29 червня 2016, Київ 12:03

  Політика

  Росія вже втратила на Донбасі більше солдатів, ніж США в Іраку за 12 років (світова преса)

  x

  Світова преса пише, що збройне протистояння на Донбасі варто офіційно визнати війною. А інші ЗМІ наголошують, що Київ не повинен забувати і про інший важливий «фронт» – боротьбу з корупцією.

  В Україні настав час назвати війну війною, пише британська газета Financial Times. Не дивлячись на те, як конфлікт в Україні називають Сполучені Штати, чи що говорить Росія про свою причетність до цього конфлікту, Європа є свідком найбільшої війни за кількістю загиблих з часів радянського вторгнення до Афганістану. Настав час визнати цей конфлікт війною, пише видання.

  За п’ять місяців боїв на території України Росія втратила стільки ж солдатів, скільки США втратила за майже 12 років присутності в Іраку і приблизно третину солдатів, яких Радянський Союз втратив в Афганістані за 9 років окупації.

  Хоча те, як Росія заперечує свою присутність в Україні, схоже на те, як СРСР брехав про Афганістан, варто, на думку видання, звернути увагу на дві речі. По-перше, за часів радянського лідера Михайла Горбачова російські ЗМІ мали більше свобод, ніж вони мають зараз, за часів російського президента Володимира Путіна. По-друге, існує інтернет і приховувати інформацію про загиблих росіян в Україні складно, , адже Україна має і найбільш вільні російськомовні видання у світі. Прийшов час визнати, що конфлікт на Донбасі – це перша європейська міждержавна війна з 1945 року.

  Російська англомовна газета Moscow Times пише, що Україна має подивитися в обличчя проблемі корупції. Що варто зробити Києву для боротьби з цією проблемою? Нещодавно ухвалений закон про створення Антикорупційного бюро є добрим початком. Однак, Україна має ухвалити подальші заходи, які спеціально спрямовані на запобігання корупції у сфері державних закупівель – майже 90 відсотків державних компаній досі не надають жодної публічної інформації про процес закупівель, і він залишається відкритим для хабарництва.

  Для цього можна, наприклад, створити недержавну організацію – повністю поза межами будь-якого українського міністерства, до якої б входили недержавні особи. Будь-яка закупівля чи тендер на товари чи послуги на суму понад 100 тисяч доларів будь-яким державним органом має бути під контролем подібної недержавної організації.

  Британська газета Guardian пише, що Захід дозволяє Путіну домагатися свого в Україні. Відповідь західних лідерів на дії Путіна – це грати на публіку, у той же час запроваджуючи деякі несерйозні санкції проти сепаратистів та соратників Путіна, пише видання.

  Звичайно, шлях до вирішення кризи має бути дипломатичним, а не військовим. Однак, Росію треба стримувати. Існує небезпека, що події на Близькому Сході настільки відволікають західних лідерів, що вони можуть проігнорувати «сердитого російського ведмедя», що, можливо, ставить наше найближче майбутнє у більшу небезпеку, вважає видання.

  Крім того, ЄС має погодитися з рішенням українського президента Петра Порошенка провести референдум в Україні щодо вступу в НАТО, коли ця країна виконає всі необхідні вимоги. Адже сама суть існуючої кризи – це європейський ідеал демократичного права, коли народ може сам визначати своє майбутнє і не повинен давати загарбникам і деспотам права розтрощувати його надії, підсумовує видання.

  Американська газета New York Times пише, що, не дивлячись на те, яким би кривавим і жорстоким не було правління радянського лідера Йосипа Сталіна, саме він посприяв справжньому формуванню української національної свідомості. «Він був убивцею-тираном, але він був також «батьком» сучасної України», заявляє видання. Саме за часів Сталіна Україна – територіально – стала державою, якою ми її знаємо сьогодні. А Львів, наприклад, став переважно україномовним західним центром українського націоналізму.

  Звичайно, Сталін стратив незліченну кількість українців, констатує видання. Однак, коли Радянській Союз розширювався, Сталін також призначав українців на важливі владні позиції. Навіть коли він зробив вивчення російської мови у школах обов’язковим, він не скасував навчання у школах національними мовами.

  Тепер перед Путіним, який неодноразово ставив під сумнів історію української незалежної держави та народу, стоїть величезна перешкода. На відміну від Сталіна, Путін не може просто втягнути Україну у свій Євразійський союз. Українці не схвалюють диктатуру Сталіна, але їхня боротьба за власну державність у дечому зобов’язана його спадщині, про яку ні українці, ні Путін не люблять згадувати, підсумовує газета.  Антивоєнний заклик, поширений у соцмережахАнтивоєнний заклик, поширений у соцмережах
  x
  Антивоєнний заклик, поширений у соцмережах
  Антивоєнний заклик, поширений у соцмережах

  На цю ж тему:

  Росія: у Ростові 250 призовників відмовилися їхати воювати на Донбас

  Державна таємниця Росії. Загиблі на Донбасі російські десантники

  На Донбасі воює 75% «ополченців» із Росії – друг 18-річного загиблого юнака

  Втрати російської армії на Донбасі сягають до 4360 осіб – Васильєва

  У Росії в СІЗО помістили 73-річну правозахисницю, яка розслідувала справи про загибель солдатів

  Російські вояки на Донбасі. Наказано брехати

  Зниклі безвісти вояки Росії на Донбасі

  Місто Росії, яке чекає на труни з Донбасу

  Російські вояки повертаються у трунах зі «смертельної відпустки»

  У російському Брянську «афганці» проти війни в Україні

  Секрети «таємної війни Путіна»  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Victor Laskevitch Місто: Ницца
  30.11.2014 19:02
  Ну что, переложить всю ответственность на
  Пуйла, можно додерибанить Украину до ручки? Те, що не встиг "увимкнути" Янычар, догребуть Вальцмано-Коломойська банда. Виблядки та й годi.

  від: Alex-8039 Місто: SPB
  30.11.2014 18:36
  Врать не надоело? а - работа такая.... :)

  від: Ярослав Місто: Краматорск
  30.11.2014 15:47
  Новость размещена в блоге Financial Times, а не в газете. Опять свободные и демократические СМИ оподливились

  від: Дмитро - вох
  29.11.2014 19:37
  Зарізними повідомленнями з російської федерації,що можновладці Кремля під проводом психічно хворого путлєра висилають в Україну на людську мясорубку своїх солдатів та найманців які гинуть сотнями що дня , Від початку не проголошеної війни з Україною як повідомляють російські матері солдатів загинуло за пять мічяців понад 4500 солдат а поранено понад 8 тисяч..

  від: Анонім
  29.11.2014 14:05
  Це і не війна українців!
  Як написав один фінансовий оглядач це економічна війна Заходу і ерефійської банди.

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  29.11.2014 13:09
  Насамперед путінський рашизм - ракова пухлина російського суспільства, котре розплавлюється в пекельнім котлі кремлівської брехні та фальші. По Лєнінові, Сталінові, Гітлерові знову наступили злі часи кагебіста, що зумів зумів поєднати, змогутнити і розвинути жорстокості фашизму й комунізму. Кагебістськй злочин, підступні окупації, крутійство це його ганебне послання на планеті Земля. Путінськийй рашизм – біда України її народів, націй, культур, що живуть у європейській Україні.
  А далі думаймо! Хто протиправно і безкарно окупував Крим?! Хто забезпечує зброєю путінських рашистів-терористів на сході?! Де одразу щезла велика братська дружба?! Чому московська влада ігнорує всі міжнародні договори, угоди?!
  Чому російськомовні громадяни світу не потребують кремлівський "захист", а чому за всяку ціну лише в Україні?!
  Хто розчинив кроваву бойню на теренах суверенної держави?! Хто наглою брехнею заморює світ?! Невже винy за трагедії, матеріальні біди, людські жертви собі придумала і створила українська сторона caма??!! Ні!!!
  На постсовєтськім просторі тільки неандертаьці - крємляді злочинця Путіна намагаються колючим дротом рашизму, хамства, зеківщини обволокти та відділити народи колишнього СРСР від усього цивілізованого світу. Відразу по другій світовій війні західний світ намагагався і намагається твердо відстоювати, будувати, постійно розвивати і вдосконалювати демократичні засади розувитку. Ця праця триває дотепер. Вона надзвичайно важка, бо на тілі планети ще є, ще існує кремлівська злоякісна пухлина . Однак 21-ше століття щоденно пропонує світу демократії модерні способи, можливості і методи призупинення розвитку та ширення метастазів смертельної хвороби людства. Сила виживання, сила здорового людського глузду це чудотворні природні ліки. А міць правди, віри в неї це Свобода від злобного путінського кагебізму!
  Bratislava Praha.
  У відповідь

  від: Серега Місто: Воронеж
  30.11.2014 01:26
  Бла бла бла. Бла бла бла. Бла бла бла. Это весь твой диалог. Мой пост админы не пропустят, потому, что правда в нем будет. Это украинские бандиты бомбят свой народ, это украинские бандиты ходят со свастикой SS. Это украинские бандиты сожгли людей в Одессе. Все это видео есть в сети. О чем ты говоришь холоп? Иди проспись. Выходи из похмелья..
  У відповідь

  від: Иван Місто: Киев
  21.12.2014 10:28
  А Гиркины, Козицыны и прочая шушера - граждане Украины! Украинцы у себя дома, а ты чего лезешь на нашу землу, троль недобитый?

  від: Мірко Місто: Coquitlam
  29.11.2014 09:21
  Сталін такий батько України як з Гітлера Ізрайлу.

  від: Гость
  28.11.2014 19:55
  "На відміну від Сталіна, Путін не може просто втягнути Україну у свій Євразійський союз" - Сталин тоже не мог, пока Гитлер не начал Вторую мировую, а до того момента просто сидел и ждал. Причем, Западную Украину Сталин оккупировал только через 22 года после революции, Майдан начался тоже через 22 года после развала СССР, и все эти годы Путин тоже ждал - история повторяется. Значит, вы считаете, что Путину, как и Сталину в свое время, уже можно брать Украину тепленькой? Я вот когда читаю ваши "художества", то у меня складывается такое впечатление, что американские журналисты так пытаются переплюнуть всех остальных в интеллекте, что сами подсказывают Кремлю, как надо делать, а как не стоит. Вы лучше Обаме что-нибудь путное посоветуйте, а то человека вообще уже затравили...

  від: Михаил Місто: Киев
  28.11.2014 18:59
  Чем больше читаю такие статейки, тем больше убеждаюсь, что наше сми высасывают все из пальца. Кто ты, чудовище, написавшее сей неглубокомысленный опус, достойный творения обезьянки? На что ты, дитя убогих 90-х, опиралось, на какие факты? Но грустно от того, что тысячи прочитавших сие творение, поверят и будут с упорством попугая повторять все это на каждом углу, а отсутствие работающих извилин просто не даст возможности критически отнестись к подобным отрыжкам бездарных писак без чести и совести. Господи, до чего же мы докатились? Ведь всего 24 года назад УССР была настолько великой страной с такими кадрами, промышленностью, экономикой...

  від: Artem Місто: Nevajno
  28.11.2014 18:44
  И сколько это солдат??? За 12 лет понятие растяжимое... все больше в вас разочаровываюсь... на рос сми гоните, а сами не лучше...
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ