Доступність посилання

ТОП новини

У Криму не знають, куди діти мазутну суміш, зібрану з узбережжя після корабельних аварій наприкінці минулого року


Володимир Притула Сімферополь, 5 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Кримські урядовці чекали понад три місяці, щоб Росія забрала нафтовідходи на свою територію, але не дочекалися і тепер думають, як утилізувати небезпечні речовини, поки вони знову не потрапили у море.

Ще у січні кримські екологи забили на сполох – майже п’ять з половиною тисяч тонн небезпечної суміші з мазуту, піску і водоростей накопичилися в Керченському морському порту, і влада не знає, що з ними робити. Всі ці нафтовідходи зібрали на узбережжі Керченського півострова упродовж листопада-грудня, після того, як внаслідок шторму і корабельних аварій 11 листопада до 10 тисяч тонн нафтопродуктів потрапили у море.

Кримський еколог, академік Віктор Тарасенко в інтерв’ю Радіо Свобода попереджав: «Ну не розв’язана проблема! А навесні вона про себе заявить дуже і дуже серйозно. Це буде дуже потужна подальша дія на екосистему!»

Російська сторона не поспішає виконувати взяті на себе зобов`язання

За домовленістю з російською стороною, фасовану в мішки і складовану на території Керченського порту суміш мали вивезти до Росії і там утилізувати за рахунок компаній-власників суден, які зазнали аварій. Але, як днями заявив голова Ради міністрів АРК Віктор Плакида, російська сторона не поспішає виконувати взяті на себе зобов`язання із вивезення нафтопродуктів з території Криму. Кримський прем’єр теж наголосив, що це треба зробити до настання весни, до потепління, оскільки за теплої погоди нафтопродукти знову можуть потрапити у протоку.

У Кримському управлінні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, бійці якого часом справді геройськи ліквідовували наслідки кораблетрощ, тепер з образою спостерігають за чиновницькими іграми.

«У нас жорстко щодо цього: Мінприроди взялося – тож нехай і думають. Тим більше, що цією проблемою займається Міжвідомча міждержавна комісія. Тому я туди не хочу встрявати», – сказав представник керівництва кримського главку МНС Володимир Іванов.

Тим часом у Республіканському комітеті з охорони природного довкілля Криму придумали, що робити з мазутною сумішшю.

«Існує в Україні, зокрема у Миколаївській області, кілька нафтопереробних заводів, які могли б здійснити переробку цієї суміші. Там це коштуватиме близько 25 мільйонів гривень. Але можна дешевше: у нас у Керчі є завод будівельної кераміки «Сармат». Він має відповідну технологію для переробки забруднених мазутом ґрунтів», – повідомив заступник голови Рескомприроди Криму Олександр Саутін. Втім, як стало відомо, завод з такою унікальною технологією уже кілька років простоює без замовлень і перебуває на межі банкрутства.

Може постраждати імідж Криму як курортного регіону

Тим часом експерти стверджують: якщо кримський уряд не забезпечить швидкої утилізації мазутної суміші, постраждає не тільки екологія, але й імідж Криму як курортного регіону.

Представниця курортно-рекреаційної сфери Криму на ім’я Ірина зауважила: «Звичайно ж, нас усе це турбує, бо весь цей бруд стоїть, не вивозиться, розпливається. Але найбільше турбує, що напередодні курортного сезону про це почнуть писати газети, особливо російські. Вони піднімуть галас, ажіотаж з цього приводу. А це відобразиться на курортному сезоні і на кількості відпочивальників».
XS
SM
MD
LG