Доступність посилання

09 грудня 2016, Київ 18:03
Київ – У Криму без перешкод працюють російські пропагандисти, однак фактично неможливо працювати українським і міжнародним журналістам. Ті з журналістів, які працювали у багатьох «гарячих точках» та робили зйомки під час бойових дій, кажуть, що такого, як у Криму, ставлення до їхньої професії ще не бачили.

Інститут масової інформації зафіксував 96 випадків перешкоджання журналістській діяльності у Криму. Журналістам погрожували, у них забирали відзняті матеріали й техніку, їх викрадали й били. «Журналістів, які прибували з Києва та інших регіонів для висвітлення ситуації, озброєні чоловіки не пускали на територію Криму. Їхні машини зупиняли та, погрожуючи зброєю, повертали назад», – стверджують у ІМІ.
Вибачте, але ця функція в даний час не доступна


Сили, які тепер керують у Криму, категорично не хочуть, щоб в Україні та світі знали, що реально там відбувається. Запущений на повну потужність маховик російської пропаганди заманює жителів Криму «стабільністю» за російським зразком і залякує «бандерівцями-садистами з Майдану». Ті, хто некритично споживають російський інформаційний продукт і не мають інших джерел отримання інформації, стають агресивними прибічниками нового режиму, вважає Оксана Романюк, виконавчий директор Інститут масової інформації та представник «Репортерів без кордонів»

«За такої ситуації у нас більше немає умов для реалізації права на професію», – заявила Радіо Свобода директор севастопольського медіа-центру Тетяна Рихтун.

Ставлення багатьох жителів Криму до журналістів можна узагальнити коментарем, які відзняли журналісти Радіо Свобода у Криму. «Який же ви журналіст, якщо ви Росію не любите», – сказала одна пані, яка разом із самообороною блокувала військову частину.

Журналіст Радіо Свобода Левко Стек не лише почув, а й відчув як ставляться до журналістів у Криму. Озброєні люди його витягнули з автобуса на очах у пасажирів, одягнули мішок на голову й вивезли на автівці за місто. Стек вважає, що йому дуже поталанило – йоги не били.
19.03.2014
У наручниках і з мішком на голові – бахчисарайські будні

Те, що зі мною трапилось одного разу, цілком ймовірно для кримчан невдовзі стане нормою далі
28.03.2014
Барабанов: у російських «темниках» про Україну важливі емоції

«Оцінка подій в Криму і в Києві дається дуже зрозуміла, як російська пропаганда це має аналізувати і подавати глядачеві» далі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG