Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті найважче знайти роботу жінкам та молодим людям


Надія Петрів Ужгород, 25 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Понад 67 відсотків безробітних у Закарпатті – жінки. Переважна більшість із них – із вищою чи професійною освітою. І це попри те, що в закарпатських центрах зайнятості понад 2 тисячі вакансій.

26-річна жителька районного центру Закарпаття містечка Перечина Ольга Столяр уже півроку намагається знайти роботу за фахом перекладача. Свої документи подала до місцевого Центру зайнятості, оголошення про пошук місця працевлаштування дає в газети. Нещодавно зустрілася з одним працедавцем, але їй відмовили.

Пояснення Ольгу приголомшили: «Мені було достатньо неприємно й болісно почути те, що факт того, що я 6 років провела в декретній відпустці, розцінювався як втрата кваліфікації зі спеціальності. Я їх із виробничого погляду розумію, що співробітник завжди повинен бути в професійному тонусі, але що робити тим людям, які хочуть також підвищувати свій рівень, отримувати достойну заробітну плату?»

Настя Коломієць теж уже півроку шукає роботу, причому вона економіст із вищою освітою: «Нещодавно я закінчила економічний факультет одного із закарпатських вишів. У принципі, дуже важко мені влаштуватися на роботу, бо працедавець вимагає кандидата віком до 25 років і досвід роботи в галузі не менше трьох років, знання мови й іще багато чого. А я якщо й підробляла, то неофіційно…»

Центри зайнятості не можуть запропонувати роботу з пристойною зарплатою

Керівництво обласного Центру зайнятості каже, що молодим людям таки легше знайти роботу. Торік із 30 тисяч працевлаштованих закарпатців майже 90 відсотків – молоді люди віком до 35 років.

Серед тих, які ще на обліку в центрах, чимало молоді з вищою освітою, але підшукати для них відповідну роботу з належними заробітками вкрай важко, каже директор Закарпатського обласного Центру зайнятості Юрій Фущич. «Із тих вакансій, які сьогодні є, а є їх 2,5 тисячі, для осіб із вищою освітою всього 218 вакансій, а зарплата пропонується середня всього 1043 гривні. А ще скажу, що вакансій, де пропонується зарплата, більша за тисячу гривень, всього є 300».

Спеціалісти кажуть, що через неможливість знайти нормальну роботу закарпатці нерідко започатковують власну справу або подаються за кордон на заробітки. Тим більше, що сьогодні вже офіційно свої пропозиції до Закарпаття подають працедавці з країн СНД, Португалії, Албанії.
XS
SM
MD
LG