати традиції ... яких , за Вашими словами , і не було ..... То Ви вже вирішіть , бодай для себе , це питання .
    І чому ж на даний час не потрібно зробити абсолютно логічний крок- і жити і святкувати за новим , більш точнішим Григоріанським календарем ??? Бо Ви так вважаєте ???
    І до чого Ваші закиди про святкування на західний кшталт ????? Святкуйте , дотримуючись змісту традицій , а не такої формальності як календар . Отут , таки , Вам цей тягар в руки і душу і несіть його твердо , а не несіть нічим не обгрунтовані нісенітниці.
    І не потрібно баламутити широкий загал - я так розумію , - саме себе особисто Ви вважаєте широким загалом.
    А баламутити не потрібно - опитування , референдум- тоді виявиться де широкий загал і за що він .
    У відповідь

    від: Анонім
    10.01.2016 23:38
    Відповідаю , так званому, Аскетові: мова йде про ЦЕРКОВНІ традиції, а не світський календар. А традиція і уклад життя формують світогляд людей в державі. На початку 90х певно і поняття про святкування Різдва не мали. І не потрібно наукові постулати порівнювати з релігією, бо це виглядає досить смішно. На даний час цей перехід так потрібний людям, як п'яте коло до воза, хіба що тим, хто збирається заробляти, на святкуванні Різдва гроші, на західний кшталт. На Заході дійшли до маразму: забороняють казати "Щасливого Різдва", бо можуть образитися ті, що святкують в цей час Хануку. А може Ви є одним з них? Хочете бути з рештою світу? Дорога відкрита? А хочете святкувати, за новим стилем, то прапор Вам в руки. І не потрібно баламутити широкий загал.
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    10.01.2016 11:55
    Твердість і , сказати б, впертість , достойна кращого застосування . До чого тут традиції, якщо мова йде про календар ??? Тисячі років кажете ??? А якщо говорили що Сонце крутиться навколо Землі .. то , за Вашою логікою, слід ТВЕРДО триматися цього твердження ...??
    До чого тут Ваша банальна репліка про відносність ??? Як не крути , є зрозумілою прив'язка дня народження Христа саме до народження отого нового кола в природі .. І не сьогодні , а тисячі років назад народом який і доніс усе це до нас.
    Чому ж Ви не пишете що народилися , скажімо 1 лютого , а не 14 ??? Живіть в усьому за своїм Юліанським календарем і буде Вам щастя .... і традиції .

    від: вірующий
    08.01.2016 18:14
    Святояр КОЛИ ХРЕСТІЯНСЬКИЙ СВІТ ПОСТИТЬ ПЕРЕД НАРОДЖЕННЯМ РІЗДВА ХРИСТОВОГО ТО МИ УКРАЇНЦІ ТАНЦЮЄМО ТА ОБЖИРАЄМОСЬ НЕВЖЕЖ ЦЕ НЕЄ ХРІХОМ
    У відповідь

    від: Святояр
    09.01.2016 13:58
    Колядний цикл і Різдво кола Творця чітко прив'язані до зимового сонцестояння (21 грудня) - тобто вони мають чіткий астрономічний орієнтир, визначений Творцем!
    Орієнтир давав можливість нашим предкам не помилятись у датах святкування і починати колядний цикл з 16-ти денного посту - проводів старого кола року (до Святвечора).

    Вони, предки, славили Праву (Царство Боже), ставили Дідуха (символ Вишнього світу), приймали причастя - кутю з медом та узваром (символ єднання з ієрархіями Вишнього світу).
    Дійство єднало наших предків з Творцем і Вишнім світом!

    Різдво 25 грудня - це незрозуміла, надумана дата, у самий колядний піст.
    Це введення мирської ідеології у промисел Творця.
    Це нищення основи Колядного циклу, який триває з 21 грудня до 21 січня.

    То навіщо хтось чинить такий виклик Творцю та Вишньому світу?
    Для чого нас намагаються ввести у гріх та позбавити зв'язку з Творцем та Правою?!
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    12.01.2016 19:54
    Анонім, не знаю яка буйна фантазія підказала Вам написати таку банальність : "Сонцестояння не залежить від календарів. Це річ астрономічна".
    А що , я стверджував десь протилежне ???? Чи Ви справді вирішили що осягнули неосяжне для інших ???
    А от календарі , швидше всього , залежать від того самого сонцестояння , чи інших" астрономічних речей".
    Ці істини настільки прості що Вам не слід було б їх повторювати .
    А от що Ви знову протирічите собі якось не коментуєте . Так 21 грудня ??? Чи 12 ???? Чому ж Ви використовуєте Григоріанський календар в цьому випадку ??? НЕ думаю що Ви можете, бодай якось розумно, пояснити свою позицію .
    Про початок якого Різдвяного посту після 21 грудня Ви говорите ???? Чи Вам не відомо , що , наприклад 2015 р. Різдвяний піст почався 28 листопада !!!???
    І зовсім не гоже прикриватися законом Творця і , тим більше , українською сакральною традицією.. Традиція тут не змінюється .
    У відповідь

    від: Святояр
    10.01.2016 16:26
    Пане Аскет.
    Сонцестояння не залежить від календарів.
    Це річ астрономічна.
    Сонцестояння 21 грудня - це вже за григоріанським календарем.
    Саме після нього починається колядний, або різдвяний піст.
    Його то (за тим же григоріанським календарем) і не варто порушувати.
    Шануйте закон Творця, а не намагайдесь ламати українську святу, сакральну традицію!
    У відповідь

    від: Аскет Місто: Рівне
    10.01.2016 11:23
    "Різдво 25 грудня - це незрозуміла, надумана дата, у самий колядний піст.
    Це нищення основи Колядного циклу, який триває з 21 грудня до 21 січня"
    По яке 21 грудня Ви пишете ????
    Може , якщо вже Вам так милий Юліанський календар, слід би було писати про 12 грудня ????
    Що ж Ви самі собі перечите ?? А чи не знаєте в який час і в якому світі живете ???

    від: Дмитро - вох
    08.01.2016 16:14
    Анонім Ісус в українців неє проблемою проблемою в українців є в першу чергу Росія, а це тому що ми ізулювалися від світу на багато сотні років ,Зараз як ніколи прийшов час українцям треба жити так як це робить ввесь світ Що до діяспори то до твойого відома діяспора не асимілювалася а радше мала свідомість тому святкують так як ввесь народ і їхні святині переповнені вірними тому неможна сказати що в них немає зеленого поняття ,можливо що такого поняття немає зараз в багатьох українців включно з деякими так званими батюшками які звикли святкувати діда мороза замість народження Ісуса Христа Отже ми зараз живемо в 21 -му а не в 16-му столітт,і зараз модерної технеології науки культури та знання
    і божого слова.,
    PS переглядаючи діяспорну історію писану в різних друкованих книгах то побачимо що вони неходили в перід задом і тут насувається зрозуміння що власне діяспора у великі мірі причинилася до незалежности України та єї демократії..

    від: Святояр
    08.01.2016 16:11
    Різдво (народження нового річного кола Творця) та Коляди (система свят з цим пов'язана) чітко пов'язані з календарним циклом - зимовим сонцестоянням 21 грудня.

    Після 21 грудня і аж до 6 січня - твориться ПІСТ (проводи старого кола, поминки), які закінчуються Святвечором.
    Усякі гуляння у цей період (під різними приводами) - ГРІХ перед Творцем та Вишнім світом.

    Тому ідея зміщення Різдва на 25 грудня абсурдна по своїй суті і глибоко гріховна за усіма ознаками.

    Навіщо гнівити Творця!!!

    від: Анонім
    08.01.2016 12:13
    Все церкви легко могут прийти к консенсусу, если будут праздновать в соответствии с пидарианским календарем.

    від: Марія Місто: Черкаси
    08.01.2016 09:35
    Я вважаю досить нам порушувати піст, йти проти Бога. Ми повині Богу служити, а не Кремлю. Досить порушувати заповіді Божі. Кому не подобається - дорога відкрита в Росію.
    Пора задуматися кому ми служили. Ленінопад/ідолопоклоніння майже завершилося, пора об'єднуватися з цивілізованим світом. Будьте ближче до Бога. Бог один для всіх християн: католиків, православних, протистантів і т.д.
    Якщо Ви живете в Україні, залишайтесь українцями, але вже більш цивилізованими, а не комуністами. Слава Україні!

    від: Анонім
    08.01.2016 01:23
    Хтось тут згадав про цивилізований світ, але я бачив в цьому цивилізованому світі, як більшість "аборигенів" святкували різдво тиждень до, або після свят , бо не хотіли втрати заробіток , так звані святкові. Адже на Заході, далеко не всі працюють на державних посадах. Адже ми святкуємо наші свята за цим стилем на протязі тисячоліття.
    У відповідь

    від: михаил Місто: Киев
    08.01.2016 11:47
    украинцы медленно вбивают гвозди в крышку гроба импреской России

    від: Анонім
    08.01.2016 01:12
    Існує тільки одна проблема - комусь дуже хочеться розколоти українське суспільство ( поділяй і владарюй ). А за таке вже вартує їх .... , як ворогів народу. Невже в державі зовсім немає інших проблем, за вийнятком, як перенесення свят, переіменування міліції в поліцію і т.д. ?Комусь дуже хочеться підвести під наші свята комерційну основу, як це є на Заході. Але ми - інші, в нас зовсім інші традиції. А щодо еміграції, то за григоріанським календарем святкують ті, хто взагалі не мав зеленого поняття про українські традиції, або той хто асимілювався, як правило - це друге, третє покоління емігрантів. Хочу запитатися: " Якщо весь світ почне ходити задом наперід, то що, ми так само повинні робити? "

    від: Анонім
    08.01.2016 01:05
    православные люди Украины возмущены решениям сатаниста Турчинова ,заставить их праздновать рождество за чужим им календарем .Как ему не стыдно .
    У відповідь

    від: Микола Місто: Кіровоград
    08.01.2016 13:12
    За вашою логікою православним має бути соромно і вони мають бути збентежені тим що фактично з 1917 року живуть за тим календарем у позацерковному житті, хоча за тією-ж логікою для православних чужий не лише григоріянський календар, а й юліянський бо свої голови не могли додуматися навіть до нього й запозичили за кордоном і навіть саме православіє для них теж чуже тому у їхніх звичаях повно не християнських традицій, по суті поклоніння ідолам

    від: Дмитро - вох
    07.01.2016 22:12
    Маша Київ Олександр незабу православні тільки в Росії та Україні святкують так як не люди вівльного світу.
    Александр Донбас тільки так звані російські православні які моляться до дебила Керила можуть не святкувати,всі інші будуть радо святкувати..