Президент Франції Емманюель Макрон провів конфіденційну розмову з президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом у лютому, щоб закласти основу для паризького саміту, який, як він сподівався, змінить стратегію Заходу щодо війни в Україні, пише The Wall Street Journal.
За словами офіційних осіб, Макрон сказав кожному лідеру, що західні союзники повинні схвалити щодо Росії стратегічну неоднозначну позицію, яка залишить на столі всі військові варіанти.
Ця ідея представляла собою радикальний відхід від позиції, яку адміністрація Байдена дотримувалася від початку війни. Підхід Вашингтона був відкалібрований, щоб уникнути дій, які могли б спровокувати Москву та ескалувати конфлікт. Макрон, навпаки, хотів припинити транслювати обмеження залучення Заходу — те, що називають «червоними лініями» Заходу — і натомість змусити Кремль думати.
За словами чиновників, Байден поставив під сумнів необхідність зміни стратегії, побоюючись, що це може призвести до ескалації. Шольц також виступив проти цієї ідеї, заявивши, що вона ризикує розділити союзників і зробити країни НАТО стороною конфлікту.
Як зауважує WSJ, Коли відбувся лютневий саміт, французький лідер зіткнувся з подальшими запереченнями Шольца та інших, проте наприкінці заходу Макрон приголомшив союзників, заявивши, що не можна виключати жодних військових варіантів, навіть розгортання західних військ.
Читайте також: Bloomberg: заяви Макрона щодо можливості відправки військ в Україну розлютили чиновників CША
Видання пише, що негласно офіційні особи Франції підкреслили, що Макрон не прагне відправляти війська в Україну для бойових дій. Натомість французькі офіційні особи запропонували країнам НАТО розглянути можливість розміщення там персоналу для навчання військ і очищення мінних полів.
Сполучені Штати і більшість європейських країн заявили, що не планують посилати наземні війська в Україну.
У Кремлі попередили, що якщо НАТО відправить війська, прямий конфлікт між альянсом і Росією буде неминучим.
Читайте також: Зеленський відреагував на заяву Макрона щодо відправлення західних військ в Україну
14 березня Емманюель Макрон знову повторив свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну.
На початку повномасштабного вторгнення РФ президент Франції був прихильником діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним, попереджаючи, що союзники «не повинні принижувати Росію». Проте за останній рік Макрон почав розширювати межі того, наскільки далеко Захід готовий зайти у протистоянні з Москвою.
Форум