Вогнепальні поправки до поліцейського закону в Росії

Російська поліція в Криму

Держдума дозволила поліції застосування зброї в місцях масового скупчення людей

У Москві правозахисники пікетували Державну Думу, протестуючи проти розширення повноважень поліції і ФСБ. Учасники пікетів виступають проти дозволу співробітникам правоохоронних органів застосовувати зброю в місцях масового скупчення людей. На думку правозахисників, зміни в законі можуть призвести до загибелі ні в чому невинних громадян.

Your browser doesn’t support HTML5

Вогнепальні поправки до поліцейського закону в Росії

Поправки до закону «Про поліцію» – одна з найбільш обговорюваних в Росії тем останні кілька тижнів. Зміни, розроблені депутатами від усіх фракцій Держдуми, розширюють права поліцейських застосовувати вогнепальну зброю. Зокрема, правоохоронцям буде дозволено відкривати вогонь у людних місцях для запобігання терактам чи захоплення заручників, а також стріляти в жінок без «видимих ознак вагітності».

Голова профспілки працівників поліції Михайло Пашкін вважає, що поліцейські повинні ходити зі зброєю, однак її застосування має ретельно фіксуватися на відео.

Співробітники, я вважаю, повинні ходити зі зброєю. Якщо ти не ходиш зі зброєю – значить, ти не гідний бути поліцейським... Застосовувати новий закон можна лише в разі безперервної відеофіксації
Михайло Пашкін

«Співробітники, я вважаю, повинні ходити зі зброєю. Якщо ти не ходиш зі зброєю – значить, ти не гідний бути поліцейським. А оскільки у нас зараз більшість поліцейських не може ходити зі зброєю, то виходить, що у нас зараз 50-60% не гідні бути співробітниками. Застосовувати новий закон можна лише в разі безперервної відеофіксації, а якщо вона переривається в якийсь момент, то судити поліцейських треба на загальних підставах», – зазначив Пашкін.

«У всіх міжнародних нормах це заборонено»

У понеділок троє правозахисників – член московської Гельсінської групи Валерій Борщов, голова комітету «Громадянське сприяння» Світлана Ганнушкіна і лідер руху «За права людини» Лев Пономарьов – змінювали один одного в одиночному пікеті біля Держдуми. В руках вони тримали плакати, на яких було написано: «Законодавці, не дозволяйте стріляти в людей!», «Божевільний принтере, відпочинь!», «Не стріляйте!».

У коментарі Радіо Свобода Валерій Борщов нагадав про дозволену акцію на Болотній площі 6 травня 2012 року. За словами правозахисника, це тільки один з прикладів, коли для застосування зброї можуть бути використані провокатори.

Їхній аргумент, що там може бути озброєний напад. Але ж легко включити провокатора! Тому право стріляти по масовому скупченню людей, а таким чином будуть неминучі жертви невинних людей – це злочинно
Валерій Борщов

«Звичайно, обурлива стаття, яка дає право стріляти по масовому скупченню людей. У всіх міжнародних нормах це заборонено. Їхній аргумент, що там може бути озброєний напад. Але ж легко включити провокатора! Це звичайна практика спецслужб – упровадження провокаторів. Тому право стріляти по масовому скупченню людей, а таким чином будуть неминучі жертви невинних людей – це, як на мене, злочинно», – вважає Борщов.

У закон «Про поліцію» також пропонують додати норму, згідно з якою поліцейський не підлягає переслідуванню за дії, вчинені ним у ході виконання службових обов'язків. На запропоновані Держдумою поправки прореагували і в Громадській палаті Росії. Адвокат Анатолій Кучерена вже заявив: щодо кожної поправки, яка пропонується, будуть проведені громадські слухання та громадська експертиза.

Поправки до закону депутати, які зараз на канікулах планують ухвалити на осінній сесії.