Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаття стало пілотним проектом у програмі забезпечення житлом багатодітних родин


Надія Петрів Ужгород, 6 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Закарпаття та ще три області України стали проектними в програмі забезпечення багатодітних родин житлом. Вирішити для таких родин основну їхню проблему взявся благодійний фонд «Розвиток України», керівник якого підписав учора з закарпатською владою меморандум про співпрацю. Що передбачає ця програма і коли її втілюватимуть у життя?

15 тисяч 225 – така кількість багатодітних сімей у Закарпатті. Серед них 17 родин, у яких виховують 10 і більше дітей віком до 18 років. Зазвичай усі ці великі, але дружні родини живуть у доволі маленьких будиночках. У чотирьох кімнатах мешкають і 11 синів та 5 доньок Юлії Герич з села Добрянське Тячівського району. Найстаршому сину із 16-ти дітей – 23 роки, найменшенькому нещодавно виповнилося два рочки. 43-річна мама з гордістю розповіла про своїх помічників та про свої мрії.

Юлії Герич: «І діти хочуть, і ми, житла, бо ми самі будуємо будинок, але ніяк зі стількома дітьми не можемо його добудувати, постійно не вистачає коштів. Ще б нам хоч 5 кімнат, ванну, кухню велику. А ще хотіла б дітям комп’ютер купити, в школу їм треба, але грошей на це не вистачає».

Багатодітних житлом забезпечить благодійний фонд

Родині Геричів уже цього року обіцяють допомогти з вирішенням проблеми житла. Зробити це зголосився благодійний фонд «Розвиток України», який за ініціативи Президента Віктора Ющенка реалізовуватиме програму забезпечення житлом багатодітних родин у чотирьох пілотних областях – Донецькій, Луганській, Закарпатській та в Криму.

Представник фонду Анатолій Заболотний повідомив: «Загалом на програму ми спрямували 15 мільйонів гривень, із них щонайменше 4 мільйони 370 тисяч гривень підуть для Закарпатської області. Зокрема до цієї програми потраплять 17 родин із Закарпаття, які насправді потребують поліпшення житлових умов».

Житла потребують ще чимало закарпатських родин

Закарпаття вирішили обрати взагалі першою областю для реалізації програми. Місцева влада зізнається, для краю це суттєва підмога.

Виконувач обов’язків голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Балога наголосив: «Нам потрібно не лише ці родини забезпечувати, нам потрібно набагато більше. Бо сьогодні багатодітними вважаються як ті родини, в яких 10 і більше дітей, так і ті, в яких і шість, і сім. І повірте, не краща ситуація і в тих родинах, в яких п’ятьох чи трьох дітей виховують. Тому будь-яку можливість, яка дає змогу нашим закарпатцям поліпшити умови проживання, ми сприймаємо позитивно».

Учора керівники Закарпатської облдержадміністрації та представники фонду підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю. Починати втілювати проект у життя планують у квітні.
XS
SM
MD
LG